The Revenant İçin Özel Bir Websitesi Açıldı

1183

The Revenant, Birdman filmi ile En iyi Film Oscar ödülü sahibi olan Alejandro González Iñárritu‘nun son filmi. Leonardo DiCaprio’ya “Artık bu film ile de En iyi Erkek Oyuncu Oscar Ödülü’nü alamazsa hiçbir film ile alamaz” yorumlarının yapıldığı ve filmin %75’inde Leo’ya yer verilen 2015 yılının en iyi filmlerinden biri. 20th Century Fox ve New Regency Leonardo DiCaprio’nun Hugh Glass karakterine can verdiği ve koltuklarımıza sıkı sıkı tutunarak izlediğimiz film için bir websitesi açmış ve Glass’ın zorlu 200 millik (yaklaşık 320 km) hayatta kalma mücadelesini anlatmış.

Filmi henüz izlemeyen dostlar için ağır spoiler uyarısı yapmak zorunda olduğumuz bilgisini vererek, izlemeyenleri şuraya alarak yönetmen Alejandro González Iñárritu‘yu anlamak için hazırlanmış 4 dakikalık videoya göz atmalarını istiyoruz.

- Reklamlar -

Dikkat: The Revenant Spoiler’ı İçeren Bölüm Başlıyor!

Bir koloni halinde yaşayan ve çevrelerindeki vahşi hayvanları avlayıp etinden, sütünden ve derisinden faydalanıp yaşamaya çalışan gruba yerliler baskın yaparak ortadan kaldırmak için gelir. Karşılıklı olarak bir çok kayıbın yaşandığı bu baskının ardından Hugh Glass (Leo) ve John Fitzgerald (Tom Hardy) ekibiyle birlikte bir tekneye binerek kaçmaya başlarlar. Ama nehirden gitmelerinin yerlilerin onları yakalamalarını kolaylaştıracağını düşünen Glass’ın sözüne ve harita hafızasına güvenen ekip tekneyi terk edip ormandan gitmeye başlarlar.

Ormanda ilerlerken çeşitli zorluklar yaşayan ekipten ayrı bir şekilde yiyecek arayan Glass, kendisinden 4-5 kat daha büyük bir ayının saldırısına uğrar. Efsanevi bir kavganın içinde kendisini bulan Glass çok büyük darbeler alır. Aldığı bu darbeler yüzünden ekibi tarafından “Ölür lan bu” diyerek geride bırakıp gitmek ister. Oğluyla çok duygusal bir konuşma da yapan Glass artık geridedir ve ekibi onu yüz üstü bırakıp çoktaan gitmiştir bile…

Fitzgerald’ın oç’luğuyla hırslanan Glass, 200 Mil (320 Km) boyunca inanılmaz bir hayatta kalma mücadelesi ile yola düşer. Amacı Fitzgerald’tan bunun öcünü almaktır.

The Revenant Websitesi 200mile.com

200mile.com‘da hikayeyi 6 ana parçaya ayırarak Glass’ın hikayesini anlatmış.

  • Reborn – Tekrar Doğuş
  • Survive – Hayatta Kalış
  • Wilderness – Yaban Hayatış (Kafiyeli olsun diye)
  • Buffalo – Bizonlarla baş başa kalış
  • Saved – Kurtuluş
  • The Revenant – Diriliş!

Parallax yapılan site müziğiyle de etkileyiciliğini arttırmış ve başarılı bir çalışma olmuş. Müziği kapatma gibi bir gaflete düşmemeniz dileğiyle.

Önceki İçerik8 Ocak’ta Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi
Sonraki İçerikHologram Teknolojisini Ünlü Filmlerin Sahnelerine Uyarlamak
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)