Mutlaka izlenmesi gereken filmler serisi – 2

0
12860

Yeni bir listeyle karşınızdayım. 🙂

İlk listem olan Mutlaka izlenmesi gereken filmler serisi yoğun talep alınca devamını yapayım istedim. İşte karşınızda “Mutlaka İzlenmesi Gereken Film Serisi – 2

Şimdiden iyi seyirler.

15. Testere serisi (Saw)

saw_wallpaper______i_want_to_play_a_game_______by_superkittykiki-d4y0t0o

Korku ve gerilim filmlerinin en iyilerinden olan Testerinin konusu oldukça ilginç. Filmde bir seri katil kurbanlarına yaşamın değerini bilmeleri için bazı tekliflerde bulunuyor. Hayatta kalmak isteyen kurbanlar ise ellerinden gelen mücadeleyi verirlerken farkında olmadan yaşamak uğrunda neleri feda edebileceklerine de şahit olmaktadır.

14. Ölümcül Deney Serisi (Resident Evil)

Resident-Evil-Afterlife-wallpaper-5

Hive isimli bir genetik araştırma merkezinde araştırmalar esnasında uygulanan deneylerden birinde üretilen T-virus isimli virüsü, ele geçiren bir hırsız bu virüsü Hive binasının içerisine salar. Tüm personel zombiye dönüşür ve bu zombiler bir yapay zeka tarafından kontrol edilmektedir. Merkeze gelen ekipler hem yapay zekaya karşı hem de zombilere karşı mücadeleye başlayacaklardır.

13. Transformers Serisi

transformers3

Cybertron gezegeni başka yapılara bürünebilen robotların dünyasıdır. Transformerlar, gezegenin yakıtı biterken uzay ortamındaki diğer yakıt kaynaklarının arayışına girerler. Bu arayış onları Dünya’ya yönlendirecektir. İstedikleri anda arabaya, gemiye ya da uçağa dönüşebilen bu robotlar, bu kez Dünya’yı ele geçirmek için savaş açacaklardır.

12. Kaptan Amerika Serisi

kaptan-amerika-kis-askeri-filminin-turkce-altyazili-fragmani-yayinlandi-1383311065

1.Dünya Savaşı yıllarında savaşa katılmak isteyen, ancak çok güçsüz olduğu için sürekli reddedilen Steve Rogers adlı genç, ABD’nin süper asker yaratma programına gönüllü olarak katılır ve deneyin üzerinde yapılmasına izin verir. Bu deneyden çok daha güçlü biri olarak çıkmıştır. Bundan sonra kötü Red Skull ile savaşmak ve ülkesine yardım etmek zorundadır.

11. Star Wars Serisi

star-wars-saga

Gelmiş geçmiş en eski bilim kurgu filmidir.

10. Bourne Serisi

Bourne Collage

Bir İtalyan balıkçı teknesi, ölmek üzere bir adamı bularak kurtarır. Genç adam iyileştiğinde, ciddi bir hafıza kaybı geçirdiği farkedilir. Kim olduğunu araştırırken, bazı özel yetenekleri olduğunu farkeder. Yakın dövüş ve yabancı dillere inanılmaz yatkınlığı vardır. Kendisini öldürmeye çalışan suikastçilerden kaçarak kimliğini bulmaya çalışır.

9. G.I. Joe Serisi

GI-Joe

G.I. JOE ekibi, Mısır çöllerinden, kutup buzullarının altındaki sulara varana kadar her yerde en gelişmiş casusluk ve askeri ekipmanları kullanarak, yozlaşmış silah satıcısı Destro ile, gizemli Cobra örgütünün dünyayı kaosa sürüklemesine engel olmaya çalışıyor.

8. Karanlıklar Ülkesi Serisi (Underworld)

Underworld-Awakening-Selene-underworld-28673718-1920-1200

Karanlıklar ülkesi vampirler ve kurt adamlar arasındaki süregelen savaşa karşı kurgulanmış bir film.

7. Kick-Ass Serisi

196940

Çizgi romanda süper kahramanlara ilgi duyan Dave Lizewski (Aaron Johnson) isimli sıradan bir gencin süper kahraman olmaya karar vermesi ile yaşananlar anlatılıyor. Yeşil kostümü ile kötülerin peşine düşen nam-ı diğer Kick-Ass’in karşısına birbirinden ilginç karakterler çıkıyor. Aksiyon komedi tarzında çok eğlenceli bir film sizleri bekliyor.

6. Red Serisi

292170_376509239067124_1869319428_n

Emekli CIA ajanı Frank Moses artık sakin bir emekli hayatı yaşıyordur. Fakat bir gün karşısına, kendisini tehdit eden ve yüksek teknoloji silahlarla donanmış bir suikastçı çıkar. Artık hayatı tehlikede olan Frank eski takım arkadaşlarını toplar.

5. Narnia Günlükleri Serisi

Narnia_background

İkinci Dünya Savaşı sırasında Almanların Londra’ya düzenlediği hava saldırılarında Peter, Susan, Edmund ve Lucy adlı dört çocuk ailelerinden ayrı düşerler. Güvenlik amacıyla ülkelerine gönderilen Peter, Susan, Edmund ve Lucy, orada sihirli bir gardrop bulurlar. Gardrobun içine girince Narnia adlı mistik bir ülkeye geçiş yaparlar. Bir zamanlar barış ve huzur dolu bir ülke olan Narnia’nın özelliği konuşan canavarların, cücelerin ve devlerin ülkesi olmasıdır. Ancak, şeytani güçlere sahip Beyaz Cadı tarafından dondurulmuştur. Küçük dostlarımız büyüyü bozup Narnia’yı eski haline getirmek için bir aslandan yardım alırlar.

4. Percy Jackson Serisi

2014-03-27-132926

Harry Potter’in yönetmeni Chris Columbus’dan bir Fantastik film daha. Film, babasının Mitolojik Yunan Tanrısı Poseidon ve annesinin ise sıradan bir insan olduğu Percy adındaki gencin zorlu hikayesini anlatacak. Serinin ilk kitabında/filminde Percy kendini ispatlamak için Zeus’un çalınan şimşeğini bulup hırsız olmadığını herkese göstermek zorunda kalıyor. Tam bir bilim kurgu türünde olan filmde aksiyon ise hiç azalmıyor.

3. The Scorpion King Serisi

The-Scorpion-King

5.000 yıl önce acımasız savaşçı kral Memnon, kaderinde çöllerin korku dolu insanlarını yönetmek olduğuna inanıyordu.  Kendisine muhalefet edenleri sistemli bir biçimde yok eden Memnon’un stratejilerinin kaynağında geleceği çok iyi gören bir büyücü vardı. Büyücünün öngörüleri sayesinde düşmanlarına ne zaman, nereden ve nasıl saldıracağını biliyordu. Bu yüzden hiçbir savaşı kaybetmedi. Öldürme sanatlarında beceri sahibi bir suikastçiler kuşağından gelen Mathayus, Memnon’un elindeki en tehlikeli araç olan büyücüyü safdışı edebilecek tek güçtü. Mathaus bir gerçeğin farkındaydı: Hayatta kalabilmenin tek çaresi, Memnon ile direkt bir çatışmaya girmekten geçiyordu.

2. Alacakaranlık Serisi (Twilight)

twilight_saga_breaking_dawn-hd-twilight-is-back-and-there-are-5-movies-on-the-way

Alacakaranlık serisinde yüz sekiz yaşında bir vampirle on yedi yaşındaki bir kızın birbirlerine aşık olması ve bu aşk için verdikleri mücadele anlatılmaktadır. Filmde geleneksel kurt adam vampir savaşları da yer almaktadır.

1. Taken Serisi

dqt6b

İlk filmde eski bir gizli ajan olan Bryan’ın kızını kaçıran çete elemanlarından birinin babası, bu sefer intikam için Bryan’ın İstanbul’da tatil yapan karısını kaçırıyor. Emekli CIA ajanı Bryan Mills de bu sefer kızının yardımıyla bunu yapanları tek tek avlayacak…