12 Haziran’da Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

1851

Yine bir Cuma, yine biz. Diyorsunuz ki ‘bu hafta ne izlesem, Tanrım karar vermek ne kadar zor’.. Tamam öyle demiyorsunuz ama deseniz çok daha havalı olabilirdim. Gel gelelim bu hafta vizyona hangi filmler girmiş, kaçı ‘tabiri caizse’ işe yararmış, izlenilesi film var mıymış?

Bu hafta vizyona 11 film giriyor. Farkındaysanız sayı hiç 10’un altına düşmüyor. (Enteresan) Peki bu filmler hangileriymiş, hep birlikte görelim:

 • Jurassic World
 • Ajan (Spy)
 • Çıtır Kaçak Tehlikeli (Barely Lethal)
 • Vice
 • Ölüm Ormanı (Back Country)
 • Fal
 • Küçük Karmaşa (A Little Chaos)
 • Mutlu Kuzular (Von glücklichen Schafen)
 • Hannas: Karanlıkta Saklanan
 • Haziran Yangını
 • Şövalye Rusty

Korku filmi tavsiyesinde bulunacağım gün, beni bir yoklayın iyi miyim diye. Animasyon çok bizim yaşlara hitap etmiyor. (Bu arada aramızda çoluk çocuk varsa pistten alın) Geriye kalıyor macera filmlerimiz. Vice IMDB puanı şuan 4.1 olan bir film. Bizi Bruce Willis ile kandırmaya çalışıyorlar ama yemezler… O yüzden geriye efsane Jurassic World ve Spy kalıyor. Haydi görelim.

(Haziran Yangını filmini banko izleyeceğiniz göz önünde bulundurularak seçimler yapılmıştır.)

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

2Jurassic World

- Reklamlar -

Jurassic Park 4 olarak da adlandırabileceğimiz Jurassic World, 12 Haziran‘da vizyondaki yerini alıyor. Yönetmenliğini Colin Trevorrow’un ve yapımcılığını (tabi ki) Steven Spielberg’ün üstlendiği yapım, bilim-kurgu macera ve aksiyonu sonuna kadar yaşatmak için geldi!

Filmin vizyona gireceğini ilk olarak 2011’deki Comic-Con’da Steven Spielberg‘den duyduk ve sevindik. 4 yıl oldu ve o an geldi. Filmin birkaç önemli detaylarından biri, Harrison Ford‘un filmde olacağını duyurup sonra kendisini göremememiz. Enteresan olabilirdi. Bunun dışında film Los Angeles’ta çekilmeyen ilk Jurassic Park filmi. Son olarak filme ait ufak detaylardan biri de; Jurassic Park (1993)’ın oyuncu kadrosunda olan BD Wong, önceki filmlerde yer alıp, bu filmin de kadrosuna dahil olan tek kişi.

Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Nick Robinson gibi isimleri kadrosunda barındıran yapımın konusuna da değinmek gerekirse; 22 yıl önce kurulmuş olan Pasifik kıyılarındaki Isla Nublar adası, Jurassic Park‘a ev sahipliği yapmıştı. Yıllar sonra tekrar bir proje üzerinde çalışıldı ve Jurassic World oluşturuldu. Fakat istenilen ilgi alınamayınca, değişik bir dinazor türü yaratma kararı alındı. Tabi ki bunun yol açacağı kaos öngörülmedi. Peki neler yaşandı? Hep beraber göreceğiz.

Önceki İçerikAnt-Man’den 3 mükemmel afiş ve TV Spotu!
Sonraki İçerikStranger Than Fiction / Lütfen Beni Öldürme Film İncelemesi
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.