22 Mayıs’ta Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

1820

Sanki her geçen hafta vizyona girecek olan filmlerin sayısı artıyor. Ya bu işte güzel para var ya da kimilerinin gerçekten işi yok. Her film bir emek tamam ama 22 Mayıs‘ta vizyona TAM 11 FİLM GİRİYOR! Bunlar hangileri mi? Görelim:

 1. Tomorrowland: Yarının Dünyası
 2. Poltergeist: Kötü Ruh
 3. Helak: Kayıp Köy
 4. OHA: Oflu Hocayı Aramak
 5. Sihirbazlık Okulu’nda Bir Türk
 6. Zilin Sesi
 7. Sibirya Mafyası
 8. Gece Takibi
 9. Kayıp Şehir
 10. Aşk Vizesi
 11. Tepecik Hayal Okulu

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Tomorrowland

Peki bu filmlerden hangisini izleyeceğim?” diyorsanız, ben sizin için bir film seçtim. Naçizane seçimim de Tomorrowland oldu. IMDB puanı 7.4 olan filmin baş rolünde George Clooney var. Oldukça merak uyandıran bu bilim kurgu, izlenmeye değer diye düşünüyoruz. Eğer aradığınız maceraysa, onu buldunuz.

- Reklamlar -

Film, Disney parklarında bulunan Tomorrowland bölümünden esinlenerek yazılmış. Senaristi Prometheus’un da senaristi olan Damon Lindelof ve filmin yönetmen koltuğunda Ratatuy filminin de yönetmeni olan Brad Bird oturuyor.

George Cooney ile birlikte rolleri paylaşan çok tanıdık bir ekip de yok değil. Kendisine; Hugh Laurie (nam-ı diğer Dr House), Britt Robertson (Çığlık ya da Secret Circle dizisinden hatırlayabileceğimiz abla), Chris Bauer (True Blood’daki şaşkın şerif), Kathryn Hahn (The Newsroom dizisinden biliriz) gibi isimler eşlik ediyor.

Ülkemizde Yarının Dünyası olarak çevirisi yapılan filmin konusu ise şöyle; Frank ve Casey isimli iki genç zaman ve uzay diliminde farklı bir boyutta olan bir yerin varlığından haberdar olurlar. Bu yerin sırrını çözebilmek için de yola çıkmaya hazırdırlar. Fakat bu yolculuk onlar için oldukça tehlikeli olacaktır. Film hem oyuncu kadrosu ve performansları ile hem de konu olarak dikkat çekici. Eğer hangi  filmi izlesem diye düşünüyorsanız, denemenizi tavsiye ederiz.

Önceki İçerik32 Fotoğraf İle Özel Efekt ve Gerçek Dünya Arasındaki Fark
Sonraki İçerikJohn Malkovich Olmak (1999) Film İncelemesi
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.