Age of Ultron Gelmeden İzlenmesi Gereken 10 Film

26473

Her dönem mutlaka bir süper kahraman filmi izleme şansımız olsa dahi bu türde ortalamanın üstüne çıkabilen bir filmi bulmak gerçekten zor (istisnalar hariç DC hemen kızma.); ama Marvel 2008’den bu yana kendine çok güzel ve başarılı bir yol tutturdu. Başarısının arkasındaki nedenleri, hikâyeleri, atılan adımları başka bir konuşma konusu olarak kenara not edip Marvel’in çıkacak en son filmi Avengers: Age of Ultron’a kadar kronolojik olarak izlemeniz gereken on adet filmden bahsetmek istiyorum ki siz de benim gibi bu güzel evrenin dipsiz kuyusuna düşüp mutluluktan dört köşe olun. Spoiler vermemek için çok uğraşacağım.

Not: Her filmin creditsten sonra mutlaka bir sahnesi oluyor. Bunları izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum, çünkü 2008 sonrası hakları Marvel’e ait olan tüm filmler birbiriyle bağlantılı ve aynı evrende geçiyor. Hiçbir sahneyi kaçırmak istemezsiniz.

10Iron Man

Age of Ultron Gelmeden İzlenmesi Gereken 10 Film
- Reklamlar -

Efsanenin başladığı nokta. Sanırım Marvel’in şirket hayatında verdiği en iyi kararlardan birisi Robert Downey Jr.’yi Anthony “Tony “ Stark nam-ı diğer Iron Man olarak oyuncu kadrosuna katmış olmasıdır. Çünkü az da olsa çizgi romanlara aşinalığınız varsa Tony Stark karakterinin muhtemelen Downey Jr. için yazıldığı fikrine çok rahat kapılabilirsiniz. Dahi, milyarder, playboy ve hayırsever Tony Stark kendisine miras kalan şirketiyle babasının kaldığı yerden ülkesi adına silah üretimine devam eden bir mucittir. Kibri ve kadınlara düşkünlüğü de eksik değildir, ta ki hayatı film şeridi gibi gözlerinin önünden geçmeye yaklaştığı sırada yaşadığı aydınlanmaya kadar. Bir orijin hikâyesi olan bu filmde demirden bir efsanenin nasıl oluştuğunu izliyoruz. Kendisi benim de en sevdiğim Iron Man filmi olur.

IMDb: 7.9  Metacritic: 8.3  Rotten Tomatoes: 93%

Önceki İçerikMad Max: Fury Road Fragmanı Yayınlandı
Sonraki İçerik17 Nisan’da Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi