Mr. Nobody / Bay Hiçkimse (2009) Film İncelemesi

2545

Yıl 2092. İnsanlar teknolojide çok ilerlemişler. Ölümsüzlüğün sırrını sonsuz hücre yenilemesiyle bulmuşlar. Dünyada ölümlü olan tek bir kişi var o da Mr. Nobody (Jared Leto). Bay Nobody hafıza sorunu yaşıyor. 117 yaşında olmasına rağmen 34 yaşında olduğunu ve 2009 yılında olduğunu düşünüyor. O geçmişini bir gazeteciye anlatırken biz de hafızasında bir yolculuğa çıkıyoruz.

Mr. Nobody / Bay Hiçkimse (2009) Film İncelemesi

- Reklamlar -

Bir süre Nemo’nun çocukluğunda gezindikten sonra o kritik ana geliyoruz. Tren istasyonunda annesiyle mi babasıyla mı yaşayacağına karar veremediği ana. İşte o anda “Eğer bir seçim yapmazsan, her şey mümkün.” cümlesini anlamaya başlıyoruz ve bu andan sonra işler garipleşiyor.

Filmde sicim kuramı, kelebek etkisi gibi ilgi çekici konulara da değinilmiş ve bilim-kurgu ve diğer unsurlarla denge kurulmuş.

30 Seconds to Mars grubunun üyesi Jared Leto şarkıcıdan devşirme oyuncuların en başarılıları arasında. Kariyerinde çok iyi filmler var ve bu da onlardan birisi. Jared Leto’nun performansını beğendim ve diğer oyuncular da onu iyi bir şekilde tamamlamış. Özellikle 15 yaşındaki Nemo’yu (Toby Regbo) başarılı buldum.

Jaco Van Dormael’in hem yönetmen hem de senarist olarak performansını beğendim. Filmi de kesinlikle izleyin derim. İyi seyirler.

Mr. Nobody / Bay Hiçkimse Fragmanı

Mr. Nobody / Bay Hiçkimse (2009) Film İncelemesi

Müzik - 6
Görsellik - 7
Oyuncu Performansları - 8
Yönetmen - 7
Senaryo - 8

7.2

Çok iyi

İnsanlar teknolojide çok ilerlemişler. Ölümsüzlüğün sırrını sonsuz hücre yenilemesiyle bulmuşlar. Dünyada ölümlü olan tek bir kişi var o da Mr. Nobody

User Rating: Be the first one !
Önceki İçerikBefore Sunrise / Gün Doğmadan (1995) Film İncelemesi
Sonraki İçerikEzan Filminden İlk Teaser Geldi