Emma Watson Colonia Fragmanı ile Karşınızda

1384

Emma Watson’un son filmi olan Colonia’ya ilk bakış fırsatı sunan fragman, Majestic Filmproduktion ve Emma Watson‘ın Facebook hesabından paylaşıldı. Drama türündeki dönem filminin başrollerinde Emma Watson (Harry Potter, Beauty and the Beast), Mikael Nyqvist (John Wick, Mission: Impossible – Ghost Protocol), Daniel Bruhl (Inglourious Basterds, Rush), Richenda Carey (“Residue,” Separate Lies), Vicky Krieps (A Most Wanted Man), August Zirner (The Counterfeiters) ve Martin Wuttke (Inglourious Basterds) yer almaktadır.

Colonia, Oscar Ödüllü yönetmen Florian Gallenberger’ın (Quiero ser (I want to be…)) yönettiği ve Toronto Uluslararası Film Festivali’nde dünya galasını yapmıştır.

- Reklamlar -

Konusu ise şöyle; Tarih 1973, Yer Şili. Lena (Emma Watson) Lufthansa Hava Yolları ile sevgilisi Daniel’ı (Daniel Brühl) ziyaret etmek için Santiago’ya gider. Daniel, dönemin önemli grafik sanatçılarından biridir ve görevi Cumhurbaşkanı Salvador Allende’ye yardım etmektir. Devrik bir lider olan Allende’nin imajını kurtarmak için çalışmalar yapan Daniel, muhalifleri General Augusto Pinochet ve ordusu yüzünden güç duruma düşer. Ardından Daniel sorguya alınır, işkence görür ve deli numarası yaparak kurtulmaya çalışır. Cesur ve kurnaz bir kız olan Lena ise Daniel’i kurtarmak için Paul Schäfer’e (Michael Nyqvist) gider ve aşkını kurtarmak için yollar arar.

Bu siyasi konuların arkasında dram ve aşkı bizlere güzel bir şekilde sunan Florian Gallenberger, gerçek insanlar, yerler ve olaylara dayalı ve zekice hazırlanan bir hikaye ile karşımızda. Colonia aşk ve esaret dolu, Soğuk Savaş’ın en karanlık bölümlerinden bir bölüm sunan unutulmaz bir masal.

Şimdi sizi fragman ile baş başa bırakıyoruz…

Colonia Filminin Fragmanı

Önceki İçerikMinyonlar Bir Yeşilçam Karakteri Olsaydı Nasıl Olurdu?
Sonraki İçerik14. Filmekimi Kapıda: 3-11 Ekim 2015
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)