10 Temmuz’da Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

1477

Havalar ne yapıyor belli değil. Bu yüzden yapılacak en garanti şey klimalı salonlarda, keyfimizi yerine getirecek birkaç saatlik bir filmle günümüzü şenlendirmek. Bunun için de her hafta olduğu gibi önce biz ne yazmışız, hangi filmi tepelere çıkartıp hangi filmi yerin dibine sokmuşuz bakıyorsunuz. Bakıyorsunuz değil mi?

Öyleyse bu hafta vizyona girecek yedi film olduğunu söyleyerek işe başlayalım. Sayı her geçen gün azalıyor ve buna i-na-na-mı-yo-rum! Biz de böylece daha az dandik filmin, ‘dandik’ olduğu bilgisini veriyoruz. Bu da bir şey. Şimdi vizyona yeni giren filmlerin listesine göz atalım, daha sonra izlenesi filmi seçelim.

- Reklamlar -
  1. Siccin 2
  2. Ayı Teddy 2
  3. Self/less
  4. Yüzündeki Sır
  5. Tehlikeli Oyun
  6. A Most Violent Year
  7. Antikacı

Filmlerin içerisinde korku filmi varsa, benim o filme karşı olan tutumumu bilen bilir. Bilmeyenler için tekrarlayalım. Neden eğlenmek varken korkmak için 2 saatini veresin ki? O yüzden Siccin‘i eliyorum. A Most Violent Year ve Antikacı ortalamanın altında kalan filmler arasında. Hem içerik hem akış olarak.

Ne kadar ilgi çekici olsa da bir Michael Douglas filmi olan Tehlikeli Oyun da IMDB den 5.5 puanı anca kopartabilmiş. Self/less büyük merak uyandıran bir film ve izlenmeye değer ama öncesinde dram ve tarihi bir arada görmeyi sevenlerdenseniz, Yüzündeki Sır iyi bir seçenek olacaktır. Üstelik IMDB puanı 7.2. Benim bu haftaki favori filmim ise, çoğunuzun da olduğu gibi Ted 2.

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Ted 2

Mark Wahlberg, Amanda Seyfried, Jessica Barth, Giovanni Ribisi, Morgan Freeman gibi isimlerin baş rolleri paylaştığı Ted 2 geri geldi. İlk filmi ile bize gök gürültüsü şarkısını ve dostluğu aşılayan film, devam filminde de aynı hızla devam ediyor. Komedi isteyenler ve gülmeye ihtiyacı olanlar için mükemmel seçim.

Senaryosu ve yönetmen koltuğu Seth MacFarlane ‘e emanet olan yapım, ilk filmi aratmayacak gibi duruyor. İlk filmde gördüğümüz yüzlerin tamamı aynı ancak Mila Kunis‘in yerini Amanda Seyfried almış. Filmde ayrıca Mad Men‘den tanınan John Slattery, Star Trek‘ten tanınan Michael Dorn ve John Carroll Lynch de yer alıyor.

Filmin konusu şöyle; Ted artık evli ve mutludur. Fakat ailede eksik olan bir şey vardır ki o da bebek! Ted bebek sahibi olabilmek için sperm bankasına başvurur fakat önüne ufak (!) bir engel çıkar. Bu yöntemle bebek sahibi olması için öncelikle insan olduğunu kanıtlaması gerekmektedir! Ted insan olduğunu kanıtlamak için yeni bir maceraya yol açacaktır.

Önceki İçerikBatman v Superman’den Yeni Trailer Geldi
Sonraki İçerik2013 Yılından Kaçırmış Olabileceğiniz Filmler
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.