26 Ağustos’ta Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

670

Ağustos’un son haftası size nasıl hissettiriyor bilmiyorum ama ben tam dram filmi izleyip kendimi yatağa bağlayacak kıvamdayım. Bu hafta vizyona giren filmler yazı kurtaracak kıvamda olmalıydı ki oldu gibi de. Vizyona giren film sayısı altı. Haftanın filmi epey hayranları olan ve uzun süredir beklenilen bir film. Buyurun hep birlikte bakalım:

  1. Suikast
  2. Star Trek Sonsuzluk
  3. Nefesini Tut
  4. Oyun
  5. Sevimli Kedi İş Başında 2
  6. Saraybosna’da Ölüm

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Nefesini Tut

Nefesini Tut kör bir adamın evine girip hırsızlık yaparak yakalanmadan kurtulabileceklerini düşünen bir grup genci temel alıyor. İstismarcı annesinden kurtulup, kız kardeşini her ikisi için de sonu yokmuş gibi görünen bu hayattan kurtarmaya kararlı Rocky, arkadaşları Alex ile Money’nin planları oldukça basittir, kör bir adamın evinde kilitli tuttuğu odaya girmek, onun engelli oluşundan yararlanarak da evini soymak. Ancak işler tam olarak planlandığı gibi gitmez. Zira hafife aldıkları ev sahibi aslında oldukça tehlikeli bir adamdır. Planda yanıldıklarını anladıklarında kusursuz bir suç yerine ölümcül bir hata işlediklerini görürler.
Gerilim türündeki film, Kötü Ruh filminin yönetmen koltuğundan aşina olduğumuz Fede Alvarez‘in imzasını taşıyor. Başrollerini Dylan Minnette, Stephen Lang, Jane Levy, Daniel Zovatto, Sergej Onopko ve Jon Donahue‘nun üstlendiği yapımın senaryosunda ise yönetmenle birlikte Rodo Sayagues imzası bulunuyor.

- Reklamlar -

American Horror Story

American Horror Story dizisinin oyuncusu Emma Roberts ve senaristi Jessica Sharzer’i yeniden bir araya getiren Oyun filminin yönetmenliğini Paranormal Activity serisinin 3. ve 4. filmlerini yönetmiş olan Ariel Schulman & Henry Joost ikilisi üstleniyor. Roberts’ın baş karakter Vee’yi, Dave Franco’nun ise Ian karakterini canlandırdığı film sanal oynanan bir Doğruluk-Cesaret oyununu temel alıyor. Vee oyunda ilerledikçe attığı adımların kimliği belirsiz “izleyiciler” tarafından yönlendirildiğini fark ediyor. Gerilimi bol filmin kadrosunda Juliette Lewis, Emily Meade, Miles Heizer ve Jonny Beauchamp da yer alıyor.

Sevimli Kedi İş Başında 2

Sevimli Kedi İş Başında 2, Top Cat filminin devamı olan Sevimli Kedi İş Başında 2, klasik komedi kahramanı hakkında bildiğimiz ve sevdiğimiz her şeyin kökenini ortaya koyar. Geçimini yankesicilik, hırsızlık türü şeylerle sağlayan kedi Sevimli’nin şansı iyi kalpli ve maceracı Benny ve takımı ile tanışınca değişir. Kendini New York sokaklarının sahibi sanan Bay Dev ile karşı karşıya gelen ekip tekrar belaya bulaşacaktır. Animasyon türü filmin yönetmen koltuğunda Andres Couturier oturuyor.

Saraybosna’da Ölüm

Saraybosna’da Ölüm, Birinci Dünya Savaşı’nı başlatan suikastın 100. yılında Hotel Europe büyük bir etkinliğe hazırlanmaktadır. O gün, otelin çatısında yapılan TV yayınında sabit politik duruşlar birdenbire asırlık tartışmalara yol açarken, otel müdürü aylardır maaşlarını alamayan ve tam da bu önemli günde grev yapmaya karar veren çalışanları “kendine özgü” yöntemlerle engellemeye çalışmaktadır. Grev sözcüleri bir bir ortadan kaybolurken en önemli konuklardan birini korumaya çalışan polisin tek derdi ise eşinin almak istediği kanepenin fiyatıdır. Bernard-Henri Lévy´nin “Hotel Europe” adlı oyunundan uyarlanan film, içinde bulunduğu coğrafyanın derin bir özetini çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriyor. Filmin yönetmenliğini Danis Tanović üstleniyor.

Suikast

Suikast, haftanın filmi olmaya en yakın aday idi. Orijinal adı Mechanic: Resurrection. Jason Statham, Jessica Alba ve Tommy Lee Jones gibi isimlerin başrollerini paylaştığı, Dennis Gansel’in yönetmen koltuğuna oturduğu aksiyon dolu suç filmi… Dünyanın en tehlikeli kiralık katili Arthur Bishop, kanlı geçmişini geride bırakır. Artık amacı sakin bir hayat sürerek sevdiği kadınla olmaktır. Fakat bir gün korkunç düşmanları hayatının aşkını kaçırır. Şimdi ise Arthur dünyayı dolaşarak üç imkansız suikast gerçekleştirmek ve hayatının aşkını kurtarmak zorundadır.

Star Trek Sonsuzluk

Yeniden başlayan serinin 3. halkası olan Star Trek 3 (Star Trek Beyond) filminin yönetmenliğini bu sefer J.J. Abrams’tan devralan isim Justin Lin. Kadronun başını Chris Pine, Zachary Quinto ve Simon Pegg, Sofia Boutella ve Idris Elba çekiyor.

Sonsuzluk’ta, Atılgan gemisinin ve cesur mürettebatının epik yolculuğu devam ederken, mürettebat uzayın bilinmeyen derinliklerinde  kendilerini ve federasyonun temsil ettiği her şeyi sınayan gizemli, yeni bir düşmanla karşılaşıyor.

Beyond, tüm dünyada milyonlarca Star Trek hayranı tarafından merakla bekleniyor olsa da, filmin tanıtımı için yayınlanan fragmanların pek de beğenilmemesi filme olan ilginin azalmasına neden olmuştu. Filmin geçtiğimiz günlerde düzenlenen ilk gösterimine gelen tepkiler ise çok daha olumlu oldu.

Beyond’un senaryosunu öven ve filmin oldukça keyifli olduğunu belirten eleştirmenlerin film hakkındaki en büyük övgüsü ise, Beyond’un orijinal Star Trek serisine aitmiş gibi hissettiriyor olduğunu söylemeleriydi. Buyurun fragmanımız:

Önceki İçerikAlicia Vikander ve Eva Green’li Euphoria’ya İlk Bakış
Sonraki İçerikLion Filminden Dav Patel, Rooney Mara ve Nicole Kidman’lı Fragman
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.