3 Haziran’da Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

762

Haziraaaağğnnn. Sadece kışın yapacak bir şey bulamayınca film izleyenlerden ya da ‘yorgan, kahve ve film’ üçlüsünün meraklısı değilseniz, açık hava sinemalarının tadına bir kez olsun baktıysanız, filmlerin tadını çok daha güzel almaya başlayacaksınız. Hele bir de vizyona giren filmler mis gibiyse, değmeyin keyfimize. Bu hafta vizyona giren film sayısı dokuz. Ama içlerinden biri uzun zamandır beklediğimiz ve merak uyandıran bir yapım. Kendisi haftanın filmi olmakla beraber birazdan detaylıca anlatılacaktır.

  1. Warcraft
  2. Vurgun
  3. Sen Benimsin
  4. Evrim
  5. Yaz Kampı
  6. Benim Çılgın Düğünüm 2
  7. Arama Moturu
  8. Şeytanın Çocukları: El-Ebyaz
  9. Sokak Köpekleri Bal ve Betty

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

A Bigger Splash

A Bigger Splash orijinal isimli Sen Benimsin, aslında ruh halime göre haftanın filmi yapmak istediğim ama diğer filmi düşününce vicdanımın el vermediği yapım. Marianne ve sevgilisi Paul yaz tatilini İtalya’da volkanik bir adada bulunan evlerinde geçirmektedir. Marianne’nin eski sevgilisi Harry ve sevgilisinin güzeller güzeli kızı Penelope de bu ilginç seyahate dahil olur. Böylece kıskançlık, aşk ve erotizm dolu bir yolculuk başlar. Yönetmenliğini Luca Guadagnino‘nun üstlendiği filmin başrollerini ise Dakota Johnson, Tilda Swinton, Matthias Schoenaerts ve Ralph Fiennes paylaşıyor.

- Reklamlar -

Vurgun

VurgunNicolas Cage ve Elijah Wood’un iki polis memurunu canlandırdığı filmin yönetmen koltuğunda Alex Brewer ve Benjamin Brewer oturuyor. Amerikan yapımı film,  komedi, aksiyon, gerilim ve polisiye içeriyor. Las Vegas Polis Departmanı’nda, sıkıcı idari işlerde görevli ve fazladan para kazanabilmek için çaldıkları Sivil Servis Sınav sorularını diğer memurlara satan iki polis memuru olan Waters ve Stone, uyuşturucu operasyonuyla ilgili bir bilgiye tesadüfen rastlarlar ve bu onları hiç istemedikleri durumlara sokar.

Evrim

Evrim, fantastik türde yapılmış ve iyi dizayn edilmiş bir film. Konusunu anlatsak da anlaması güç, izleyip bir tatmak lazım. Max Brebant, Julie-Marie Parmentier, Roxane Duran gibi oyuncular başrollerde. Yönetmen ise, Lucile Hadzihalilovic.

Yaz Kampı

Yaz Kampı, haftanın korku filmlerinden biri. Alberto Marini’nin yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Diego Boneta, Jocelin Donahue, Maiara Walsh, Andrés Velencoso, Àlex Monner ve Mark Schardan gibi isimler yer alıyor. Maceraperest dört genç Amerikalı, ilk yurtdışı yaz kampları için Avrupa’yı seçerler. Fakat bu deneyimde başlarına geleceklerden tamamen habersizdir… Daha fazla anlatıp klasikliğin dibine vurmayalım.

Benim Çılgın Düğünüm 2

Benim Çılgın Düğünüm 2, yönetmenliğini Kirk Jones‘un üstlendiği ve senaryosunu Nia Vardalos’un kaleme aldığı Benim Çılgın Düğünüm 2’in başrollerinde John Corbett, Alex Wolff, Nia Vardalos, Elena Kampouris yer alıyor. 13 yıl aradan sonra gelen devam filminde Portokalos ailesinin keşfettiği 50 yıllık sır, geniş ailenin ortasına bomba gibi düşer.

Sokak Köpekleri Bal ve Betty

Sokak Köpekleri Bal ve Betty, Sokağa terk edilen iki köpeğin daha sonrasında üç kardeş ve mahalledeki çocuklar ile olan ilişkilerini, yetişkin insanların bakış açılarının işlendiği film, sokak köpeklerinin kahramanlıklarını ve çocukların maceralarını anlatıyor. Filmin başrollerini sokaktan sahiplenilen Bal ile Betty isimli iki sokak köpeğinin yaptığı filmde diğer başrollerde ise Toygun Ateş, Göknur Paslı ve Yeliz Ateş yer alıyor.

Şeytanın Çocukları: El-Ebyaz

Şeytanın Çocukları: El-Ebyaz, haftanın 2. korku filmi Türklerden geliyor. En sevdiğimiz şey korku filmi yapmak. Arkeoloji çalışmaları yapan bir ekip esrarengiz bir gemide toplanırlar. Daha sonra arkeolog grubu bu gemide yer alan bir takım garip olaylara şahit olur. Öğrendiklerine göre 2 yıl önce bu gemide korkunç olaylar yaşanmıştır. Genç ekip için ilgi çekici olduğu kadar ürkütücü de olan gemide, esrarengiz olaylar yaşanmaya devam eder. Bu esrarengiz olaylar genç ekipte farklı etkilere ve sonuçlara yol açacaktır. Filmin başrollerinde Merve Sevi ve Fırat Çöloğlu yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Oya Köksal & Vedat Dikmetaş ikilisi oturuyor.

Arama Moturu

Arama Moturu, “Mommo – Kız Kardeşim” ve “Meryem” filmleriyle adından söz ettiren Atalay Taşdiken, “Arama Moturu” filmiyle, herkesin bir şeyler aradığı Anadolu coğrafyasıyla teknolojik bir yapı olan arama motoru arasında kurduğu ortaklıktan hareketle ironik bir mukayese denemesine girişir. Yönetmen filminde profesyonel oyuncularla çalışmak yerine gerçek kişilerle çalışmış ve çoğunlukla doğaçlama çekti. Atalay Taşdiken filmin yönetmenliği dışında senaristliğini de üstlendi.

Warcraft

Filmin yönetmenliğini Moon filmiyle sinemaya esaslı bir giriş yapan, genç neslin umut vaadeden yönetmenlerinden Duncan Jones yer alırken, oyuncu kadrosunda ise Travis Fimmel, Paula Patton, Ben Foster, Dominic Cooper, Toby Kebbell, Ben Schnetzer, Rob Kazinsky ve Daniel W isimleri yer alıyor. Filmin yapımcıları ise Legendary Pictures, Blizzard Entertainment ve Atlas Entertainment firmaları.

Film aslında 2015 Aralık ayında vizyona girecekti ancak Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor bu planları değiştirdi.  Bence daha iyi bir zamanlama oldu. Filmin tamamlanması tam olarak 123 gün sürdü.

World of Warcraft oyununun sinema filmi olan yapım farklı ırkların karşı karşıya geldiği fantastik bir dünyayı beyazperdeye taşıyor. Fantastik filmin konusu ise şöyle; Ork savaşçılarının ülkeleri yok olmuştur ve hayatta kalanlar yeni bir koloni oluşturmak amacıyla, Azeroth krallığının eteklerine gelirler.  Azeroth krallığı barışçıl ortamdan yana olsa da eşikteki bu savaş kaçınılmazdır. İki dünyayı birleştiren kapı açıldığında, bir ordu yıkım bekler, diğeri de yok olma ihtimaliyle karşı karşıyadır. Bu karşıt gruplardan iki kahraman, ailelerinin, halklarının ve ülkelerinin kaderini belirleyecek bir çatışma yoluna girerler.

Önceki İçerikPopüler Kültür Karakterlerinden Muhteşem Diseksiyon Galerisi
Sonraki İçerikSing Filminden Dublajlı Yeni Fragman Geldi
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.