Alicia Vikander Yeni Lara Croft Oldu

992

Alicia Vikander Lara Croft oldu evet doğru duydun! Daha önce “Acaba Star Wars: The Force Awakens‘ın yıldızı Daisy Ridley olabilir mi?” diye bir haber girmiştik ama sorunun cevabı “Hayır!” oldu. The Hollywood Reporter‘ın haberine göre Oscar Ödüllü Alicia Vikander (The Danish Girl) yeniden çekilecek olan Tomb Raider’ın ana karakteri olan Lara Croft’ı canlandıracağı bilgisi geldi. Sonrasında pek tabii ki ünlü oyuncunun Fanları bu durumu Instagram hesabından da duyurdu!

Alicia Vikander Yeni Lara Croft Oldu

- Reklamlar -

Tomb Raider filmi için Norveçli yönetmen Roar Uthaug, “Lara Croft’un daha çok insan gibi olması gerektiğini düşünüyor ve istiyorum. Hikayeyi beyaz perdeye aktarırken de en büyük isteğim bu. Norveçli içgüdülerim bunun böyle olması gerektiğini söylüyor.” demiş.

Yeni filmin Lara Croft’un çok daha genç ve maceracı bir yapıya sahip olduğu yılları baz alacağını söyleyen Roar Uthaug, Angelina Jolie ile yapılan ilk iki filmin oyundan biraz ileride olduğu ve oyun ile çok daha fazla ilgili olması gerektiğini ifade etmiş. Bu seferki hikayenin maceracı yapısını daha ön plana çıkartıldığı bir Lara Croft ile karşılaşacağımız daha heyecanlı bir film olacağını ifade etmiş. En az Indiana Jones kadar maceracı olduğuna inandığı Lara’nın bu yönü devam filminde daha belirgin hale getirilecekmiş.

Hikayenin beyaz perde uyarlaması Snow White and the Huntsman (2012), Divergent (2014), Teenage Mutant Ninja Turtles (2014) ve Killing Season (2013) filmlerinin de senaryosunu uyarlayan Evan Daugherty’e emanet edilmiş durumda.

Daha önce Lara Croft: Tomb Raider ve Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life filmlerinin yapımcılığını yapan Paramount Pictures’ın bu yeni görevi de hakkıyla yerine getireceğine eminiz.

Tomb Raider filmi 2017 yılında bizlerle olacak.

Alicia Vikander Lara Croft Paylaşımı

Exciting news, Alicia will play Lara Croft in the new Tomb Raider reboot! #AliciaVikander #TombRaider

Alicia Vikander (@aliciavikanderdaily) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Önceki İçerikMe Before You Yeni Fragmanı Geldi
Sonraki İçerikTulip Fever Filminin Fragmanı Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)