2 Aralık 2016 Vizyondaki Filmler ve Haftanın Filmi

605

2 Aralık 2016 vizyondaki filmler ile karşınızdayız. Bu hafta aksiyon, macera, animasyon ve komedi ile dolu dolu filmler vizyona girmiş.

2016’nın laneti bitmek üzeriyken kış mevsiminin incileri filmlerimiz de ardı ardına vizyona girmeye devam ediyor. Ne zaman kış gelse, olumlu tek yanı vizyondaki filmlerin kalitesinin artması oluyor. Zaten başka nesi sevilesi ki? Bu hafta vizyona giren yedi adet filmimiz var. Hepsini tek tek inleyeceğiz ve haftanın filmini izleyeceğiz.

- Reklamlar -
  1. Karanlıklar Ülkesi
  2. Müttefik
  3. Görümce
  4. Babamın Kanatları
  5. Sevdam Gözlerinde Kaldı
  6. Kahraman Ördek
  7. Mavi Bisiklet

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Görümce

Yeliz erkek kardeşi Ahmet’e fazlasıyla düşkündür. Yeliz’in bu düşkünlüğü sonucu ikili birlikte yaşamaktadır. Fakat Yeliz’i kötü bir sürpriz beklemektedir, zira Ahmet bir kıza aşık olmuştur. Gelin-görümce arasındaki çekişmeli ilişkiyi mizahi bir dille ele alan komedi yapımı Görümce’nin başrollerini yerli komedinin sevilen yüzü Gupse Özay ve ekranların yeni keşiflerinden Eda Ece üstleniyor. BKM yapımı filmin yönetmen koltuğunda Kocan Kadar Konuş, Patron Mutlu Son İstiyor gibi filmlerin yönetmenliğini yapan Kıvanç Baruönü otururken, filmin senaryosu ise Özay’a ait.

Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşları

Cory Goodman’ın senaryosuna Jayson Rothwell ile imza attığı ve yönetmen koltuğuna ilk kez Anna Foerster oturduğu Underworld serisinin beşinci filminde Selene’i yine soluksuz bir aksiyon bekliyor. Selene için hem kendisine ihanet eden Lycan’lar hem de Vampirler peşindedir. Kate Beckingsale, Selene rolüyle tekrar karşımıza çıkarken dördüncü filmde David karakterine hayat veren Theo James bu kez Kate Beckingsale ile başrolü paylaşıyor. Tobias Menzies yeni Lycan lideri Marius’u canlandırırken Clementine Nicholson ise Vidar’ın kızı Lena rolünde filmde yer alıyor. Filmin kadrosunda ayrıca Bradley James, James Faulkner ve Charles Dance de yer alıyor.

Sevdam Gözlerinde Kaldı

Mahir 1970’li yılların sonunda İstanbul Üniversitesi’nde bir öğrencidir; aynı zamanda dönemin sürükleyiciliği içerişinde siyasetle ilgilenmekte, ülkücü harekete yakın durmaktadır. Belgin ise Mahir ile aynı bölümde eğitim görmektedir. Ülkücü hareketin herkes birbirinin ya bacısı, ya ağabeyi ya da kardeşidir hukukuna rağmen, gönüllerine söz dinletemezler ve Sirkeci’de Can Pastanesi’nde buluşurlar. Fakat dönemin kanlı eylemleri arasında sevdaları uzun soluklu olamaz. Üzerine bir de 1980 ihtilali gelince tüm bağları kopar.

Kahraman Ördek

Rusya-Çin ortak yapımı olan hahkaha ve macera dolu 3 boyutlu animasyonun yönetmeniğini Viktor Lakisov üstleniyor. Efsaneye göre kahraman Güneş Ördeği, sürüyü ve adanın enerji kaynağı olan Güneş’i korumakla görevlidir. Fakat kötü kalpli bir cadı Güneş Ördeği’nin süper güçlerini öğrenince adaya gelerek onun peşine düşer. O güne kadar pek iyi anlaşamayan iki farklı ördek sürüsü, adayı korumak için arkadaş olmak ve güçlerini birleştirmek zorunda olduklarını anlayacaklardır.

Babamın Kanatları

Yönetmen ve senaristliğini Kıvanç Sezer‘in üstlendiği filmin yapımcısı ise Soner Alper. Filmde başrol Menderes Samancılar’a Musab Ekici
, Kübra Kip ve Tansel Öngel eşlik ediyor. İbrahim, ciddi bir hastalığa yakalandığını öğrenen bir inşaat işçisidir. Onun için hayatındaki en kıymetli değer ise kendisinden uzaklarda yaşayan ailesidir. Yeğeni Yusuf ise işinde yükselme hırsıyla yanıp tutuşan genç bir işçidir. Bu iki kişinin hayatları nasıl şekillenecek bunu hep birlikte göreceğiz.

Mavi Bisiklet

Ali, annesi ve kız kardeşi ile birlikte yaşayan, boş zamanlarında bir lastikçide çalışan 13 yaşında bir çocuktur. Lastikçiden kazandığı parasını evin ihtiyaçları için annesine vermektedir. Bahşiş olarak aldığı küçük bir miktarı ise mavi bir bisiklet alabilmek için biriktirmektedir. Platonik aşkı Elif ise okul başkanıdır. Kahya Salim de kasabaya gelen torunu Hasan’ı okula kaydettirir. Kısa bir süre sonra okul müdürü Elif’in yerine okul başkanlığını Hasan’a verir. Elif’e haksızlık yapıldığını düşünen Ali, arkadaşı Yusuf’un da yardımıyla büyük bir kampanya başlatır ve mavi bisiklet almak için biriktirdiği tüm parayı bu yolda harcamaya karar verir.

Müttefik

Romantik savaş türü Müttefik filmi birbirine aşık olan iki apayrı insanı temel alıyor. İstihbarat subayı Max Vatan 1942 yılında Kuzey Afrika’da düşman hattında savaşmaktayken, Fransız direniş savaşçısı Marianne Beausejour ile tanışır. İkili hemen birbirlerine aşık olurlar. Londra’da tekrar bir araya geldiklerinde ise aşkları savaşın büyük baskısına direnip direnememenin sınavını vermek zorunda kalacaktır.

Filmin başrollerinde Brad Pitt ve Marion Cotillard yer alıyor. Magazinsel kısmı da biliyoruz, filmde nasıl bir performans sergilemişler bakacağız. Filmin yönetmen koltuğunda ise Oscar ödüllü yönetmen Robert Zemeckis oturuyor.

2 Aralık 2016 vizyondaki filmler de böylelikle bitmiş oldu. Pek tabii ki tercih sizin ancak Allied filmini izlemeden Pazartesi günü işe/okula gitmeyin emi?

Önceki İçerikAquaman Filmi Vizyon Tarihi Değişti ve Bizi Üzdü
Sonraki İçerik89. Oscar Ödülleri En İyi Görsel Efekt Dalında Yarışacak Filmler Açıklandı
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.