Fatih’in Fedaisi Kara Murat 16 Ocak’ta Vizyona Giriyor

2587

Kara Murat; yağız, güçlü ve genç bir akıncı beyidir. Osmanlı ve Bizans İmparatorlukları arasında Sırbistan’da geçen savaşta tek başına Bizans askerlerinin arasına girip savaşın gidişatını değiştirebilecek bir savaşçıdır. Akıncılarla beraber Osmanlı sınırlarını koruyarak Bizans’ın dikkatını çeker.

Fatih'in Fedaisi Kara Murat 16 Ocak'ta Vizyona Giriyor

- Reklamlar -

Savaşta yaptıklarıyla ne kadar cesur ve korkusuz olduğunu gösteren Kara Murat, bundan sonra ülkesini, halkını, Osmanlı İmparatorluğu’nu ve ailesini korumak için elinden geleni yapacaktır.

Sultan Murat’ın kardeşi Orhan Çelebi’nin tek amacı ise tahta geçmektir. Fakat Sultan Murat’ın padişahlığı oğluna bırakmasıyla genç, cesur ve bir o kadar da inançlı olan Sultan Mehmet’in dönemi başlar. Sultan Mehmet’in güçsüz olduğunu düşünenler bu durumu fırsat bilirler ve hain planlar yaparlar.

Ayrıca Fatih’in Fedaisi Kara Murat filmi, Türkiye’in ilk Dolby Atmos aksiyon filmi olmakta birlikte filmle ilgili teknik detaylar ise şöyle:

Dolby Atmos ses sistemi su ana kadar sinema alanında kullanılan ses teknolojilerinin en gelişmiş halidir. İzleyicinin filmi üç boyutlu bir ses dünyası içerisinde izlemesine ve daha önce görülmemiş bir gerçeklik hissine sahip olmasını sağlar. Tavandaki hoparlörler film ses deneyimine üçüncü bir boyut katarken, salonun arka tarafındaki sub bas hoparlörleri de sinema içerisindeki dinamiğin çok canlı tutulmasına sebep olur. Dolby Atmos’un temelleri, 5.1 ve 7.1 deki sistemlerdeki kanala dayalı miksaj yerine, yönetmenin ve yapımcının sesin salon içerisinde istenildiği yere konumlandırılmasını sağlayan nesneye dayalı miksaj tekniği üzerine kurulmuştur. Dünyada 700 kadar sinema ve 220 den fazla bu teknikle mikslenmiş film bulunmaktadır. Her geçen gün sayısı hızla artan salon ve film sayısıyla Dolby Atmos gelecekte Dolby Dijital gibi standart olarak kullanılacak bir teknoloji olacaktır. Fatih’in Fedaisi Kara Murat Türkiye’in ilk Dolby Atmos aksiyon filmidir.

Facebookhttps://www.facebook.com/karamuratmovie

Vizyona girmesini heyecanla beklediğimiz Fatih’in Fedaisi Kara Murat filminde emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Fatih’in Fedaisi Kara Murat Fragmanı

Önceki İçerikYılbaşında Televizyonda Hangi Filmler Var?
Sonraki İçerikCinderella Filminin Fragmanı Yayınlandı
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)