Yaz çoktan gelmişken: Yolculukla ilgili 10 film

4515

Yaz çoktan geldi, tatil planları yapıldı, hatta tatilini yapıp dönen bile var. (skandal!) Tatil denilince akla yolculuklar ve yolculuk geçen filmler geliyor. Ya da biz öyleyiz, tam bilemedim. Bizde hazır tatil moduna girmişken, size içinde yolculuk geçen filmleri listeleyip, belki de tatil öncesi ilham verir veya iyice heveslendiririz dedik.

Filmler tamamen spontane sıralanmıştır. Daha iyi ya da daha yeni gibi kategorileştirilmemiştir. Bilginize.

İşte Yolculukla İlgili 10 Film

8Rain Man

yaz ile ilgili filmler
- Reklamlar -

Dört adet Oscar ödülü yönetmen Barry Levinson’a, senarist Ronald Bass’a, baş roldeki Dustin Hoffman’a ve elbette Yağmur Adam filminin kendisine layık görülen film, tam bir usta işi. Hala daha izlemeyen var mıdır bilmiyorum ama listeye eklenmezse çok ayıp olurdu. IMDB puanı 8.0 ve film 1088 yapımı.

Filmde Los Angeles’ta maddiyata dayalı bir hayat süren Charlie ile otizmli Raymond’un dramatik ama aynı zamanda komik olan yolculukları anlatılıyor. Babasından yüklü miktarda miras kaldığını düşünen Charlie, aslında mirasın tamamını daha önce haberi olmadığı dahi ama otizm hastası abisine bıraktığı anlaşılır. Charlie, abisini de alıp as Vegas’a doğru yola çıkar. Filmin en garip yanı ise, bir dünya ödül almasına rağmen Tom Cruise’un bu filmle Oscar alamaması.

Önceki İçerikStranger Than Fiction / Lütfen Beni Öldürme Film İncelemesi
Sonraki İçerikLego Sunar: Marvel’s Avengers
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.