Aksiyon Sahnesi ile göz kamaştıran 2015 yılının en iyi 10 sahnesi

0
1953

Aksiyon Sahnesi ve konu geçtiğimiz yıl olunca şöyle bir gözünüzü kapatsanız nefessiz söyleyebileceğiniz filmler vardır. Çünkü 2015 film açısından şahane, aksiyon açısından fevkaladenin fevkinde bir yıldı. Doymak bilmedik, bitmek bilmedi.. 2015 deyince akla aksiyon geliyorsa eğer, hiç şaşırmayız, hatta ‘şüphesiz ki öyle’ deyip destek veririz. Bir kere sadece Star Wars ya da Mad Max desek bile, adı yeter, ihtişamı ile ezer geçer. Geriye baktığımızda çok güzel aksiyon filmleri bulabiliyoruz tabi ama, bir de can alıcı sahneler var ki.. Unutması güç olsa da biz tekrar paylaşmak ve tazelemek istedik. Şunu da belirtmek isterim ki, 10 sahne seçmek kolay değil. 50 sahneyi herkes yazar… 🙂 Neyse haydi bakalım neler var. Buyurun

En iyi 10 Aksiyon Sahnesi

Tomorrowland

10 4 Aksiyon Sahnesi ile göz kamaştıran 2015 yılının en iyi 10 sahnesi190 milyon dolar bir bütçeye karşın, dünya çapında sadece 209 milyon dolar kazanç ve %49 Rotten Tomatoes skoru puanlaması ile çok da başarı gösterememiş olan Tomorrowland bize biraz hırslara ve aceleye kurban gitti gibi geldi. Ancak George Clooney‘nin bir sahnesi var ki, oldukça etkileyici. Kendisini yukarıdaki görselden de hatırlatabilirsiniz.

Jurassic World

9 3 Aksiyon Sahnesi ile göz kamaştıran 2015 yılının en iyi 10 sahnesiGişe rekorları kıran aksiyon açısından; Indominus Rex ve tema parkın emektar Tyrannosaur’u arasında iklimsel hesaplaşmaya seyirci dayanamadı. Ben seri film olduğunda ilk filmin her zaman efsane olduğunu ve devam filmlerin sayısı arttıkça kalitenin düştüğünü savunurum. Jurassic filmlerinin arasında en dandik olan yapım buydu. Bu aksiyon sahnesi tabi ki hariç. Güzel şeylerin de hakkını veririz.

Avengers: Age Of Ultron

8 3 Aksiyon Sahnesi ile göz kamaştıran 2015 yılının en iyi 10 sahnesiVeeee.. Legendary. Bence sizin aklınıza gelen ilk sahne bu olmuştu. Bizim de favorimizdir kendisi. Iron Man vs Hulk karşılaşması göz kamaştırdı. Hatta şuan açıp o sahneyi izleyesimiz bile geldi. Ama listeye devam edip bitirmeden gitmiyorsunuz değil mi? Haydi.

Star Wars: The Force Awakens

7 Aksiyon Sahnesi ile göz kamaştıran 2015 yılının en iyi 10 sahnesiStar Wars demek aksiyon demek. 2015 in bize en güzel getirisiydi kendisi. Uçmalar, kaçmalar, gülmeler eğlenmeler. Duygusal sahneleri anlatıp yazıya hüzün bulaştırmayacağım. Lakin öyle bir son yapmışlar ki.. Neyse, biz kulağımızda ”A long time ago, in a galaxy far far away..” leri duymadan önce yazımıza devam edelim.

John Wick

John Wick 600x300 Aksiyon Sahnesi ile göz kamaştıran 2015 yılının en iyi 10 sahnesiBir kahraman ya da karakter üzerinden ilerleyen filmler genellikle aksiyon açısından zayıf kalır. Ama biz biliyoruz ki 2015’teki John Wick öyle değildi. İntikam duygusunun ne olduğunu, nerelere varabileceğini ve nasıl bir psikopatlığa ulaşabileceğini görebileceğiniz filmi henüz izlemediyseniz, tavsiyemizdir.

Dia De Muertos – Spectre

spectre Aksiyon Sahnesi ile göz kamaştıran 2015 yılının en iyi 10 sahnesiFilmin adını okuyunca hep birlikte ‘ama hangi sahnesi?’ dedik mi? O zaman bana göre kaçırdığı arabanın içindeyken ve takip ediliyorken ki uğraşı ile, sonrasında arabanın denize kendisinin havaya fırladığı sahnedir derim. Tabi ki kovalamacayı daha çok sevdiğimizden ilk sahne herkese daha çekici geldi. Duvar çökme, patlama, helikopter sahneleri beğenide almış yürümüş.

The Opera – Mission: Impossible – Rogue Nation

mission Aksiyon Sahnesi ile göz kamaştıran 2015 yılının en iyi 10 sahnesiBir cümlenin içinde aksiyon geçer de Ethan Hunt geçmez mi? Tabi ki geçer. Filmin opera sahnesinde hepimiz bir gerilim yaşadık. Tabi ben yine dayanamayıp, suya dalınan sahnenin ve sonrasının daha iddialı olduğunu söyleyeceğim ama bilemiyorum çok da kararsız kalınabilir. Siz ne dersiniz?

Azerbaijan Airdrop – Furious 7

Furious 7 Aksiyon Sahnesi ile göz kamaştıran 2015 yılının en iyi 10 sahnesiFilmin yönetmeni James Wan neler yapmış neler.. Zaten oyuncu kadrosundan ve önceki filmlerinden biliyoruz az çok serinin devam filmi müthiş olacaktı. Öyle de oldu. Hız, güzel arabalar, soygun, dostluk, ihanet ve sadakat temaları üzerine kurulmuş filmde aksiyon eksik olur muymuş? Burada size en heyecanlı sahneden bir parça verdik. İzleyenler hemen hatırladı.

Kilisedeki Karmaşa – Kingsman: The Secret Service

kingsman Aksiyon Sahnesi ile göz kamaştıran 2015 yılının en iyi 10 sahnesiAsalet.. Sanat.. Duyarlılık.. Ne arasanız şu fotoğrafta birleşmemiş mi? Kingsman‘i kimisi bayılarak izledi, kimisi (siz ne anlarsınız) hiç beğenmedi. Bana göre favori sahne havai fişeklerin olduğu sahnedir. Ama aksiyon açısından baktığımızda bana ve diğer herkese ilk akılda kalan sahne olan kilise sahnesi geliyor.

Filmin tamamı! – Mad Max: Fury Road

mad max Aksiyon Sahnesi ile göz kamaştıran 2015 yılının en iyi 10 sahnesiDoğru söyleyin listenin en başında bir numaranın Mad Max olduğunu tahmin edebilmiş miydiniz? Bence yılın en çok ses getiren ve en başarılı filmleri arasında rahat ilk üçte olan aksiyon filmi. Her sahnesi değerlendirilebilir ancak tabi ki fotoğrafta gördüğümüz sahne bir başka. Hala izlememiş olanlar koşsun, haydi çabuk..

Bu arada “Şu film de En iyi 10 Aksiyon Sahnesi arasında yerini alabilirdi!” diye düşündüğünüz bir sahne var ise yorum olarak belirtebilirsiniz.