2 Nisan’da Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

1177

2 Nisan geldi! Misler gibi hafta sonunu geçirdik ve iş çıkışı yapacak bir şeyler yapmaya başladık mı? O zaman film arayışlarına da başlamışsınızdır. Dev hizmetimiz Haftanın Filmi ile yine yeni yeniden geldik, buradayız. Bu hafta vizyona giren film sayısı TAM SEKİZ. Evet yanlış duymadınız! O zaman önce filmleri tek tek görelim, her filmden biraz bahsedip haftanın filmini seçelim. Buyurun:

  1. Somuncu Baba: Aşkın Sırrı
  2. Cloverfield Yolu No: 10
  3. Deliormanlı
  4. Kartal Eddie
  5. Suikastçı
  6. Savva Küçük Savaşçı
  7. Bir Dilim Aşk
  8. Yitik Kuşlar

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Somuncu Baba: Aşkın Sırrı

Somuncu Baba: Aşkın Sırrı, Kürşat Kızbaz yönetmenliğindeki film. Dram ve tarihi iç içe sunan filmde Furkan Palalı başrolde oynuyor. Somuncu Baba Aşkın Sırrı, Anadolu’da Somuncu Baba adıyla tanınan büyük düşünür Şeyh Hamid-i Veli’nin sırlarla dolu hayat yolculuğunu ve İlahi Aşk’ı arama serüvenini ilgi çekici bir yol hikayesi ile anlatmaktadır. Ne yazık ki haftanın filmi olamadı.

- Reklamlar -

Cloverfield You No: 10

Cloverfield Yolu No: 10Dan Trachtenberg’in yönettiği ve Josh Campbell, Matthew Stuecken’ın kaleme aldığı filmin kadrosunda Mary Elizabeth Winstead, John Goodman, John Gallagher Jr. yer alıyor. Filmde; trafik kazası geçiren Michelle, gözlerini yeraltında konumlanmış bir sığınakta açar. Yanında ise, dışarıda kimyasal bir saldırı olduğunu ve kesinlikle dışarıya çıkamadıklarını iddia eden iki yabancı adam vardır. Michelle bu durumda ne yapacaktır hep birlikte göreceğiz. Filmin yapımcılığını gerilim ustası J.J. Abrams‘ın üstlendiğini söylemekte yarar var. Bilimkurgu ve gerilimi bir arada sevenler yanaşabilir.

Deliormanlı

Deliormanlı, konu şu şekilde ilerliyor; “Deliormanlı” lakabıyla bilinen Savaş Türkyılmaz, Avrupa şampiyonluğu olan milli bir boksördür. Eşini kaybettikten sonra ringleri terk eden Deliormanlı, annesinin geçirdiği rahatsızlık nedeniyle tedavi masraflarını karşılama amacıyla ringlere geri dönme kararı alır. Başrollerini Sarp Levendoğlu, Birce Akalay ve Gürkan Uygun‘un paylaştığı filmin yönetmenliğini Murat Şeker üstlenirken, senaryo da Şeker ile yine Ali Tanrıverdi‘nin imzası var. Klasik ama farklı bir Türk yapımı film olarak gördük.

Suikastçı

Suikastçı, “The Extensive Records Of The Taiping Era” adlı öyküden yola çıkılarak beyazperdeye aktarılıyor. Başrolde güzel yıldız Shu Qi‘yi izlediğimiz film, aksiyon ve dramı bir arada sunuyor. Bu kızcağıza da hep benzer roller geliyor ama biz yine de fazla yorum yapmayalım. Film haftanın filmi olamayacak kadar güçsüz.

Savva Küçük Savaşçı

Savva Küçük Savaşçı, Max Fadeev’in yönetmen koltuğunda oturduğu animasyon filminde senaryo  Gregoy Poririer, Alexander Chisty Akov ve yine Max Fadeev’a ait. “SAVVA” küçük bir köyde yaşayan 10 yaşında bir erkek çocuğun başından geçen olayları konu alıyor. Haftanın tek animasyonu olan yapım çok dikkat çekici ve büyüklere uygun sayılmaz. Dilerseniz bir şansınızı deneyin.

Bir Dilim Aşk

Bir Dilim Aşk, My Bakery in Brooklyn orijinal adıyla vizyona giren yapım, uzun zamandır görmediğimiz romantik komedilerden. Vivien ve Chloe çocukluktan beri hiç ayrılmamış kuzenlerdir. Birden vefat eden halaları Isabellle’in mirası onları zorlu bir yola sokacaktır. Bu miras dükkânı işletmek için Avrupa seyahati hayallerini erteleyen Vivien ve bir televizyon programında şefin asistanlığını yapan Chloe, Boulangerie adındaki küçük dükkânlarının borçlar yüzünden kapanmak üzere olduğunu öğrenince, tüm anlaşmazlıkları bir kenara bırakıp aile mirasını kapanmaktan kurtarmaya karar verirler.

Yitik Kuşlar

Yitik Kuşlar, Senaristliğini ve yönetmenliğini Aren Perdeci ile Ela Alyamaç‘ın üstlendiği filmin başrollerinde Heros Agopyan ve Dila Uluca bulunuyor. İki kardeşin ailelerini bulmaya çalıştıkları zorlu bir macerayı konu eden film, tarih ve dramı birleştirmiş. Ama haftanın filmi değil.

Eddie the Eagle

Beyaz perdeyle ilk buluşması Kingsman: Gizli Servis filmi ile olan Taron Egerton, Eddie the Eagle’daki rolü ile karşımıza çıkarken Hugh Jackman ise Eddie’nin Calgary Olimpiyatlarına hazırlanması için yardım eden Lake Plocidli bir kayak atlama uzmanı canlandırıyor.

Film, İngiltere tarihindeki en ünlü kayak atlamacı Michael Edwards nam-ı değer Eddie the Eagle’ ın ilham verici üstün başarısını konu ediniyor. Karakterler tam istenilen gibi bulunmuş ve güzel de performans sergilemişler.

Biyografi, dram ve de komediyi bir arada sunan yapım, haftanın vizyona giren en izlenilesi filmi. Filmin yönetmenliğini Dexter Fletcher yapıyor. Taron Egerton, Matthew Vaughn ve Gary Barlow’un birlikte oynadığı 2’ci film. İlki Kingsman: Gizli Servis idi.

Filmin çekimleri 9 Mart 2015  tarihinde başladı ve oldukça detaylı çalışmalar yürütüldü ki ortaya mis gibi bir yapım çıktı. Bizce kaçırmayın.

Önceki İçerikSwiss Army Man Fragmanı Yayınlandı
Sonraki İçerik4 Nisan Haftasının En İyi Gişe Filmleri
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.