25 Nisan Gişe Sonuçları ve Seyirci Sayıları

0
692

25 Nisan haftası ile birlikte Nisan ayını da geride bırakıyoruz. Bu hafta geçtiğimiz 3 hafta da olduğu gibi Küçük Esnaf filmi liderliği hiçbir yapıma bırakmayarak başarısını perçinlemiş.

Boxoffice Türkiye’den aldığımız verilere göre haftanın panaroması:

25 Nisan Gişe Sonuçları

Karlar Kraliçesi filminin yapımcıları tarafından beyaz perdeyle buluşan Kuzular Kurtlara Karşı filmi ilk haftasında listeye 5. sıradan giriş yapmış. 25 Nisan haftasında çok fazla seyircinin sinema salonlarına teşrif etmediği de göz önünde bulundurulursa bu yapımın ilk haftasında azımsanmayacak seviyelerde seyirciyi sinemaya çektiği söylenebilir. Yönetmenliğini Andrey Galat ve Maxim Volkov’un yaptığı film bu hafta animasyon kategorisinde tek!

25 Nisan Gişe Sonuçları

Dünya çapında 500 Milyon Doları aşan bir gişe hasılatı elde eden Batman v Superman: Dawn of Justice, ülkemizde bu hafta itibarıyla 6.6 Milyon Dolar gişe hasılatı ile “Artık doyuma ulaştı” yorumu yapılabilir bir seviyeye gelmiş. Haftayı 4. sırada kapatmış olan filmin gelecek hafta listenin son sırasında bulunabileceği ve sonra da defteri kapatacağı söz konusu olabilir.

25 Nisan Gişe Sonuçları

The Jungle Book (Orman Çocuğu) Rudyard Kipling‘in klasik çocuk romanından uyarlanan, epeydir beklenen ve konusundan çok görsel efektleri ile bizi beklentiye sokan filmi. Filmde ailesini kaybeden bir erkek çocuğun, vahşi ormanın derinliklerinde bir ayı, bir siyah panter ve bir kurt sürüsü tarafından büyütülmesi konu ediliyor. Yönetmenlğini Jon Favreau’nun yaptığı film ikinci haftasında listenin üçüncü sırasına gerilemiş.

25 Nisan Gişe Sonuçları

İlk haftasında listeye ikinci sıradan giren Avcı Kış Savaşı filminin konusu uzun bir zamandır kötülüğün Google’daki karşılığı olan şeytani kraliçemiz Evil Queen Ravenna (Theron) Pamuk Prenses’in bıçağına yenik düşer ancak onu sinsice izlemeye devam eder. Ardından Freya (Blunt) yaşadığı büyük ihanet ile Krallık’tan kovulur. Canını sıkan, düşman olarak gördüğü her şeyi dondurma yeteneğine sahip olan kızımız Krallık’tan kovulduktan sonra ormanda The Huntsman Eric (Chris Hemsworth) tarafından bakılmış ve korunmaya alınır. Eric (Hemsworth) ve Warrior Sara (Chastain) arasındaki aşk Freya’nın da araya girmesiyle çatırdar ve ortalık biraz kızışır… Yönetmenliğini Cedric Nicolas-Troyan’ın yaptığı The Huntsman Winter’s War filmin yapımcılığı Joe Roth’a (Maleficent, Alice in Wonderland) aittir.

25 Nisan Gişe Sonuçları

Geldik haftanın liderine! Geçtiğimiz 3 haftada da olduğu gibi Küçük Esnaf filmi bu haftayı da lider tamamlamış. Başrollerini İbrahim Büyükak, Zeynep Koçak, Gupse Özay ve Cengiz Bozkurt paylaşırken senaryosunu İbrahim Büyükak ve Zeynep Koçak’ın yazdığı filmin yönetmen koltuğunda ise Bedran Güzel yer alıyor. BKM’nin az gişe yapan bir filmini son yıllarda görmediğimiz için bu filmin yakaladığı başarıyı pek şaşırdığımız söylenemez. ÇGHB ve 3 Adam’ın da yıldızı olan İbrahim Büyükak’a başarılarının devamını diler, filminin bol gişeli olmasını temenni ederiz.

25 Nisan Gişe Sonuçları ve Seyirci Sayıları

Kuzular Kurtlara Karşı

22 – 24 Nisan seyirci sayısı: 27.836

Toplam Seyirci: 27.836

Toplam Hasılat: 346.276,62 TL

Batman v Superman: The Dawn Justice

22 – 24 Nisan seyirci sayısı: 36.802

Toplam Seyirci: 1.391.460

Toplam Hasılat: 18.536.310,00 TL

Orman Çocuğu

22 – 24 Nisan seyirci sayısı: 53.426

Toplam Seyirci: 151.757

Toplam Hasılat: 1.911.347,00 TL

Avcı Kış Savaşı

22 – 24 Nisan seyirci sayısı: 74.754

Toplam Seyirci: 74.754

Toplam Hasılat: 912.617,00 TL

Küçük Esnaf

22 – 24 Nisan seyirci sayısı: 81.712

Toplam Seyirci: 477.055

Toplam Hasılat: 5.205.704,00 TL

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.