Yaz çoktan gelmişken: Yolculukla ilgili 10 film

4519

Yaz çoktan geldi, tatil planları yapıldı, hatta tatilini yapıp dönen bile var. (skandal!) Tatil denilince akla yolculuklar ve yolculuk geçen filmler geliyor. Ya da biz öyleyiz, tam bilemedim. Bizde hazır tatil moduna girmişken, size içinde yolculuk geçen filmleri listeleyip, belki de tatil öncesi ilham verir veya iyice heveslendiririz dedik.

Filmler tamamen spontane sıralanmıştır. Daha iyi ya da daha yeni gibi kategorileştirilmemiştir. Bilginize.

İşte Yolculukla İlgili 10 Film

10Stand By Me

yaz ile ilgili filmler
- Reklamlar -

Yolculuk denince akla yakın tarihli bir çok film gelebilir fakat uzak tarihlere gidersek? 1986 yapımı Stand By Me (Benimle Kal) filmi, ‘When Harry Met Sally’ ve ‘This Is Spinal Tap’ gibi kültleriyle tanınan yönetmen Rob Reiner tarafından ortaya çıkarılmıştır. Stephen King’in aynı isimli kısa bir öyküsünden uyarlanan film, kayıp bir cesedin ardına düşen bir grup ufaklığın macera dolu yolculuğunu anlatır.

River Phoenix, Richard Dreyfuss, Corey Feldman, Jerry O’Connell, Kiefer Sutherland ve John Cusack gibi isimlerin baş rolünü paylaştığı macerayı, izlemeden geçmeyin derim. Film aynı zamanda arkadaşlık bağları, gizem, yolculuk deneyimleri gibi bir çok konuyu işleyen ve bir arada tutan bir yapım olma özelliğini de taşıyor. IMDB puanı; 8.1

Önceki İçerikStranger Than Fiction / Lütfen Beni Öldürme Film İncelemesi
Sonraki İçerikLego Sunar: Marvel’s Avengers
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.