Transylvania (2006) Film İncelemesi

1868

Tony Gatlif sever misiniz ? Peki çingeneleri? Başrollerini Türk-Alman karizması Birol Ünel’in Asia Argento adlı hatunla paylaştığı film. İçinde çingeneliğin, aşkın, müziğin, kültürün dibine vuran yol filmi. Konusunu ucundan özetlersek Zingarina (Asia Argento) Milan isimli bir adama aşıktır. Aşkını bulmak için bir arkadaşıyla birlikte taa uzak yollardan Transilvanya’ya gelir. Bir ayin sırasında onu bulur fakat aşkının karşılığını bulamaz. Zingarina yıkılır, aşkından tabakları bardakları parçalar, kendini ormanlara atar. (O sahnede evde bir tur atmışlığım vardır.)

Transylvania (2006) Film İncelemesi

- Reklamlar -

Sonra esrarengiz adam Tchangola (Birol Ünel) çıkar karşısına ve aralarında değişik bir çekim olur. Zingarina aşk acısı içinde cayır cayır yanarken düşer bu adamla yollara, yeni başlangıçlara..

Duyguların da karmaşanın da çok güçlü yansıtıldığı, yeri geldiğinde bir kadının aşık olduğu adamla birlikte olamayacağının birkaç dakikada en okkalı haliyle anlatıldığı, aşk acısı çeken, çekmeyen, çekmek isteyenlerin izlemesi gereken kült filmlerden biri. Tony Gatlif bu işi iyi biliyor ya, bütün filmlerinde yansıtıyor bunu, yetmiyor şarkı besteliyor adam daha n’apsın. İzleyin de duygulanın azcık.

Transylvania Fragmanı

Transylvania (2006) Film İncelemesi

Müzik - 6
Görsellik - 6
Oyuncu Performansları - 8
Yönetmen - 7
Senaryo - 8

7

Çok iyi

Zingarina (Asia Argento) Milan isimli bir adama aşıktır. Aşkını bulmak için bir arkadaşıyla birlikte taa uzak yollardan Transylvania'ya gelir.

User Rating: Be the first one !
Önceki İçerikPişt Filminden Taze Fragman Geldi
Sonraki İçerik17-19 Nisan Haftasının En İyi Gişe Filmleri
Konuk Yazar
Daimi olmasa da arada bir uğrayıp buralara neşe veren, kurduğu cümleleri ile bizleri mutlu eden nadide yazarların filminebandim için ürettikleri yazıları burada paylaşıyoruz. Sen de "Benim yazımı da yayınlayın" diye düşünüyorsan mail adresimiz aşağıda :)