Sam Smith SPECTRE Film Müziğini Seslendirecek

1114

26 Ekim’de İngiltere’de, 6 Kasım’da ABD ve ülkemizde vizyona girecek olan SPECTRE‘nin film müziği, Stay with me şarkısıyla Grammy Ödülleri’nde Yılın Pop Müzik Albümü, En iyi Yeni Sanatçı, Yılın Şarkısı, Yılın Kaydı gibi ödülleri toplayan Sam Smith tarafından seslendirilecek. 24. James Bond filminin müziğinin adı ise “Writing’s on the Wall” olarak konuşulmaktadır. 25 Ekim’de lanse edilecek şarkıyı merakla bekliyoruz.

2012’de vizyona giren Skyfall filminin müziği hatırlayacağınız üzere bu şarkıyla hem Oscar’ı hem de Grammy’de En iyi Orijinal Şarkı ödülünü kazanan Adele’e aitti. Bakalım bu sene Sam Smith yapacağı şarkı ile bu ödüllere ulaşabilecek mi?

- Reklamlar -

Sam Smith’e bu albümde yardımcı olacak isim ise daha önce İngiltere’de birinci, Amerika’da ikinci sıraya çıkan albümde de yardımcı olan Jimmy Napes‘ten başkası değil. Ayrıca Smith bu şarkı ile James Bond serisinde Solo şarkı yapan bir İngiliz erkek olarak tarihe de geçecek.

SPECTRE’nin Film Müziği Hakkında Düşünceler

SPECTRE’nin yapımcıları olan Michael G. Wilson ve Barbara Broccoli Smith ile ilgili bir basın toplantısında şu cümleleri sarf etmiş:

Sam ve Jimmy şimdiye kadar yazılagelmiş en iyi ve en ilham verici şarkıyı Bond için üretecekler. Sam’in olağanüstü sesiyle de birleşecek Writing’s On The Wall belki de Bond tarihinin en iyi şarkılarından biri olabilir.

Sam Smith ise bu övgü dolu cümlelere aşağıdaki cevabı vermiş:

Kariyerimin en önemli anlarından biri. Bond’un yeni şarkısını seslendireceğim lanse edildiği an onur duydum ve çok mutlu oldum. İngiltere’nin ikonlaşmış ve efsaneleşmiş bir projenin parçası olmak çok heyecan verici. Umarım çok seveceğiniz ve eğleneceğiniz bir şarkı olur.

Merakla bekliyoruz efendim.

Önceki İçerik4 Eylül’de Vizyona Girecek Filmler ve Haftanın Filmi
Sonraki İçerikBourne Serisinin 5. Filminden İlk Fotoğraf!
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)