Oscar 2017 Yabancı Dilde En İyi Film Adayları Belli Oldu

905

Oscar 2017‘de Yabancı Dilde En İyi Film kategorisinde yarışacak aday filmler belli oldu. Kalandar Soğuğu‘nun Oscar dışında kaldığını öğrenmek üzücü oldu.

Mustafa Kara‘nın yönetmenliğini yaptığı ve Bilal Sert‘in senaryosunu yazdığı Kalandar Soğuğu Türkiye-Macaristan yapımı bir film idi. Antalya Altın Portakal, Haifa, Tokyo ve İstanbul Uluslararası Film Festivali olmak üzere toplamda 12 ödül alan bu filmin listede olmaması üzücü.

- Reklamlar -

Yabancı Dilde En İyi Film kategorisi için başvuruda bulunan 85 film arasından bu yapımlar aday olarak gösterilmiş.

Oscar 2017 Yabancı Dilde En İyi Film Adayları Belli Oldu

Sizin favoriniz hangisi olur bilemeyiz ama bizimki It’s Only the End of the World! Bu yıl Cannes Film Festivali‘nde Büyük Ödül ve Ekümenik Jüri Ödülü olmak üzere iki ödül ile dönen Xavier Dolan‘ın It’s Only the End of the World filmi bize göre favori. Plase ise Ashgar Farhadi’nin The Salesman filmi. Bu yıl Altın Küre‘ye de aday olarak gösterilen film Oscar’ın da adayı olarak başarısını kanıtlamış oldu.

89. Oscar Ödülleri 26 Şubat 2017 Pazar günü Hollywood’taki Dolby Theatre® ve Highland Center®’da sahiplerini bulacak. O gece yine sabahlara kadar burada olacağımız için şimdiden heyecanlanmamak elde değil.

Daha önce açıklanan Animasyon, Görsel Efekt, Belgesel ve En İyi Film Müziği adaylarını da ilgili linklere tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Oscar 2017 Yabancı Dilde En İyi Film Adayları

Ülke Film Yönetmen
Avustralya Tanna Bentley Dean ve Martin Butler
Kanada It’s Only the End of the World Xavier Dolan
Danimarka Land of Mine Martin Zandvliet
Almanya Toni Erdmann Maren Ade
İran The Salesman Asghar Farhadi
Norveç The King’s Choice Erik Poppe
Rusya Paradise Andrei Konchalovsky
İsveç A Man Called Ove Hannes Holm
İsviçre My Life as a Zucchini Claude Barras
Önceki İçerikRogue One: Bir Star Wars Hikayesi Film İncelemesi
Sonraki İçerikTaylor Swift ve Zayn Malik’ten Karanlığın Elli Tonu İçin Single
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)