Mr Nobody / Bay Hiçkimse

0
1988

Mr-Nobody-posterVİZYON TARİHİ: 12 Nisan 2010

TÜR: Dram, Bilim-Kurgu, Romantik, Fantastik

SÜRE: 141 dk

YÖNETMEN: Jaco Van Dormael

SENARYO: Jaco Van Dormael

OYUNCULAR: Jared Leto, Sarah Polley, Diane Kruger, Rhys Ifans, Toby Regbo

ÜLKE: Belçika | Almanya | Kanada | Fransa


Yıl 2092. İnsanlar teknolojide çok ilerlemişler. Ölümsüzlüğün sırrını sonsuz hücre yenilemesiyle bulmuşlar. Dünyada ölümlü olan tek bir kişi var o da Mr Nobody (Jared Leto). Bay Nobody hafıza sorunu yaşıyor. 117 yaşında olmasına rağmen 34 yaşında olduğunu ve 2009 yılında olduğunu düşünüyor. O geçmişini bir gazeteciye anlatırken biz de hafızasında bir yolculuğa çıkıyoruz.

mr nobody

Bir süre Nemo’nun çocukluğunda gezindikten sonra o kritik ana geliyoruz. Tren istasyonunda annesiyle mi babasıyla mı yaşayacağına karar veremediği ana. İşte o anda “Eğer bir seçim yapmazsan, her şey mümkün.” cümlesini anlamaya başlıyoruz ve bu andan sonra işler garipleşiyor.

Filmde sicim kuramı, kelebek etkisi gibi ilgi çekici konulara da değinilmiş ve bilim-kurgu ve diğer unsurlarla denge kurulmuş.

mr nobody

30 Seconds to Mars grubunun üyesi Jared Leto şarkıcıdan devşirme oyuncuların en başarılıları arasında. Kariyerinde çok iyi filmler var ve bu da onlardan birisi. Jared Leto’nun performansını beğendim ve diğer oyuncular da onu iyi bir şekilde tamamlamış. Özellikle 15 yaşındaki Nemo’yu (Toby Regbo) başarılı buldum.

Jaco Van Dormael’in hem yönetmen hem de senarist olarak performansını beğendim. Filmi de kesinlikle izleyin derim. İyi seyirler.

Fragman

Mr Nobody / Bay Hiçkimse Filminin Fotoğrafları