Logan’ın Fragmanına Neden Bu Kadar Yükseldiğimizi Açıklıyoruz

530

Sitemizde de paylaşıldığı üzere Hugh Jackman‘ın Wolverine‘i son kez canlandıracağı Logan filminin fragmanı dün sevenlerine kavuştu. İyi ki kavuştu. Zira biz bir hayli heyecanlandık.

Logan Fragmanı’na Neden Yükseldik?

DC Genişletilmiş Evreni ile Marvel Sinematik Evreni birbirini yerken 20th Century Fox işin şifresini bulmaya çok yaklaştı. X-Men: First Class’tan sonra saçma bir denklem kurdu bu seri. Öyle ki son 3 filmde de kötü bir adam belirlenir, mutlaka bir noktada biri X Men ruhuyla ilgili bir konuşma yapar ve X Men tekrar ve tekrar kurulur. Tabi ki bahsettiğim işin şifresini bulma mevzusu bu değil.

- Reklamlar -

Deadpool çıktığı yılın en iyi geek işlerinden biri oldu, bunu kabul etmek zor değil. Film yapmak istediği her şeyi yaptı ve verdiği her sözün arkasında durdu. Ancak bana kalırsa bu başarının tek sebebi bu değildi. Deadpool filmi süper kahraman filmi yapıyorsak sadece süper kahraman filmi yapmalıyız düşüncesini kırdı. Sevdiğimiz karakterleri sadece sevdiğimiz düşmanlarla savaşmasını izlemekten ziyade komedi veya dram gibi alt janra eklemenin mümkün olabiliceğini öğrenmiş gibi gözüküyor 20th Century Fox.

Diğer süper kahraman filmlerinden farklı olarak bir yol hikayesi izleyecek gibi gözüküyoruz. Ve diğer mecralarda da tutan baba kız kimyasını güzel tutturabilirse film X-Men: First Class‘ın tahtını gözümde sallayabilir. Seriden farklı bir filmle karaktere veda etmesi Hugh Jackman’a yakışacak bir son olabilir.

Old Man Logan çizgi romanından temel alan film, çizgi romanın teması ve atmosferi dışında sadık kalmayacak gibi gözüküyor. Hayranlar tarafından bu filmin bir devir teslim olacağı yönünde ortaya atılan teoriler var (ki bence de öyle). Fragmanda da Xavier’ın X 23 (Dafne Keen)’ün Logan’a fazla benzediğini öne sürmesi teoriyi en çok destekleyen şey oldu.

Kısaca biz bol Patrick Stewart‘lı ve Johnny Cash – Hurt eşliğinde izlediğimiz fragmanla Logan filmine baya yükseldik. Tek dileğimiz 17 yıllık çınarımız Hugh Jackman‘a düzgün bir filmle veda etmek.

Son Bir Kez Daha! Logan Filminin Fragmanı

Önceki İçerikLogan Filmi Fragmanı Sonunda Yayınlandı
Sonraki İçerikArrival Son Fragmanı Yayınlandı