26 Ocak 2018 Vizyondaki Filmler ve Haftanın Filmi

608

26 Ocak 2018 vizyondaki filmler ve haftanın filmi ile sizlerleyiz. Bu hafta geçen haftaya göre biraz daha dolu dolu gibi görünüyor. Favori filmimiz de uzun bir süredir beklediğimiz Labirent: Son İsyan oldu. Şimdiden keyifli seyirler!

Daha geçen gün yeni yıl heyecanı yaşıyorken yeni yılın ilk ayını yedik bitirdik bile. Zamanın ne kadar çabuk geçtiğini düşününce aklımıza daha izleyecek çok film olduğu geliyor mu? Bu hafta o filmlerden altı tanesi daha vizyona girecek. Bir tanesi daha önceden bildiğimiz bir animasyon, diğeri ise seri devam filmi. Haydi beraber detaylara bakalım:

- Reklamlar -
  1. Adı Aşk
  2. Ayı Kardeşler: Fantastik Dünyalar
  3. Hafıza
  4. Labirent: Son İsyan
  5. Ölümlü Dünya
  6. Sevgisiz

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Adı Aşk

Eyüp Dirlik yönetmenliğindeki Türk yapımı dram filmi. Yıllar önce ayrıldığı Çanakkale’ye geri dönen Levent eski dostlarıyla hasret giderirken, İstanbul’da yaşayan Zeynep ise arkadaşları Aslı, Murat ve Engin’in ısrarıyla kafasının dağıtmak için Çanakkale’ye bir tatile gider. Tatil boyunca Zeynep’in ilgisini çekmeye çalışan Engin, sahilde oldukları bi an Zeynep’in yaralanmasına neden olur. Engin panikleyip kaçtığında ise Zeynep’i sahilde yürüyüş yapan Levent bulur. Bu tatsız karşılaşma sonrasında ikilinin arkadaşlıkları kısa sürede aşka dönüşür.

Ayı Kardeşler: Fantastik Dünyalar

Gerçek dünyada yaşayan ünlü bir hazine avcısı, bir grup hırsızı hiç bilmedikleri bir dünyada bulunan Altın Geyik’i çalmakla görevlendirir. Bilmedikleri dünyaya doğru yola çıkan hırsızlar ne pahasına olursa olsun Altın Geyik’i almaya kararlıdır. Robot Coco; Briar, Bramble ve oduncu Vick ile birlikte hırsızların geldiği ormanın ahenginin bozulmasını engellemek için mücadeleye girişir.  Tamamen çocuk filmi olduğundan pek uygun diyemiyoruz.

Hafıza

Gordon Dunn, ünlü bir bilim adamıdır. Çığır açan yeni bir cihaz üreten Gordon, cihazın tanıtımından kısa bir süre sonra gizemli bir şekilde ölü bulunur. Gordon’un eşi Carolyn için bu ani ölüm tam bir yıkım olur. Acılı kadın her şey ile bağını yitirip kendi kabuğuna çekilir. Hayat sıradan akışına dönerken Gordon’u tanıdığını iddia eden gizemli bir adamın ortaya çıkması her şeyi değiştirir. Yaratıcılık akan bir yapım ama IMDB puanı henüz

Ölümlü Dünya

Mermer Ailesi, 8 kişiden oluşan geniş bir ailedir. Yıllardır Haydarpaşa Garı’nda Anadolu Tat Lokantasını işletirler. Ailenin, kendi halinde, sıradan gözüken hayatları aslında pek de gözüktüğü gibi değildir. Bu ailenin uzun süredir sakladıkları bir sırlar vardır; lokanta işletmeciliğinin yanı sıra köklü bir teşkilatın içinde çalışmaktadır. Filmin yönetmenliğini Ali Altay yapıyor ve oyuncu kadrosu da oldukça geniş: Ahmet Mümtaz Taylan, Alper Kul, Sarp Apak, İrem Sak, Doğu Demirkol, Feyyaz Yiğit, Meltem Kaptan, Özgür Emre Yıldırım ve Mehmet Özgür.

Sevgisiz

Moskova yaşayan Zhenya ve Boris’in evliliklerinde artık sona gelinmiştir. Nefret ve suçlamalarla tükettikleri evliliklerini sonlandırmak üzere olan çift hayatlarında yeni bir başlangıç yapmanın heyecanı içerisindedirler. Oysa 12 yaşındaki oğulları Alyosha için durum çok farklıdır. Ailesi tarafından sevilmeyen, içe dönük ve mutsuz bir çocuk olan Alyosha, kendisini dayanılmaz bir yük olarak görmektedir. Anne ve babası bilmese de Alyosha onların tüm kavgalarını duymuştur ve ansızın ortadan kaybolur. Zhenya ve Boris çocuklarının kaybolduğunu ancak 2 gün sonra fark edecektir.

Labirent: Son İsyan

2014 yılında başlayan seri, 2015 yılında ikinci filmi ile devam etmiş ardından son yapımla karşımızda duruyor. The Maze Runner aynı isimli oyunu da bulunan aksiyon ve bilimkurgu filmi. Başrollerde Dylan O’Brien, Kaya Scodelario, Thomas Brodie-Sangster var.

Thomas ve arkadaşları Labirent’ten kurtulmalarının ardından hapsoldukları tesisten kaçmayı başarmış ve dünyayı pençesinde tutan acımasız organizasyon W.I.C.K.E.D.’e direnen isyancı grup Right Hand ile bir araya gelmeyi başarabilmişlerdir. Ancak Teresa’nın ihaneti sonucu grup kendini bir kez daha W.I.C.K.E.D.’a karşı mücadele ederken bulmuş, bu mücadele sırasında Minho’nun, organizasyon tarafından yakalanmasını engelleyememişlerdir. Minho’yu kurtarmak için yola çıkan Thomas ve arkadaşları organizasyonun peşine düşer.

Önceki İçerikOscar 2018 Adayları Belli Oldu
Sonraki İçerik2018 Yılında Vizyona Girecek ve Merakla Beklediğimiz Filmler
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.