27 Mayıs’ta Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

841

Ve baharın son vizyon yazısını yazmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Merhaba Yaz! Güle güle yağmur çamur depresyon! Merhaba yaz filmleri, güle güle dram! Artık gönlümüzü gözümüzü açacak misler gibi filmler vizyona girsin istiyoruz. Bu yüzden 27 Mayıs haftasına bir göz atacağız, bize göre neler var göreceğiz. Önce filmleri bir sıralayalım, sonra haftanın filmine doluşalım. Buyurun:

  1. Alice Harikalar Diyarında: Aynanın İçinden
  2. 1 Kezban 1 Mahmut Adana Yollarında
  3. Para Tuzağı
  4. Rüzgarın Oğlu
  5. Abbas’ın Melekleri
  6. Kronik
  7. Kahraman Koala
  8. Cinni: Uyanış
  9. Memleket

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Memleket

Filmlerin çoğunu daha önce duymamışız bile. Beklediğimiz film ise kendisini net gösteriyor. Biz her filmi kısaca anlatıp, 27 Mayıs haftasının filmini övelim. Memleket, milletimizden çıkan bir dram filmi daha. Murat Saraçoğlu’nun senaryosunu yazdığı ve aynı zamanda da yönetmenlik koltuğuna oturduğu filmin başrollerinde ise Şerif Sezer ve Hikmet Karagöz bulunuyor. Sular altında kalmış bir Anadolu köyünün geriye kalan sakinlerinin yaşamlarını konu alan film, az önce bahsetmiş olduğumuz enerjinin gramını taşımıyor.

- Reklamlar -

Rüzgarın Oğlu

Rüzgarın OğluStephen Hopkins‘in yönetmenliğini yaptığı Joe Shrapnel ve Anna Waterhouse’un kaleme aldığı Race 1936 yılında Berlin Olimpik Oyunları’nda 4 adet altın madalya kazanan atlet Jesse Owens’ın hayatına odaklanıyor. Tarihin en iyi atleti olmak için çıktığı yolda efsanevi bir yıldız olan ve 1936 Olimpiyatları’nda Adolf Hitler’in Ari üstünlüğü görüşüne karşı mücadele ederek dünya sahnesine çıkan Jesse Owens’ın gerçek ve etkileyici hikayesine tanık oluyoruz.

Abbas’ın Melekleri

Abbas’ın Melekleri, Abbas isimli pısırık bir mafya babası, sağ kolu tarafından tuzağa düşürülür. Çocukluk arkadaşı olan dört sakar kadının, Abbas’ın koruması olarak işe alınması çeşitli maceraların yaşanmasına neden olacaktır. Yusuf Atıcı‘nın yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Sevil Uyar, Berrak Deniz, Doğan Akkaya, Dost Elver, Cengiz Küçükayvaz, Şenol İpek ve Deniz Gönen gibi isimler bulunuyor. Komik mi? Tartışılır.

Para Tuzağı

Para Tuzağı filminin başrollerinde George Clooney ile Julia Roberts yer alıyor. Gerçek zamanlı bu gerilim filminde, George Clooney ve Julia Roberts finans televizyonu sunucusu Lee Gates ve yapımcısı Patty Fenn’i canlandırıyorlar. Jodie Foster’ın yeni filmi, televizyondan borsa tüyoları veren bir Wall Street simsarının hayatını perdeye taşıyor. Etkileyici gözüküyor.

1 Kezban 1 Mahmut Adana Yollarında

1 Kezban 1 Mahmut Adana Yollarında, Mahmut ve Emrah isimli iki arkadaş, sevgililerin kaçırıldığını öğrenir ve takibe başlar. Yolları Adana’ya kadar uzanır. Sevgililerini geri almak için özel bir ekip oluşturacaklardır fakat başlarına neler geleceğinden haberleri yoktur. Komik mi? Eğlenceli mi? Macera içeriyor mu? Yaaaaanii…

Kronik

Kronik, Meksikalı yönetmen Michel Franco’nun hem yönetmenliğini hem senaristliğini üstlendiği Kronik, prömiyerini yaptığı Cannes Film Festivali’nden En İyi Senaryo ödülüyle ayrıldı. Filmin başrollerinde başarılı oyuncu Tim Roth, Bitsie Tulloch ve David Dastmalchian yer alıyor. Oldukça etkileyici bir dram olan yapımı, tavsiye ederiz.

Kahraman Koala

Kahraman Koala, Genç ve maceraperest bir koala, Avusturalya’nın gün görmemiş vahşi doğasında bir yolculuğa çıkar. Amacı ise kayıp babasını bulmaktır. 27 Mayıs haftasının tek animasyonu olan yapımın yönetmenliğini Deane Taylor‘ın üstleniyor. Miniklere hitap eden filmi, kardeşlerinize,çocuklarınıza, minik yeğen ve kuzenlerinize tavsiye ederiz.

Cinni: Uyanış

Cinni: Uyanış, Rock müzik sanatçısı olarak tanınan müzisyen Emre Aydın‘ın yönetmenliğini üstlendiği korku türündeki filmin yapımcısı ise Hangar Film. Başrollerini Eda Köksal, Gökçen Gökçebağ ve Merve Deniz paylaştığı filmin senaryosu da Aydın’a ait. Yaptığımız korku filmlerinden pek bir hayır göremiyor olsak da, Emre Aydın ismi biraz merak uyandırmadı değil. Bakalım..

Alice in Wonderland: Through the Looking Glass

Tim Burton‘ın yönetmenliğini yaptığı 2010 yapımı Alice in Wonderland‘in devamı niteliğinde olan filmin yönetmen koltuğunda bu kez The Muppets serisiyle sinemaya giriş yapan James Bobin var. Johnny Depp ve Mia Wasikowska‘nın başrollerini paylaştığı filmin senaryosu ise Linda Woolverton‘a ait.

Bu yıl kaybettiğimiz Alan Rickman‘ın yer aldığı ne yazık ki son film ve Alan Rickman ve Helena Bonham Carter’ın birlikte yer aldığı yedinci film olma özelliği taşıyor. Tim Burton bu kez filmin yönetmenliğini değil, yapımcılığını üstleniyor. Bu kez nasıl bir tat alacağız merak ediyoruz, çünkü Burton vereni bize inanılmaz büyük keyif yaşatmıştı.

Karakterlerin değişmediği filmde, hikayede bu kez yine Harikalar Diyarı’nın kötülerden kurtulması için Alice’i göreceğiz. Ama yeni karakterler de bu kez sahnede. Fantastik evreni ve macerayı tadacağımız film, haftanın filmi olmayı büyük farkla hak ediyor. İyi seyirler

Önceki İçerikMaze Runner: The Death Cure 2018’de Vizyonda
Sonraki İçerikKüflenme Game of Thrones Introsu Birleşirse Ne Olur?
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.