Free State of Jones Filminin Afişi Yayınlandı

1363

The Free State of Jones, hastası olduğumuz oyunculardan biri olan Matthew McConaughey’in iç savaş yıllarının anlatıldığı ve başrolünde oynadığı son filmi. Entertainment Weekly‘nin paylaştığı afiş ile filme ait ilk görseller de gelmeye başladı.

The Free State of Jones Konusu

The Free State of Jones filmi; İç Savaş sırasında Konfederasyonun ekstra güçlü ve silahlı isyancılarına karşı koymaya çalışan kuzeyli bir çiftçinin olan Newton Knight’ın (Matthew McConaughey) hikayesini konu olarak almaktadır. Diğer küçük çiftçiler ile bir araya gelip kölelere yardım etmeye çalışan Knight; Jones County’de bir ayaklanma başlatarak ayrıldığı Mississippi’den Konfederasyon’a savaş açar ve özgürlüğünü ister. Bu ayaklanmanın adı ise Free State of Jones‘tur.

- Reklamlar -

Eski bir köle olan Rachel (Gugu Mbatha-Raw) ile evli olan Knight; Savaş sonrası karışık ve eşsiz bir ırkın da temellerini atacaktı. Uzun süren savaş sonrasında tartışmalı bir karakter olarak da tarihe geçen Knight, yeniden yapılandırmanın mimarı olacak ve bunun da devam etmesi için elinden geleni yapacaktı.

The Free State of Jones Oyuncuları

Bu epik Tarihi-Dram filminin yönetmenliğini 4 Oscar adaylığı bulunan Gary Ross (The Hunger Games, Seabiscuit, Pleasantville) yaparken, başrollerinde Oscar’lı ünlü yıldız oyuncu Matthew McConaughey (Interstellar, Dallas Buyers Club), Gugu Mbatha-Raw (Beyond the Lights), Keri Russell (Dawn of the Planet of the Apes) ve Mahershala Ali (The Hunger Games: Mockingjay Part 1, House of Cards) yer almaktadır. Filmin yapımcılığını Blue Grass Films firmasından Scott Stuber (Ted, Safe House) ve Jon Kilik (Foxcatcher, The Hunger Games) ve Larger Than Life Productions’tan Ross yapmaktadır.

Film, 13 Mayıs 2016’da vizyonda olacak. Umarım aynı dönemde ülkemizde de vizyondaki yerini alır.

Free State of Jones Afişi

Free State of Jones Filminin Afişi Yayınlandı

Önceki İçerikKrang Son Ninja Kaplumbağalar Filminde Yer Alacak
Sonraki İçerikInception Filmindeki Şehri Masaya Çeviren Tasarımcı
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)