2 Şubat 2018 Vizyondaki Filmler ve Haftanın Filmi

556

2 Şubat 2018 vizyondaki filmler ve haftanın filmi ile sizlerleyiz. Sayıca fazla filmlerin vizyona girdiği bir haftadayız. Türk yapımı filmler ve yabancı filmler ile dolu dolu bir hafta daha karşımızda!

Ocak ayı hiç bitmeyecekmiş gibi geldi ama bitti. Şubat ayında milyon tane film vizyona girsin ve hepsi birbirinden daha lezzetli olsun istiyoruz. Bu hafta vizyonda yedi adet film var. Çoğu ödüllü ya da ödül alma yolunda adaylıktan geçmiş. Dolayısıyla oldukça fazla sinema salonu göreceğiz, nefis.. Öncelikle filmleri sıralayıp ardından açıklamalı olarak görelim ki, haftanın filmini seçelim. Buyurun:

- Reklamlar -
  1. Paramparça
  2. En Karanlık Saat
  3. Cin Çeşmesi
  4. Cebimdeki Yabancı
  5. Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Misouri
  6. Babasının Kızı
  7. Foxtrot

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Paramparça

Dram ve gerilimi bir arada yaşamak isteyenlere müjde. Fatih Akın‘ın yazıp yönettiği filmin başrollerinde Diane Kruger, Numan Acar ve Ulrich Tukur yer alıyor. Katja, eşi Nuri ve 6 yaşındaki oğlunu bir patlamada kaybetmiştir. Yaşadığı acıdan sonra yıkılan Katja’nın tek isteği, terör saldırısının kimler tarafından neden yapıldığını öğrenmektir ve bunun için mahkemeye başvurur. Saldırı ile ilgili ortaya çıkan deliller Neo-Nazi bağlantılarına işaret eder. Fakat mahkeme delilleri yetersiz bulup zanlılara ceza vermez. Karar karşısında öfkeye kapılan Katja, kendi adaletini sağlamak adına yollara düşer.

En Karanlık Saat

Deneyimli yönetmen Joe Wright’ın yönetmenliğini üstlendiği film, İkinci Dünya Savaşı’nın ilk yıllarında Winston Churchill‘in, Hitler’in ordusuna karşı verdiği mücadeleyi anlatır. Churchill, hayatının belki de en büyük sınavından geçecektir. Hayatında zor ve geri dönüşü olmayan ikilemlerden birini yaşar. Ya Nazi Almanyası ile barışçıl bir antlaşma yolu bulmaya çalışmalıdır ya da milletinin bağımsızlığı ve idealleri için Nazilerin karşısında sımsıkı durmalıdır.

Cin Çeşmesi

Tuncer Gürbüz cinli büyülü film sevenler için vizyona giriyor. Korku ve gerilim nasıl sevilir hala bir fikrimiz olmasa da siz beğenirsiniz diye burada tutuyoruz.

Cebimdeki Yabancı

Edi eski dost bir akşam yemeğinde bir araya gelmeye karar verir. Herkes sofranın başında oturmuş sohbet etmekte, şen kahkahalar eşliğinde yemek yemektedir. Bu arada bir oyun oynamaya karar verirler. Oyun oldukça basittir; herkes telefonlarını masaya koyacak, gelen her mesaj ve bildirim yüksek sesle okunacaktır. Bakın bakalım neler olacak.

Babasının Kızı

Türk bir babanın Finlandiya’da tek başına büyüttüğü kızı olan Melisa, babasından uzaklaşmak için peşinden gelmeyeceğine emin olduğu tek yere, İstanbul’daki babaannesinin yanına taşınıyor. Sürekli elindeki kameranın arkasından görünen Melisa, babası için “manipülatif, baskıcı ve dominant” derken, ekranda, internetteki dating sitelerine üye olan ve kızının iç çamaşırı seçmesine yardımcı olan şen şakrak bir baba görüyoruz. Öte yandan Melisa‘nın babası da kendi annesinden ve Türkiye’yi terk etme sebeplerinden bahsederken aynı sıfatlara başvuruyor: “manipülatif, baskıcı ve dominant”.

Foxtrot

Michael Feldmann ve Daphna Feldmann sorunlarını içlerine gömmüş ancak pek de işlevsel olmayan bir ilişkiye sahip bir çifttir. Küçük kızları Alma ve büyük oğulları Jonathan da bu ailenin işlevsizliğinin sessiz tanıkları haline gelmiştir. Sorunların üstü kapatılarak sürüp giden bu düzen günün birinde paramparça olur. Film, Venedik Film Festivali’nde Gümüş Aslan Büyük Jüri Ödülü’nü kazandı.

Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Misouri

Orijinal adıyla Three Billboards Outside Ebbing, Missouri. Akademi Ödülü sahibi Martin McDonagh’ın kara mizah türündeki filmi Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, kızının cinayetini aydınlatmak isteyen bir anneyi temel alıyor.

Kızının cinayet davasında bir suçlu bulunmadan aylar geçtikten sonra, Mildred Hayes cesur bir hamle yapar. Kentin saygıdeğer polis şefi William Willoughby’ye yöneltilen tartışmalı bir mesajla kentin ücra bir yolunda üç adet billboard kiralar. Şiddet eğilimli, çocuksu bir annenin çocuğu olan, şefin sağ kolu Dixon’ın adı olaya karıştığında, acılı anne ile güvenlik güçleri arasındaki savaş daha da şiddetlenecektir.

Film, 2017 Venedik En İyi Senaryo ödülünü kazandı. Yönetmen koltuğunda Martin McDonagh oturuyor iken oyuncu kadrosunda Frances McDormand, Woody Harrelson, Sam Rockwell var. Dram severler için en iyi seçenek. Filmin IMDB puanı 8.3.

Önceki İçerik2018 Yılında Vizyona Girecek ve Merakla Beklediğimiz Filmler
Sonraki İçerik2017’de En Çok İzlenen Filmler Belli Oldu
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.