Salgın Hastalıklarla İlgili 20 Film Önerisi

2385

Keşke salgın hastalıklar ile ilgili bir film listemiz hiç olmasaydı… Keşke böyle şeyler yalnızca bilim-kurgu filmlerinde olsaydı. Ama ne yazık ki son zamanlarda içinde bulunduğumuz coronavirus tehdidi sebebiyle dış dünyaya kendimizi kapatmak zorunda kaldık.

Evde de zaman pek hızlı geçmediği için sizlere konusu virüs ve salgın hastalık olan filmler listesi hazırlayalım istedik.

Umarım kısa zamanda bu belayı da atlatırız. Herkese geçmiş olsun…

Salgın Hastalık ve Virüslerle İlgili Filmler

20The Seventh Seal (Yedinci Mühür)

Salgın Hastalıklarla İlgili 20 Film Önerisi
- Reklamlar -

Yedinci Mühür filmi; Gerçek bir sinema klasiği olmanın yanı sıra ölüm, yaşam ve inanç hakkında çekilmiş en etkili ve etkileyici filmlerden biri olarak da son derece önemlidir. Ingmar Bergman imzalı film, Avrupa’nın Kara Veba salgını altında ezildiği ortaçağda geçer. 10 yıldır savaş ve şeref uğruna yollarda olan şövalye Antonius Block, en sonunda memleketi İsveç ’e dönmüştür ama karşısında onu almaya gelen Ölüm ’ü bulur. Block, son bir hamleyle kendi hayatı üzerine satranç oynamayı teklif eder; eğer kazanırsa ölüm onu almayacaktır. Ölüm’ün sinemada belki de en unutulmaz biçimde bir bedene büründüğü, Yedinci Mühür, sonsuz felsefi göndermeleri ve eşsiz görselliğiyle sayısız yönetmene ve filme esin kaynağı oldu.

Önceki İçerikOscar 2020 Ödüllerini Kazananlar Belli Oldu
Sonraki İçerikBirbirinden Güzel En İyi 10 Martin Scorsese Filmi Sizlerle
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)