Inception Filmindeki Şehri Masaya Çeviren Tasarımcı

1565

Inception filmini izlemeyen kalmamıştır aramızda değil mi? Christopher Nolan‘ın 4 Oscar ödüllü filmini izlerken tasarlanan şehirde olmak isteyen ve dilediği her şeyi gerçekleştirmek istemeyen de yoktur aramızda… Senaryoda, rüya aleminde yer çekimi gibi fizik kurallarının olmadığı ve bu sebeple istenilen şeyin herhangi bir absürtlük gözetmeksizin yapılabildiği şehir bir Kıbrıslı tasarımcı tarafından 3D Printer ile masa haline getirilmiş.

Sürreal dokunuşlar ile harika bir hale gelen şehrin yapımı için tahta, çelik ve 3D Printer kullanmış. Stelios Mousarris‘in aynı zamanda bir rüyasını yerine getirmiş olmasından duyduğu sevince de ortak olarak yine bir “Keşke benim olsa!” konseptli içeriğe giriş yapmış bulunuyor.

Bu çalışmaya da Wave City ismini veren tasarımcının sitesini ziyaret ettiğinizde sürreal objelerin tarzı olduğunu ve farklı bir kişilik olduğunu rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Inception’daki Şehrin 3D Printer ile Masaya Dönüşümü

4Yandan

Inception Filmindeki Şehri Masaya Çeviren Tasarımcı
- Reklamlar -

Bir kafe masası olarak tasarlanan bu masanın yapımında kullanılan malzemeler arasında göze ilk çarpan tahtanın aksine çeliğin de kullanılmış olması verilen kavisin sağlıklı olması için yapıldığı da detay içeren bilgilerden biri.

Önceki İçerikFree State of Jones Filminin Afişi Yayınlandı
Sonraki İçerikThe Light Between Oceans Filminden İlk Görsel Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)