Oscar 2017 Yabancı Dilde En İyi Film Adayları Belli Oldu

0
519

Oscar 2017‘de Yabancı Dilde En İyi Film kategorisinde yarışacak aday filmler belli oldu. Kalandar Soğuğu‘nun Oscar dışında kaldığını öğrenmek üzücü oldu.

Mustafa Kara‘nın yönetmenliğini yaptığı ve Bilal Sert‘in senaryosunu yazdığı Kalandar Soğuğu Türkiye-Macaristan yapımı bir film idi. Antalya Altın Portakal, Haifa, Tokyo ve İstanbul Uluslararası Film Festivali olmak üzere toplamda 12 ödül alan bu filmin listede olmaması üzücü.

Yabancı Dilde En İyi Film kategorisi için başvuruda bulunan 85 film arasından bu yapımlar aday olarak gösterilmiş.

Oscar 2017 Yabancı Dilde En İyi Film Adayları Belli Oldu

Sizin favoriniz hangisi olur bilemeyiz ama bizimki It’s Only the End of the World! Bu yıl Cannes Film Festivali‘nde Büyük Ödül ve Ekümenik Jüri Ödülü olmak üzere iki ödül ile dönen Xavier Dolan‘ın It’s Only the End of the World filmi bize göre favori. Plase ise Ashgar Farhadi’nin The Salesman filmi. Bu yıl Altın Küre‘ye de aday olarak gösterilen film Oscar’ın da adayı olarak başarısını kanıtlamış oldu.

89. Oscar Ödülleri 26 Şubat 2017 Pazar günü Hollywood’taki Dolby Theatre® ve Highland Center®’da sahiplerini bulacak. O gece yine sabahlara kadar burada olacağımız için şimdiden heyecanlanmamak elde değil.

Daha önce açıklanan Animasyon, Görsel Efekt, Belgesel ve En İyi Film Müziği adaylarını da ilgili linklere tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Oscar 2017 Yabancı Dilde En İyi Film Adayları

ÜlkeFilmYönetmen
AvustralyaTannaBentley Dean ve Martin Butler
KanadaIt’s Only the End of the WorldXavier Dolan
DanimarkaLand of MineMartin Zandvliet
AlmanyaToni ErdmannMaren Ade
İranThe SalesmanAsghar Farhadi
NorveçThe King’s ChoiceErik Poppe
RusyaParadiseAndrei Konchalovsky
İsveçA Man Called OveHannes Holm
İsviçreMy Life as a ZucchiniClaude Barras

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz