15. Altın Boğa Kısa Film Yarışması İçin Başvurular Başladı

643

15. Altın Boğa Kısa Film Yarışması için başvurular başlamış. Pek sevdiğimiz İstanbul Erkek Lisesi Sinema Kulübü tarafından düzenlenen bu organizasyon için son başvuru tarihi 1 Mayıs 2018 olarak belirlenmiş. Geç kalmadan başvurunuzu yapın! Sonra “Ben duymadım, neden söylemediniz?” falan olmasın!

15. Altın Boğa Kısa Film Yarışması İçin Başvurular Başladı

- Reklamlar -

Altın Boğa Kısa Film Yarışması Ödülü

Altın Boğa Film Festivali çerçevesinde düzenlenecek olan “15. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması“na başvurular başladı. Lise öğrencilerinin çektikleri kısa filmleriyle
katılabilecekleri bu yarışmada, alanında uzman jürilerin değerlendirmesi sonucu en
beğenilen kısa film yönetmeni “Altın Boğa Özel Ödülü”nün yanında” Monster Tulpar T5
V10.1 15.6” oyun bilgisayarına ve 3000 TL para ödülüne de sahip olacak.

Yarışmaya, düzenlendiği yıllar boyunca Türkiye’nin ve dünyanın farklı noktalarından, farklı
kültürlerden 5000’i aşkın kısa film katıldı. Önceki yıllarda jüri koltuğunda Nuri Bilge Ceylan, Atilla Dorsay, Ahmet Mümtaz Taylan, Hasibe Eren, Zeki Demirkubuz ve Mert Fırat gibi alanında yetkin yönetmen, oyuncu ve sinema yazarları oturdu. Her yıl sonunda organize edilen ödül törenleriyle genç sinemacıların ustalarla bir araya gelerek emeklerinin karşılığı olan birbirinden cazip ödülleri almaları sağlandı. Türkiye’nin dört bir yanından lise öğrencilerini sinema alanına olan ilgilerini artırma ve bu alanda yaptıkları çalışmaların ödüllendirilmesi amacıyla düzenlenen yarışma, geçtiğimiz senelerde uluslararası platforma taşındı ve bu sayede farklı kültürler sinema çatısı altında bir araya gelmiş oldu.

Altın Boğa Kısa Film Yarışması Son Başvuru Tarihi

Son başvuru tarihi 1 Mayıs 2018 olarak belirlenen 15. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması hakkında detaylı bilgiye, katılım koşullarına ve ön başvuru formuna buraya tıklayarak bulaşabilirsiniz.

Önceki İçerik19 Ocak 2018 Vizyondaki Filmler ve Haftanın Filmi
Sonraki İçerikGelmiş Geçmiş En İyi Animasyon Filmleri
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)