8 Ocak’ta Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

1067

Bir hafta daha geride kaldı. Cumartesi çalışacak olanlar yasta, çalışmayacak olanlar belki vizyon filmlerine göz atmaya başladı bile. Her ne olursa olsun keyfinizi yerine getirecek bir haberim var gençler! 8 Ocak haftasında vizyon on numara beş yıldız! Yani öyle ki, yemeyin içmeyin, film izlemeye gidin. Bütün bir hafta vizyona giren bu altı (6) filme odaklanın. İştahınız açıldı di mi? Durun sakin olun. Derin soluklanın çünkü filmleri sıralayıp anlatmaya başlıyoruz. Haydi.

  1. The Hateful Eight
  2. Creed
  3. Joy
  4. The Big Short
  5. Agent F.O.X
  6. Les Profs

Çok azıcık bahsederek ilerleyeceğiz bu hafta çünkü spoiler olsun istemeyiz. Bütün filmlere eşit yakınlıktayız bile diyebiliriz ama bir favorimiz tabiki olacak, geleneği bozmayacağız.

- Reklamlar -

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Sevimli Tilki

Sevimli Tilki, bu hafta vizyona giren minnoş bir animasyon. Çin yapımı film, yetenekli ajan bir tilkinin başına gelen komik hikayeleri anlatıyor. F.O.X., Havuç Şehri’ne gittiğinde aklında tek bir amacı vardır: şehrin iyi kalpli dost tavşanlarının arasına sızmış olan yapay bir tavşanı bulmak. Eğlenmek için güzel bir seçim olabilir.

Les Profs

Les Profs, haftanın belki de en son tercih edip de izleyeceğiniz filmi ama olsun. Biz yine de bahsedelim. Fransız yapımı filmde, üniversite yerleştirme sınavlarında %12 başarı oranı ile bir kenar mahalle lisesi yılının en kötü okulu seçilmiştir. En iyi öğretmenlerin bile başarısız olduğu bu okulda kolları sıvayan yetkililer yaratıcı bir fikir ortaya atarlar: En kötü öğrenciler vs. En kötü öğretmenler.

Büyük Açık

Büyük Açık, Brad Pitt, Christian Bale, Steve Carell, Ryan Gosling, Melissa Leo gibi oyuncularla dolu film göz dolduruyor. Film 4 dalda Altın Küre’ye aday gösterildi. Dünya ekonomisi hakkında belli bir bilgi seviyesine sahip, ancak bankacılık sektöründe yer almayan 4 kişi, 2000’li yılların ortasında yaşanan büyük ekonomik krizi önceden sezerler. Ancak gerek bankalar, gerekse hükumetler bu durumu ısrarla görmezden gelmeye devam etmektedir. Oluşan bu büyük açığı nasıl değerlendirecekler göreceğiz. Eğlenceli bir yapımdır, izlenilesidir.

Creed

Creed, Rocky efsanesine göz kırpıyor. Eski boksör Apollo Creed’in evlilik dışı biri ilişkiden doğan çocuğu olan Donnie, annesinin ölümünün ardından Creed’in dul eşi tarafından himaye altına alınır. Ancak o bu hayatı reddederek boksör olma hayallerine kapılır ve kendisini yetiştirmesi için Rocky Balboa‘nın peşine düşer. Michael B. JordanSylvester StalloneTessa Thompson, Phylicia Rashad gibi isimler baş rollerde. 

Joy

Joy, haftanın izlenilesi ikinci filmi. Bakın kadroyu veriyoruz: Robert De Niro, Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Virginia Madsen.. Joy gerçek bir hikayeden uyarlama. An Italian-American İtalyan-Amerikalı Joy Mangano’nun hayatını izlediğimiz filmde Joy, Miracle Mop ve Huggable Hangers ürünlerinin mucidi. Aşk acısı, ticaret hayatının zorlukları ve maddi sıkıntılarla yüzleşen Joy, yine de ayağa kalkıp büyük işler başarmanın yollarını arayacaktır.

The Hateful Eight

Öncelikle söylemek gerekir ki filmin kadrosunda dört Oscar adayı oyuncu var: Tim Roth, Samuel L. Jackson, Bruce Dern ve Demian Bichir. Filmin 2016 Altın Küre Ödülleri’nde üç adaylığı bulunuyor. Ayrıca filmin senaryosu 2014 yılında internete sızdırıldı, senarist Tarantino senaryoyu 1 yıl sonra tekrar baştan yazdı.

İç savaşın üzerinden bir miktar zaman geçmiştir. Kar fırtınasının vurduğu buz gibi Wyoming kışında bir ödül avcısı, canlı yakaladığı kanun kaçağıyla birlikte bir mola yerine sığınır. Ancak burada birbirinden değişik karakterlerle yolları kesişir. Bu 8 kişi arasındaki bazı gizli bağlar, hayatta kalmalarını çok zorlaştıracaktır.

Filmin baş yapımcıları Harvey Weinstein, Bob Weinstein ve Georgia Kacandes. Usta yönetmen Quentin Tarantino’nun son projesi olan ‘The Hateful Eight’i izlemek 8 Ocak haftasında yapacağınız en iyi şey olur.

Önceki İçerikThe Conjuring 2 Filminin Fragmanı Yayınlandı
Sonraki İçerikThe Revenant İçin Özel Bir Websitesi Açıldı
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.