9 Şubat 2018 Vizyondaki Filmler ve Haftanın Filmi

1699

9 Şubat 2018 vizyondaki filmler ve haftanın filmi ile sizlerleyiz. Bu hafta nicelik olarak epey az sayıda film vizyona girmiş. Favorimiz ise; Güzel Adam Süreyya

Şubat ayını neden seviyoruz? Çünkü 14 Şubat :) Koskoca ayın başka hiçbir anlamı yok! Sevgilisi olanları biliyoruz peki tamam, çiçekler, güller, oyuncak ayılar, romantik filmler.. Peki sevgilisi olmayanlar bu ay ne yapıyor? Sanki o gün yokmuşcasına vizyondaki filmleri izlemeye gidiyor. E en doğrusu da bu zaten. Napalım yani sevgilimiz yok diye kafamızı kuma mı gömelim?

- Reklamlar -

Bu hafta vizyona giren filmler arasında neler var neler. Hep birlikte bakalım görelim:

  1. Güzel Adam Süreyya
  2. Kayhan
  3. Leonardo Da Vinci: Mona Lisa Macerası
  4. İyi Günler
  5. Özgürlüğün 50 Tonu

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Kayhan

Kayhan çevresinde temiz kalpliliği ve masumiyeti ile tanınan biridir. Dostlukların adamı olan Kayhan, yıllar önce mezun olduğu okulun pilav günü etkinliğine gitmek için sabırsızlanmaktadır. Eski arkadaşlarını görecek olmanın heyecanı içinde bekleyen genç adam, o büyük gün geldiğinde kötü bir sürprizle karşılaşır. Pilav gününde kendisine verilen 98 mezunları yıllığını gören Kayhan tam anlamıyla yıkılır. Yıllığı okudukça dost bildiği herkesin kendisinden nefret ettiğini anlar. Başrolünde Şahan Gökbakar‘ın olduğu film kimilerini güldürüyor.

Leonardo Da Vinci: Mona Lisa Macerası

Çocuk filmi sevenler, çoluklu çocuklu aileler buyurun. İtalyan yapımı animasyon filminde aksiyon ve macera miniklerinizi bekliyor olacak.

İyi Günler

Xiao Zhang, Çin’in güneyinde küçük bir kasabada yaşamaktadır. Nişanlısı estetik ameliyatı olmuştur fakat sonuçtan pek memnun kalmamıştır. Nişanlısını mutlu etmeye çalışan genç adam başarısız geçen ameliyatı telafi etmek ister. Bunun için de çokça paraya ihtiyacı olan Zhang, patronundan bir milyon yuan çalar. İnsan aşkı için neler yapıyor neler.. Oldukça enteresan bir yapım olmuş. Bence izlenir.

Özgürlüğün 50 Tonu

Serinin devam ve son filmi. Orijinal adı ile Fifty Shades FreedJamie Dornan ve Dakota Johnson, dünya çapında çok satan “Elli Ton” fenomeninin üçüncü bölümünden uyarlanan “Özgürlüğün Elli Tonu” filminde Christian Grey ve Anastasia Steele rolleriyle geri dönüyor. Anastasia ve Christian, yaşadıkları zorlu ayrılıkların ve iniş çıkışların ardından nihayet mutlu sona ulaşmışlardır. Tutkulu aşkları, nikah yüzükleri ve görkemli bir evlilik töreni ile mutlu sona ulaşmıştır. Ancak Anastasia’nın peşine düşen Jack, çifte huzur vermez. Anastasia’nın lüks ve aşkla bezeli mükemmel hayatı bir kez daha sarsıntılara sahne olacaktır.

Güzel Adam Süreyya

Belgesel sevenlere müjde. Böyle yapımlara çok fazla rastlayamıyoruz. Gökçe Kaan Demirkıran yönetmenliğindeki filmin başrollerinde Süreyya Soner ve Yılmaz Erdoğan yer alıyor.

Eyüp’de doğan çocukluğu ise Zeytinburnu’nda geçen Süreyya Soner, çok sevdiği dayısı onu Beşiktaşlı yaptığında henüz 8 yaşındadır. Semt takımlarında kalecik yapan Süreyya, futbolcu formasını giymeyi hayal etmediği Beşiktaş’a malzemeci olarak girmeyi hayal eder ve kısa süre sonra bu hayaline kavuşur. 1981 yılına Beşiktaş Spor Kulübü’nde malzeme sorumlusu olarak çalışmaya başlayan Süreyya Soner’in Beşiktaş’a adadığı yaşamının anlatıldığı belgesel oldukça duygusal olacak.

Süreyya’nın günümüzde, kaybolduğunu, unutulduğunu düşündüğümüz bazı değerlerin temsilcisi olarak anlatıldığı filme Fikret Orman, Metin Tekin, Ali Gültiken, Feyyaz Uçar, Les Ferdinand, Gordon Milne, Ricardo Quaerasma gibi bir çok isim konuk oluyor.

Önceki İçerikHan Solo: Bir Star Wars Hikayesi’ne İlk Bakış
Sonraki İçerikYalnız Başına Sevgililer Günü’nde İzlenecek Filmler
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.