35. Istanbul Film Festivali Başvuruları İçin Son Gün: 29 Ocak

1099

Istanbul Film Festivali, 2016 yılında 35.’si gerçekleştirilecek olan ülkemizin en önemli film festivallerinden biri. 1989 yılından itibaren Uluslararası Film Yapımcıları Dernekleri Federasyonu (FIAPF) tarafından “özel konulu, yarışmalı festival” olarak tanınarak, dünya çapında bir festival olma niteliği kazandıktan sonra adı Uluslararası İstanbul Film Festivali olarak değiştirilmiştir. Bu önemli festivalde gösterilecek olan yerli filmlerin belirlenmesi için başvurular ise devam etmektedir.

35. Istanbul Film Festivali Başvuruları Detayları

12. kez Akbank sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan festivale tüm başvurular için son tarih ise 29 Ocak 2016, Cuma.

- Reklamlar -

İKSV’den alıntı:

Festivale başvurular internet üzerinden Eventival sistemi aracılığıyla yapılıyor. Filminizin online ön izleme linkiyle festivale başvurmak için lütfen buraya tıklayın. İstanbul Film Festivali Ulusal Kısa Film Yarışması’na katılmak isteyen sinemacılar için başvurular daha önce duyurulduğu gibi yine Eventival sistemi üzerinden yapılıyor. Ulusal Kısa Film Yarışması’nın son başvuru tarihi de 29 Ocak 2016.

34. İstanbul Film Festivali 19 Nisan 2015 Pazar günü sona ermiş, iki hafta boyunca 8 salonda, 455 seansta uzun ve kısa metrajlı toplam 171 filmin gösterildiği festivali toplam 130 bin sinemasever izlemişti. 2016 yılı için de daha fazla sayıda izleyiciye ulaşması ve yine muhteşem bir festival olması dileğiyle.

Şimdiden katılacak olan tüm yarışmacılara başarılar dileriz.

Önceki İçerikLa La Land Ryan Gosling ve Emma Stone ile Geliyor
Sonraki İçerikStar Wars Karakter Çizimleri Nasıl Yapılmış Bakmak İster Misin?
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)