18 Ocak Haftasının En İyi Gişe Filmleri

1682

18 ocak gişe rakamları ile karşınızdayız. Bu hafta vizyondaki filmler için düşük bir verimin yaşandığını gözlemlemek mümkün gibi görünse de ilk dört sıradaki filmin en azından 100.000 barajını geçmiş olduğunu görmek mutluluk verici. Detayları rakamlara geçmeden önce haftanın sonuçlarını film bazında değerlendirelim:

Beşinci sırada bir animasyon filmi olan The Good Dinosaur (İyi bir Dinozor) yer alıyor. Kayıp Balık Nemo, İnanılmaz Aile, Ratatuy ve Sevimli Canavarlar Üniversitesi gibi filmleriyle tanıdığımız Peter Sohn’un yönetmenliğini yaptığı film ilk haftasında 88.907 seyirci toplamayı başarmış.

Yönetmenliğini Ali Bilgin’in yaptığı ve başrollerinde ünlü oyuncu Çağatay Ulusoy ile Leyla Lydia Tuğutlu’nun yer aldığı Delibal, dördüncü haftasında 103.940 seyirci toplayarak toplam seyirci sayısını 1.188.242’ye çıkarmış.

İlk filmi ile 1.9 milyon seyirciye ulaşan Kocan Kadar Konuş serisinin ikinci filminde üçüncü haftayı geride bırakırken henüz 1 milyona yaklaşamamış olması beklenen verimin elde edilemediğini göstermektedir. Tekrar eden hikayenin kısır bir döngü içinde kaybolduğunu düşünen seyircinin yeterli sayıda teveccühü filme 11 milyon gişe hasılatı sağlamış. “Daha iyi olabilirdi” diye düşünüyor ve haftanın ikinci filmine geçiyoruz.

Absürt komediyi Türkiye’ye getiren adam Gani Müjde’nin yazıp yönettiği Bizans Oyunları – Geym of Bizans vizyona girdiği ilk hafta 176.890 seyirci toplamayı başarmış. Başarmış diyorum çünkü Kahpe Bizans ve Kaygısızlar yapımlara imza atmış bir yönetmenin işi bu olmamalıydı diye düşünüyorum. (Tamamıyla kişisel görüşümdür) İzleyenleri tebrik ediyor ve haftanın en çok seyirci toplayan filmine geçiyoruz.

Hastası olduğumuz Pardon filminin de yönetmeni olan Mert Baykal’ın önderliğinde, başrollerinde iki yakışıklı Burak Özçivit ve Murat Boz’a ek olarak güzeller güzeli Aslı Enver’in yer aldığı Kardeşim Benim filmi ilk haftasında 403.841 kişiyi sinema salonlarına çekmeyi başarmış.

Haftanın Gişe Sonuçları

5İyi Bir Dinozor

18 Ocak Haftasının En İyi Gişe Filmleri
- Reklamlar -

15-17 Ocak seyirci sayısı: 88.907

Toplam Seyirci: 88.907

Önceki İçerikBatman v Superman Soundtrack de Geldi
Sonraki İçerikRihanna Valerian Performansı ile Luc Besson’dan Aferin Aldı
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)