4 Eylül’de Vizyona Girecek Filmler ve Haftanın Filmi

1273

Hello Sonbahar! Yaşasın yaprak dökümünde film izlemek! Bir yazı daha bitirmiş olamanın vermiş olduğu şeyle (yazı sevenler mutluluk, kışı sevenler sevinç kelimesini şey yerine koyabilir) yazımıza başlıyoruz. Vizyona giren filmleri sıkı takip edenler bilirler ki, her hafta en az 7 film vizyona giriyor. Bu hafta da vizyona giren film sayısı 7. Öncelikli olarak vizyona giren filmlerin incelemesini yapıp, sonra da haftanın filmini seçelim.

  1. Ben Kimim?
  2. Minyonlar
  3. Taşıyıcı: Son Hız
  4. Robinson Crusoe ve Cuma
  5. Şeytanın Gecesi
  6. Karayel Poyraz
  7. Piyasadan Büyük Alacağımız Var

Her zamanki gibi korku filmlerini eleyerek işe başlayalım mı? Şeytanın Gecesi, korku film sevenlerin izleyebileceği ve yazının devamıyla alakası olmayanların seçimi olan, bize göre gereksiz bir yapımdır. İzlemek isteyen varsa biz mani olmayalım yani siz bilirsiniz. Ama… Neyse tamam siz bilirsiniz.

- Reklamlar -

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Taşıyıcı: Son Hız

Taşıyıcı: Son Hız, bildiğimiz Taşıyıcı’lardan biraz farklı. Neden? Çünkü Jason Statham yok! Statham, Frank Martin‘i canlandırmayı ikinci kez reddetti. Ayrıca; baş roldeki kişi de pek fena sayılmaz ama sırf aksiyon için de izlenebilir film. Ya da araba meraklıları koşabilir. Bir de başrol oyuncusu Ed Skrein, bu filmde yer almak için Taht Oyunları‘ndaki rolünü bırakıp gelmiş. Haberiniz olsun.

Robinson Crusoe ve Cuma

Robinson Crusoe ve Cuma için pek bir yorum yapasım yok. Bence sadece fragmanı izlemeniz bile yeter. Hatta size bir güzellik yapıp, fragmanı paylaşalım. Ben gülmedim. Sizi görelim!?

Karayel Poyraz

Karayel Poyraz, Levent İnanır‘ın yönetmenliğini üstlendiği ve Emre Gülcan, Buket Gümüş, Birtan Sinan gibi isimlerin baş rollerde yer aldığı yerli yapım da bu hafta vizyona giren filmler arasında yer alıyor. Tamamı Samsun’da çekilen filmin konusu, bir grup üniversiteli gencin müzik gruplarını kurmaları ve idealizm ile piyasa ikileminde kalmaları.

Piyasadan Büyük Alacağımız Var

Piyasadan Büyük Alacağımız Var, yönetmenliğini Ekin Akçay’ın yaptığı komedi filminin senaryosu Genç Kafa’dan Okan Metin, İzzet Başlak ve Ekin Akçay’a ait. Filmin baş rollerini ‘’Genç Kafa’’ ekibinin oyuncuları İzzet Başlak, Ali Yiğit San, Rabia Tutal, Ali Rıza Kara, Okan Metin,Baran Erdoğan ve Okan Sağlam paylaşıyor. Oyuncu üç arkadaşın oyunlarına hiç seyirci gelmemesi sonucu buldukları çözümlerle yürüyen filmdir.

Ben Kimim

Ben Kimim, güzelce bir gerilim filmi. Yönetmenliğini İsveç’li yönetmen Baran bo Odar’ın üstlendiği filmin senaryosunda da yönetmen bo Odar ile birlikte Jantje Friese’ın imzası var. Bir bilgisayar dahisi olan Benjamin, dünyaca tanınan biri olmak ister fakat bu çok da kolay değildir. Bir hacker grubu kendisine ulaşır ve iş teklif eder. Teklifi kabul eden Benjamin’in başına neler gelecek, hep beraber görelim.

Minyonlar

Orjinal seslendirme kadrosunda Sandra Bullock, Jon Hamm, Michael Keaton, Allison Janney, Geoffrey Rush, Steve Carell gibi yıldız oyuncuların bulunduğu ve Türkçe seslendirmede Beren Saat ve Kenan Doğulu’yu duyacağımız Minyonlar, sonunda geldi! 

Filmin yönetmenliğini Pierre Coffin ve Kyle Balda, senaristliğini Brian Lynch yapıyor. Kendilerine kötü bir lider arayan Minyonlar, Dracula’dan, Firavun’a, Napolyon’dan, Dinozorlara kadar birçok kişiye hizmet etmeye çalışsalar da başarılı olamazlar.

Güzel bir bilgi olarak; “Minyonca” dili İngilizce, İspanyolca, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Portekizce dillerinin karışmış hali. Sevimli kahramanlarımızı görmek, en güzel seçim olacaktır. Çünkü 3 kişilik maceracı bir minyon ekibinin, Amerika’ya doğru çıktıkları macera kaçırılacak gibi değil.

Önceki İçerikÜnlü Çizgi Film Karakterlerinin Yaşlılıklarına Bakın!
Sonraki İçerikSam Smith SPECTRE Film Müziğini Seslendirecek
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.