Batmobile ile Mükemmel Bir Tura Çıkmaya Ne Dersin?

1196

7’den 70’e herkesin hayallerini süsleyen, “Abi böyle bir şeyim olsun var ya başka bir şey istemem” diye içinden geçirdiği bir araba olan Batmobile; Batman çizgi romanı ile hayatımıza giren DC Comics’in nadide parçalarından bir tanesi…

Batman v Superman: Dawn of Justice‘in Batman ve Süperman’in kostümlerinin göz alıcığının yanında biraz arka planda kalan ama gözümüzün nuru olmaya devam edecek olan Batmobile, Warner Bros. Tour sayesinde ağzımızın suyunu akıtacak bir gezintiye çıkmamıza imkan veriyor.

- Reklamlar -

Süper kahramanların tanrıclılık oynadığı ve Gotham City’nin kontrolünün artık imkansız hale geldiği bir dünyada bu şehir artık saygınlığını kaybetmiş bir metropol halini almıştır. Bir kurtarıcıya ihtiyaç duyan Gotham’ın güneş gibi doğacak bir kahramana olan ihtiyacı ise yadsınamaz seviyeye gelir. Batman ve Superman’in savaşı sırasında insanlık tarihinin en büyük düşmanıyla karşı karşıya gelmesiyle yeni bir tehdit ile de tanışmış olurlar.

Aksiyon ve Bilim-Kurgu filmlerinin vazgeçilmez yönetmeni Zack Snyder’ın yönetmenliğini yaptığı Batman v Superman: The Dawn of Justice’in yazarı Chris Terrio ve beyaz perdeye uyarlaması David S. Goyer’e aittir.

Başrollerinde Clark Kent/Superman rolünde The Man from U.N.C.L.E. filminden de hatırladığımız Henry Cavill; Bruce Wayne/Batman rolünde ise Gone Girl filminden de hatırlayabileceğiniz Ben Affleck yer almaktadır. Filmin diğer oyuncuları ise Diana Prince/Wonder Woman rolünde Gal Gadot ve Lois Lane’i Amy Adams canlandırırken, Man of Steel filminden transfer olan Laurence Fishburne (Perry White) ve Diane Lane’in (Martha Kent) yanında kadroya yeni eklenen Jesse Eisenberg, Lex Luthor rolüyle karşımıza çıkacakken sevdiğimiz uşağı Alfred’i alışık olduğumuz gibi Michael Caine yerine Jeremy Irons canlandıracak. Ayrıca Holly Hunter (ne güzel isim ya!) Senatör Finch rolüyle bu filmde yerini alacak. Game of Thrones dizisindeki Khal Drogo rolüyle hatırladığımız Jason Momoa ise Aquaman rolüyle karşımıza çıkacak.

Batmobile ile birlikte Batman v Superman: The Dawn of Justice filmi 25 Mart 2016 tarihinde vizyona girmeye hazırlanıyor.

Batmobile Turu Sizlerle

Önceki İçerikAşk ve Gurur ve Zombiler Filminden Yeni Afiş
Sonraki İçerikMüzikleri Kendilerinden Daha Meşhur Olan 15 Film
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)