Dedektif Pikachu Filminden Ryan Reynolds’lı Fragman

537

Pokemon öyle bir yapım ki Nintendo oyunlarından, televizyon serilerine ve sinema filmlerine kadar herkesin aklında benzer fanteziler uyandırmayı başardı. Nedir bu fantezi? Hem realistik gözüken hem de sevimliliğini kaybetmeyen Pokemon’larla dolu live-action bir sinema filmi. Pokemon serisinin, özellikle oyunlarının büyük bir hayranı olarak ben Dedektif Pikachu filmi açıklandığında açıkçası çok umursamamıştım. Hatta kötü bir fikir olduğunu düşünüyordum bu projenin. Ancak bu fragman bir insanın fikrini bu kadar değiştirir.

Fragmandan gözüktüğü kadarıyla bir Pokemon hayranı ne isterse tam olarak fragmanda bu var. İlk paragrafta bahsettiğim gibi tatlı ama biraz da olsa boyutlu gözüken Pokemonlar, üstünde daha gerçek gözükmesi için uğraşılmış “teknolojik” dünyası, oyunlara sadık kalınmış şakalar vesaire benim baya ilgimi çekti açıkçası. Üstüne Sinnoh taraflarında geçmesi de benim için büyük mutluluk sebebi. Ama asıl heyecanlandıran ve bir hayran ne isterse tam olarak o var dediğim nokta filmin kendini ciddiye alma seviyesinden başka bir şey değil. Film gereksiz olgunlaştırmaya gitmiş veya tamamıyla yeni nesle Pokemon’u sevdirmek için yapılmış bir çalışma gibi durmuyor. Anlattığı şey Pokemon dünyasında geçen her kitleye hitap eden komedi ve macera filmi ve tam olarak böyle tanıtılıyor.

- Reklamlar -

Popüler kültürün önemli tüketim malzemelerinden biri Pokemon. E Pikachu da bu markanın reklam yüzü. Bu sevimli arkadaşı da bir yıldız seslendiriyor. Özellikle Deadpool’dan sonra bilinirliğini çok çok katlayan Ryan Reynolds‘ı, Pikachu rolünde izliyoruz.

Pikachu’nun konuşması ve bunu yalnızca Justice Smith’in canlandırdığı karakterin anlaması film içinde açıklanacak detaylardan biri. Bu yüzden “Konuşan Pikachu mu olur!?” isyanına gerek yok. Pikachu dışında bir çok tanıdık Pokemon ile karşılaşıyoruz fragmanda. Özellikle arena sahnesini izlemek için sabırsızlanıyorum diyebilirim.

Ortada sadece fragman varken bol bol konuşmaya gerek yok. Film önümüzdeki yaz izleyici karşısına çıkacak. Yönetmenlik koltuğunda Rob Letterman’ın oturduğu filmin başrolleri yazıda geçtiği gibi Ryan Reynolds ve Justice Smith. Fragman benim fikrimi değiştirdi ve Dedektif Pikachu filmi için heyecanlanmamı sağladı açıkçası. Buyrun siz de izleyin de üzerinde uzun uzun konuşalım.

Dedektif Pikachu Filminin Fragmanı

Önceki İçerikStan Lee Hayatını Kaybetti
Sonraki İçerikBohemian Rhapsody Film İncelemesi