28. İstanbul Kısa Film Festivali Başlıyor

446

28. İstanbul Kısa Film Festivali, 14-21 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek organizasyonda öüllü kısa filmler ücretsiz olarak gösterilecek.

Filmler değişik gün ve saatlerde iki kez, Fransız Kültür Merkezi-Taksim ve İtalyan Kültür Merkezi-Tepebaşı, Alman Kültür Merkezi-Galatasaray sinema salonlarında Türkçe alt yazılı olarak gösterilecek.

- Reklamlar -

Kurmaca, Belgesel, Canlandırma ve Deneysel olmak üzere dört kategoride gösterilecek kısa filmler için buraya tıklayabilirsiniz.

28. İstanbul Kısa Film Festivali Programı

28. İstanbul Kısa Film Festivali Başlıyor

26 farklı gruba ayrılmış olan tüm filmler için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Daughter of the Bridge, Islander’s Erst, Picnic, A Long Time Ago in Silesia, Yulya, Encounter, Balcony, Duellum, The Cats, Inner Land, The Bathtub, Spid ve Age of Unreason gibi filmleri izlemek için bu festivali kaçırmamalısınız!

Toplamda 1690 film başvuru yaptığı festivale kişisel başvuruların dışında, Fransa UNIFRANCE, Polonya Krakow Film Foundation, Almanya Goethe Institut, İtalya Roma Film Festival, İspanya Instıtuto Cervantes gibi film merkezleri tarafından seçilen kısa filmler de etkinliğin programında yer alıyor.

28. İstanbul Kısa Film Festivali‘nin kapanış ve ulusal yarışma ödül töreni, 21 Aralık’ta saat 18.00’de Fransız Kültür Merkezi salonunda gerçekleştirilecek.

28. İstanbul Kısa Film Festivali Tanıtım Videosu

Önceki İçerikJohn Wick 2’den Türkçe Altyazılı Fragman Geldi
Sonraki İçerikHızlı ve Öfkeli 8 Fragmanı Güzel ve Çirkin’in Rekorunu Kırdı
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)