8 Nisan’da Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

979

8 Nisan‘da geldi çattı! Vizyondaki filmlerin patlama yaşadığı bir hafta ile karşınızdayız. Şu zamana kadar hiç bu kadar film incelememiştik. Sanırım bütün salonlardaki filmler komple değişecek. Bu hafta vizyona giren film sayısı TAM 13. Ama kaçı izlenilesi, o kadarını size bırakacağız. Öncelikli olarak biz filmleri listeleyip, ardından ufaktan bahsedip, en sona da Haftanın Filmi’ni seçelim. Haydi.

 1. Zoolander 2
 2. Ölümcül Oyun
 3. Yeniden Başla
 4. Küçük Esnaf
 5. Ölüm Emri
 6. Kızkaçıran
 7. Azem 3: Cin Tohumu
 8. 91.1
 9. Türk Lokumu
 10. One More Time
 11. Baba Mirası
 12. Memoria
 13. Cesur Horoz

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Cesur Horoz

8 Nisan haftasına önce haftanın tek animasyon filmini inceleyerek başlayalım. Cesur Horoz, Küçük civciv Toto ve ailesinin, çiftlik sahibi ile mücadelesini anlatan Meksika yapımı animasyondur. Un Gallo con Muchos Huevos‘un filmin yönetmeniyken, senaristi Gabriel Riva Palacio Alatriste. Animasyon ağzımıza layık sayılmaz. Ama minikler için haftanın en iyi seçeneği.

- Reklamlar -

Memoria

Memoria, başrollerinde James Franco, Thomas Mann, Sam Dillon ,Teo Halm ,Lexi DiBenedetto gibi isimlerin yer aldığı kaliteli bir film. Senaryosunu ve yönetmenliğini Nina Ljeti’nin yaptığı film biraz kısa, yaklaşık 70 dakika. Dram ve biyografi öğelerini bir araya getiren eser, haftanın filmi olacak kadar yüksek performanslı değil.

Baba Mirası

Baba Mirası, Sefa Özçelik’in yönetmen koltuğunda oturduğu film. Başrollerinde Yakup Yavru, Mehmet Emin Eren, Mansur Ark gibi oyuncular görev alıyor. Senaryo ise Furat Emir’e ait. Babalarından kalan mirasa sahip olabilmek için hiç alışık olmadıkları halde gidip köye yerleşen 3 kardeşin hazin hikayesi konu ediliyor. Bize çekici gelmedi.

One More Time

One More Time, dram ve komediyi bir araya getiren yapım. Yönetmenliğini ve senaristliğini aynı kişi üstleniyor: Robert Edwards. Filmin başrollerinde Amber Heard, Christopher Walken, Kelli Garner, Oliver Platt, Hamish Linklater var. IMDB puanı 6.5 olan yapım, izlenir ama hemen de değil.

Türk Lokumu

Türk LokumuAlper Rende, Mustafa Topaloğlu, Oya Aydoğan başrollerde ve filmin yönetmeni Deniz Denizciler. Anadolu’da bir devlet okulunda okuyan Niyazi derslerinin başarısı ve okul birinciliği sebebiyle İstanbul’daki bir Amerikan kolejinde yatılı ve burslu okumak için teklif alır. Okul müdürü tek çare olarak Anadolu’da en başarılı öğrenci olan Niyazi’yi okula transfer etmek ve okulun başarı oranını yükseltmek ister. Fakat okul müdürünün bu planı işe yaramaz.

Zoolander 2

Zoolander 2, filmin yönetmen koltuğunda Ben Stiller oturuyor. Senaryo yazarları Justin Theroux ve Ben Stiller & John Hamburg ve Nicholas Stoller var. Owen Wilson, Ben Stiller  ve Will Ferrell‘ı başrollerinde izleyeceğimiz filmde Penelope Cruz, Justin Bieber ve Milla Jovovich gibi ünlü isimler kamera karşısına geçiyor. Zoolander 2 bir devam filmi.

Ölümcül Oyun

Ölümcül Oyun, filmin ortak yönetmenliğini ve senaristliğini Severin Fiala ve Veronika Franz üstleniyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Susanne Wuest, Elias Schwarz ve Lukas Schwarz’na oluşuyor. Korku filmlerini hiçbir zaman haftanın filmi yapmıyoruz.

Yeniden Başla

Yeniden Başla, Oscar Ödüllü “Sınırsızlar Kulübü / Dallas Buyers Club”, “Yaban / Wild” ve “Çılgın / C.R.A.Z.Y.” filmlerine imza atan Jean-Marc Vallée’nin yönetmenliğindeki filmde Jake GyllenhaalNaomi Watts, Chris Cooper, Heather Lind, Judah Lewis, Royce Johnson, Polly Draper ve Brendan Dooling görev alıyor. Romantizme doymak için güzel bir haftasonu ve güzel bir seçim olacak.

Küçük Esnaf

Küçük Esnaf, yönetmenliğini Bedran Güzel’in yaptığı film birbirinden eğlenceli karakterler ve komik hikayesiyle seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. İbrahim Büyükak ve Zeynep Koçak’la birlikte Gupse Özay ve Cengiz Bozkurt’un da başrollerinde olduğu filmde Kendi halinde yaşayan küçük esnaf mafyaya bulaşırsa ne olur? Filmde bunu izleyeceğiz.

Kızkaçıran

Kızkaçıran, yönetmenliğini ve senaristliğini Korhan Uğur’un üstlendiği filmin başrollerinde Emir Benderlioğlu ve Ceren Benderlioğlu ikilisi yer alıyor. Çılgın aşık Ahmet düğünden gelini kaçırır ama ortada ufak bir hata, hatta sürpriz vardır; eski aşkı Gül’ü, yani gelini damatla beraber kaçırmıştır. Gelin arabasında kaçırılan Gül’ü pek çok sürpriz beklerken, Ahmet’in aslında iyi bir planı olmadığı ortaya çıkar.

Azem 3: Cin Tohumu

Azem 3: Cin Tohumu, yönetmenliğini Hürcan Emre Yılmazer üstleniyor. Azem 3: Cin Tohumu’nun senaryosu Türkiye’nin birçok yerinden gönderilen 5.000’e yakın fotoğraf, kayıt, belge gibi cin hikayelerinin içinden seçilerek yazıldı. Biz sevmiyoruz. Siz bilirsiniz.

99.1

91.1, Mustafa Haktanır’ın ilk uzun metraj deneyimi olan film, Balıkesir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı kaptanı Alper Şentürk’ün hayatından esinlenilmiş bir sosyal sorumluluk projesidir. Aynı şehirde yaşayan 3 farklı kuşağın hikâyesi konu edilecek. Haftanın filmi değil ama dram sevenler için kötü fikir değil.

Eye In The Sky

Ender’s Game : Uzay Oyunları filmine imzasını atan Gavin Hood‘un yönetmen koltuğuna oturduğu filmde, deneyimli oyuncu Helen Mirren‘ı Albay Katherine Powell rolünde izleyeceğiz. Gerçekten film gibi film. IMDB puanı şimdilik 7.8 olan yapım vizyona giren diğer filmlere göre çok daha dikkat çekici.

Eye in the Sky filmi, Nairobi’li teröristlerin yerini bulmak için düzenlenen askeri operasyon konu ediyor. Londra merkezli ordu istihbarat komutanı albay Katherine Powell, bir grup tehlikeli teroristi, Kenya’daki karargahlarından kaçırabilmek için çok gizli bir operasyonu komuta etmektedir. Görev, Powell teroristlerin bir intihar saldırısı planladıklarını anladığı anda “ele geçirme” değil “öldürme” operasyonuna dönüşür. Bununla birlikte heyecan ve gerilim başlar.

2016 yılınının lanetli olduğunu düşündüğümüz, sevdiklerimizi birer birer kaybettiğimiz bu yıl içerisinde vefat eden ünlü oyuncu Alan Rickman‘ın Alice Through the Looking Glass filminden önceki oynadığı son kişisel performansı olan Eye in the Sky bu yönüyle öne çıkıyor.

Gerilim türündeki filmin afiş ve fragmanını da paylaşıp sizi tercihlerinizle baş başa bırakıyoruz. Haftanın Filmi‘ni siz de beğenirseniz, yorumlarınızı da bekleriz. Haydi tanıtım videosunu izleyip, neymiş görelim:

Önceki İçerikThe Bye Bye Man Filminin Fragmanı Yayınlandı
Sonraki İçerikDeath Note Filmi Netflix’te Yayınlanacak
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.