Palto Film Günleri Başlıyor

1306

Palto Film Günleri 23 – 28 Aralık 2014 tarihleri arasında 8. kez Eskişehir’de! #paltonugiygel
İsmini aslen Gogol’ün Palto hikayesinden sureten ise düzenlenme aralığı olan kış mevsiminden alan Palto Film Günleri, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi ve Sinema Kulübü’nün desteğiyle 8. kez gerçekleşiyor.

Palto Film Günleri Başlıyor

- Reklamlar -

Sponsorluğunu Eskişehir Büyükşehir ve Tepebaşı Belediyesi, A.Ü İletişim Bilimleri Fakültesi, GOGO Project, La Puerta, Telefun, UniboardTV, Varuna Memphis, Spacesheep, Logart Fair, Peyote, Nuh’un Ankara Makarnası, Kuru Kahveci Mehmet Efendi, Simit Sarayı, Abacı Konak Otel, Calling dergisi ve Bakınız’ın üstlendiği 8. Palto Film Günleri kapsamında gösterilecek 13 uzun metraj, 1 belgesel film ile Eskişehir yine sinemanın en iyi örnekleri ile buluşacak.

Açılış Filmi Sesime Gel, Partinin Adresi Yine Peyote!

Palto Film Günleri, 23 Aralık Salı günü Anadolu Üniversitesi Sinema Anadolu’da Derviş Zaim ve Hüseyin Karabey’in katılımıyla açılacak. 12.00’de Balık ve 18.00’de Sesime Gel gösterimlerinin ardından Derviş Zaim ve Hüseyin Karabey seyirciyle buluşacak. 8. Palto Film Günleri’nde açılış coşkusu Peyote’de Görkem Han Jr.’ın performansıyla zirveye ulaşacak.

Tüm Filmleri İzlemek İsteyene Palto Kart!

Bağımsız sinema örnekleriyle tam 6 gün boyunca Eskişehir’de tılsımlı bir sinemasal alan oluşturacak 8. Palto Film Günleri kapsamında bu sene Yerli Sinema, Cannes Seçkisi, Gece Yarısı, Dünya Sineması ve Özel Gösterim kuşakları yer alacak. Palto Kart sahipleri, her filmi bir kez olmak üzere istediği seansta izleyebilecek. Bu sene paltonuzu giyip izlemeye gideceğiniz filmlerin listesi ise şöyle: Balık (Derviş Zaim), Böcek (Bora Tekay), Annemin Şarkısı (Erol Mintaş), Neden Tarkovski Olamıyorum? (Murat Düzgünoğlu), Sesime Gel (Hüseyin Karabey), Tepecik Hayal Okulu (Güliz Sağlam), Geronimo (Tony Gatlif), Force Maejure (Ruben Östlund), Timbuktu (Abderrahmane Sissoko), Özgürlük Dansı (Ken Loach) Bire Bir (Kim Ki Duk), The Cut (Fatih Akın), Human Capital (Paolo Virzi) ve Nightcrawler (Den Gilroy).

Yönetmenler ve Oyuncular Seyircisiyle Buluşuyor!

Palto Film Günleri’nde Derviş Zaim, Hüseyin Karabey, Bora Tekay, Erol Mintaş, Murat Düzgünoğlu, Güliz Sağlam ve filmlerin oyuncuları sinemaseverlerle kendi filmleri hakkında konuşacak.

Atölyede Kimler Var?

Geleneksel hale gelen Palto Film Günleri atölye çalışmalarında bu sene sinema yazarı, sinema programcısı Ceylan Özçelik, Işık Şefi Mehmet Cemal Toz, sinemaseverlerin ufuklarını açacak.

Bir Palto Film Günleri Klasiği: “Askıda Bilet”

Askıda Bilet” uygulaması, seyircilerin herhangi bir seansa bilet alıp gişeye, yani askıya bırakması ile gerçekleşiyor. Ekonomik zorluk çeken sinemaseverler gişeden biletlerini ücretsiz olarak temin ediyor. “Askıda Bilet” uygulaması ile Palto Film Günleri “…rağmen sinema” diyenlere selam duruyor.

Eskişehir’de yaşayan dostlarımızın bu festivali kaçırmamaları gerektiğini hatırlatırız.

Önceki İçerikBlind / Körlük (2014) Film İncelemesi
Sonraki İçerikBlackhat / Hacker Fragmanı Yayınlandı
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)