29 Nisan’da Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

865

29 Nisan haftası da geldiğine göre artık “Nisan bitti. Mayıs başladı ve Yaz geliyooo” diyebiliriz… Mayıs deyince festivallerden tutun yaz sıcağına, mis gibi çayır çimenden tutun ALKOLSÜZ(!) içkilere kadar aklımıza her şey geliyor! Ve bir şey daha.. Vizyona girecek taptaze filmler. Beklediğimiz filmlerin yanısıra bir de sürpriz filmler var ki, değmeyin keyfimize. Bu hafta da misler gibi filmler ile birlikteyiz. Önce filmleri sıralayıp ufaktan bahsedelim, sonrasında 29 Nisan haftasının filmini öve öve bitiremeyelim. Haydi:

  1. Magi
  2. Brooklyn
  3. Kurdun Uyanışı
  4. Yeni Ahit
  5. Özel Bir Gün
  6. Ratchet and Clank
  7. Baskın Günü
  8. Bay Doğru
  9. Kadere Tutsak
  10. Emicem Hospital

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Emicem Hospital

Hemen sıralamamıza başlayalım ve filmlerin en kaçınılması gerekenleri başta olmak üzere listemizi tamamlayalım. Öncelikli filmimiz; isminden bile anlaşılabilecek olan Emicem Hospital. Trabzon’da görev yapan Dr. İsmet Eraydın’ın yazıp-yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Wilma Elles, Selahattin Çakır, Merve Akaydın gibi isimler var. Emicem Hospital’de yaşanan traji komik olaylar konu ediliyor.

- Reklamlar -

Kadera Tutsak

Kadere Tutsak, dram ve aksiyon ögelerinin bir araya geldiği yapım. Yönetmen koltuğunda Erdoğan Koç oturuyor. Aile ilişkileri ve sokakta yaşam temalı film, sıradanlıktan pek sıyrılamamış.

Bay Doğru

Bay Doğru, romantik komediler ile Anna Kendrick’i bir arada görmeye bayılanlardan mısınız? Başrollerinde Anna Kendrick, Tim Roth ve Sam Rockwell gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmenliğini Paco Cabezas üstleniyor. Hayatının aşkı olduğunu düşündüğünüz adamın kiralık katil olduğunu öğrenince neler yaparsınız? Buyurun.

Baskın Günü

Baskın Günü, Yönetmenliğini James Watkins ve Jill Gagé’in üstlendiği filmin senaryosu Andrew Baldwin’e ait. Başrollerde Idris Elba, Richard Madden, Kelly Reilly’i seyredeceğimiz film Fransa’da terör eylemlerine karşı mücadele eden bir sanatçı ve CIA ajanının arasındaki olayları konu ediniyor.

Özel Bir Gün

Özel Bir Gün, Romantik komedi türündeki filmin yönetmen koltuğunda Garry Marshall oturuyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Julia Roberts, Kate Hudson, Jennifer Aniston, Jason Sudeikis, Timothy Olyphant, Margo Martindale, Shay Mitchell ve Jon Lovitz gibi güçlü isimler yer alıyor. Anneler Günü temalı filme, anneyi alıp bir de patlamış mısır ısmarlayarak güzel bir hediye vermiş olabilirsiniz.

Yeni Ahit

Yeni AhitMr. Nobody (2009) filmiyle izleyici karşısına çıkan senarist ve yönetmen Jaco Van Dormael’in yeni filminin oyuncu kadrosunda Pili Groyne, Benoît Poelvoorde, Catherine Deneuve, François Damiens ve Yolande Moreau başı çekiyor. Konu ise biraz enteresan. Bu ilginç komedide Tanrı, karısı ve kızıyla normal bir hayat süren sıradan bir Belçika vatandaşıdır ve bir apartman dairesinde yaşamaktadırlar.  Bir gün kızı Ea, babasının bilgisayarını karıştırıp bütün dünyayı bir kaosa sürüklediğinde baba-kızın da arası açılır. Küçük kız yeryüzünde yaşayan herkese kendi öleceği günün tarihini kısa mesaj yoluyla atar. Hoaydaaaa..

Kurdun Uyanışı

Kurdun Uyanışı, 1967 yılında Beijing’ten gelen Chen isimli genç bir öğrenci, Moğolistan’da yaşayan bir grup sürü çobanıyla yaşaması ve onları eğitmesi için gönderilir. Bu yolculuk, şehir yaşamından sıyrılıp doğayla baş başa kalacağı ve hayatı ilk kez doğanın kurallarına birebir şahit olarak yaşayacağı benzersiz bir deneyim olur. Ancak aynı zamanda sürüyü yok etmek isteyenlere karşı büyük rol oynayacaktır.

Brooklyn

Brooklyn, 1950’li yılların New York’unda Brooklyn’e gelen genç kız, Amerika’nın gelecek vaatleri için annesinin evini terk eder. Ayakları üzerinde durma mücadelesi veren Ellis bu arada bir gençten de çok hoşlanır. Fakat vatanının hasreti birkaç ay sonra iyice içini kaplar ve bu sırada annesinden gelen bir haber ile İrlanda’ya birkaç haftalığına dönmeye karar verir. Dram ve romantizm sevenler ile dönem filmlerinden hoşlananlar doluşsun.

Magi

Magi, Yönetmenliğini ve senarsitliğini Hasan Karacadağ’ın üstlendiği korku filminin kadrosunda Kenan Ece’nin yanı sıra yabancı oyuncular Michael Madsen ve Stephen Baldwin yer alıyor. Amerikalı gazeteci Olivia Watkins, Türkiye’de yaşayan kız kardeşi Marla tarafından acil olarak İstanbul’a çağırılır ve Olivia’nın kardeşinin yanına vardığı o gece Marla esrarengiz bir şekilde hayatını kaybeder. Bu olay gizemi de beraberinde getirir.

Ratchet & Clank

Playstation 2’nin sevilen video oyunlarından Ratchet & Clank serisinden ilk oyunun sinema uyarlaması olan filmin yönetmen koltuğunda Kevin Munroeve ve Jericca Cleland oturuyor. Haftanın filmi olmayı çok önceden haketmiş olan yapım, oldukça eğlenceli ve macera dolu. Animasyon macera ve aksiyon bir arada olsun derseniz, izleyeceğiniz filmi buldunuz demektir.

Koca kulaklı Ratchet her zaman burnu havada bir Qwark’ın Galaktik Uzay Muhafızı olmayı istemiştir. Ratchet uzay gemisi garajını arkasında bırakmak için olan son şansın, Qwark’ın takım seçmelerine katılmak olduğunu düşünür. Ancak Qwark, Ratchet’ın bir kahraman olduğunu düşünmez. Bu sırada galaksinin diğer ucunda, entrikacı kötü adam Drek, Tenemule gezegenini yeni silahı Deplanetizer ile tek atışta yok etmiştir. O gece Ratchet, Drek’in adamlarından kaçan, kısa devre yapmış robot Clank tarafından uyandırılır. Clank, Muhafızların ve güneş sisteminin sonunu getirecek olan Drek’in yaptıklarını anlatır. Milyonların hayatı, kendi egosuyla kör olmuş Qwark, çok bilmiş Ratchet ve onun güvenilir metal yoldaşı Clank’in ellerinde olacaktır.

Önceki İçerikOrijinal Ghostbusters Filmi Sinemalara Geliyor
Sonraki İçerikDomnhall Gleeson ile “Küçük Rol Yoktur” Dersi
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.