19 Haziran’da Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

1700

Cumanın gelişi bizim Perşembe günü paylaştığımız izlenesi filmler kuşağında belli olur! Doğruya doğru, biz Perşembe olunca, ‘haydi bakalım ne izliyoruz?’ moduna giriyoruz. Ya siz? Bu hafta da amme hizmetimizden yararlanmak için lütfen yazımızın devamını okuyunuz :)

Bu hafta vizyona giren sekiz film var. Evet 2 basamaklı sayıları görmeyince biraz garipsedik değil mi? Ben vizyona girecek filmlere bakınca, ‘hmm sekiz azmış’ demeye başladım. Peki bu filmler hangileriymiş öncelikle bir listeleyelim.

  • Horns (Boynuzlar)
  • Survivor (Ölümcül Takip)
  • Inside Out (Ters yüz)
  • The Tribe (Kabile)
  • La Famille Belier (Hayatımın Şarkısı)
  • Kuzu
  • Avis de Mistral (Dedemle Bu Yaz)
  • Lava (Lav)

Peki bu sekiz filmden hangisi izlenesi? Bizim seçimimiz; Hayatımın Şarkısı ve Dedemle Bu Yaz. Haydi inceleyelim.

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

2Hayatımın Şarkısı

- Reklamlar -

Fransız yapımı filmlere bayılanlardansanız, buyurun sizi Hayatımın Şarkısı’na alalım. Film aslen 2014 yapımı ve IMDB puanı 7.3. Filmin baş rolündeki Louane Emera’nın ilk uzun metrajlı film deneyimi olan yapım kendisine Cesar Ödülleri ve Lumier Ödülleri’nde Umut Vaat Eden Genç Aktris ödüllerini kazandı. Film aynı zamanda 2015 César Ödülleri’nde En İyi Film ve En İyi Senaryo da dahil altı dalda ödüle aday gösterildi.

Louane Emera, Karin Viard ve François Damiens’in başlıca rollerinde yer aldığı filmin yönetmeni Eric Lartigau. Konu ise şöyle; Bélier ailesinin, 16 yaşındaki Paula hariç, tüm fertleri işitme engellidir. Paula ailenin tüm gündelik işleriyle, en başta çiflikteki işleriyle tek başına ilgilenir. Yerel seçimler için belediye başkanlığına adaylığını koyan babasına destek olan Paula, bir gün müzik öğretmeninin de desteği ile bir müzik yarışmasına katılmaya karar verir. Bu evrede ya ailesine destek olacak ya da hayallerinin peşinden gidecektir.

Önceki İçerikJurassic Park Etkisini Göstermeye Başladı
Sonraki İçerikYa Disney Prensesleri ‘Minyon’ Olsaydı?
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.