Death Note Filmi Netflix’te Yayınlanacak

820

Death Note filmi uzun görüşmelerin ardından Netflix‘e geçtiği artık kesinleşti. Dağıtımcılığını Warner Bros.’un yapacağı filmin yönetmenliğini Adam Wingard‘ın (The Guest, V/H/S Serisi ve You’re Next filmleri) yapacağı ve bir Live-Action Animasyon olarak düşünüldüğünü söyleyebiliriz.

Death Note Filmi Netflix'te Yayınlanacak

- Reklamlar -

Death Note Filmi Başrolleri Kim Olacak?

Filmin başrollerinde Margaret Qualley‘i Misa Amane ve Nat Wolff‘u ise Light Yagami rollerinde göreceğiz.

Hikayesi Tsugumi Ohba & Takeshi Obata’ya ait olan film Anthony Bagarozzi, Charley Parlapanides, Vlas Parlapanides, Jeremy Slater ve Chuck Mondry tarafından beyaz perdeye uyarlanacak.

13 Cilt mangadan oluşan bu hikayenin; 2006 ve 2007 yılları arasında tam tamına 37 bölümden oluşan bir animeye dönüşmesi o dönemi kasıp kavurmuş ve birçok insanın animeye bakışını değiştirmişti.

Mangaları okumayan ya da animeyi henüz izlememiş olanlar için Death Note‘un hikayesi şu şekilde özetlenebilir; Light Yagami isimli ve derslerinde başarılı olan bir gencin görsel ve yazılı basında çıkan kötü haberlerin sebebi olan insanların cezalandırılma şekillerini pek adil bulmaz. Ve bu durumdan çok rahatsız olduğu sırada adı Death Note olan bir defter bulmasıyla hikayemiz başlar. Diğer tarafta ise bu kitabı dünyaya gönderen Ryuk isimli bir Shinigami’nin varlığından söz etmemiz de gerekiyor. Ryuk, yaşadığı Shinigami Dünyasından aşırı sıkılmıştır. Ve bu içine adını yazdığın kişinin öldüğü Death Note’u dünyaya göndererek birazcık da olsa sıkıntısının geçeceğini düşünen bir Shinigami’dir.

İkili arasındaki yaşananlar animeyi de izleyince “Ben daha önce böyle bir film bile izlemedim!” yorumunu yapmanıza sebep olacak harika bir hikayeye sahiptir. Umarız filmi de bu yönde olur.

Bakalım görelim.

Önceki İçerik8 Nisan’da Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi
Sonraki İçerikThe Life of Death – Haftanın Animasyonu
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)