Fatih’in Fedaisi Kara Murat Vizyona Girdi

1515

Fatih’in Fedaisi Kara Murat, korkusuz bir fedai olan Kara Murat’ın İstanbul’un feth edilmeden önceki yiğitlik ve kahramanlık hikayesini konu almaktadır.

Yönetmenliğini Aytekin Birkon’un yaptığı Fatih’in Fedaisi Kara Murat filminin başrollerinde Fatih Usta, Bahadır Sarı ve Nezih Işitan yer almaktadır. Popüler filmlerin birçoğunda görmediğimiz bu isimlerin yanı sıra Nefise Karatay da Kara Murat’ın karısı rolüyle karşımıza çıkmaktadır.

- Reklamlar -

Fatih'in Fedaisi Kara Murat Vizyona Girdi

Büyük beklentilerle galasına gittiğim filmin tam anlamıyla hayal kırıklığı yarattığını söyleyerek bazı notlarımı sizinle paylaşmak isterim:

  • Tarihimizdeki efsane hikayelerden biri olan “İstanbul’un Fethi” konusunun kesinlikle bu basitlikte kurgulanmaması gerektiğini düşünüyorum
  • Filmi izlerken STV dizisi izliyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz.
  • Aksiyon sahnelerinin yanı sıra iki karakterin göz göze geldiği anlarda bile kullanılan yavaş çekim tekniğinin bu kadar sık kullanılmış olması konudan ve filmden kopmamızı sağladı.
  • Filmin yaklaşık 45-50. dakikaları arasında bulunduğumuz salonun %65’inin salonu terk etmiş olması izleyicinin filmden ne kadar sıkıldığının bir başka göstergesi olmuştur.
  • İnce eleyip sık dokuyarak daha iyi bir prodüksiyonla şahane bir film olabileceğini düşünüyorum.

Devamının geleceği bilgisinin de verildiğini de ekleyelim isteriz.

Fatih’in Fedaisi Kara Murat Filminin Fragmanı

Önceki İçerikÇılgın Dersane 4 Vizyona Girdi
Sonraki İçerikBlackhat (Hacker) Filmi Vizyona Girdi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)