Inception filmindeki şehri masaya çeviren tasarımcı

0
1144

Inception filmini izlemeyen kalmamıştır aramızda değil mi? Christopher Nolan‘ın 4 Oscar ödüllü filmini izlerken tasarlanan şehirde olmak isteyen ve dilediği her şeyi gerçekleştirmek istemeyen de yoktur aramızda… Senaryoda, rüya aleminde yer çekimi gibi fizik kurallarının olmadığı ve bu sebeple istenilen şeyin herhangi bir absürtlük gözetmeksizin yapılabildiği şehir bir Kıbrıslı tasarımcı tarafından 3D Printer ile masa haline getirilmiş.

inception

Sürreal dokunuşlar ile harika bir hale gelen şehrin yapımı için tahta, çelik ve 3D Printer kullanmış. Stelios Mousarris‘in aynı zamanda bir rüyasını yerine getirmiş olmasından duyduğu sevince de ortak olarak yine bir “Keşke benim olsa!” konseptli içeriğe giriş yapmış bulunuyor.

Bu çalışmaya da Wave City ismini veren tasarımcının sitesini ziyaret ettiğinizde sürreal objelerin tarzı olduğunu ve farklı bir kişilik olduğunu rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Inception’daki şehrin 3D Printer ile masaya dönüşmüş hali

inception

Bir kafe masası olarak tasarlanan bu masanın yapımında kullanılan malzemeler arasında göze ilk çarpan tahtanın aksine çeliğin de kullanılmış olması verilen kavisin sağlıklı olması için yapıldığı da detay içeren bilgilerden biri.

inception

Üzerinde çay, kahve, ıhlamur ya da sahlep içmeye kıyamayacağınız “Girer içinde uyurum!” diye düşündüğünüz bu masanın bir kafe malzemesi olması biraz koydu açıkçası.

inception

Her yeni görselde “Vay anasını!” demekten kendimi alamadığımı da belirtmek isterim.

inception

Yakın çekim ile 3D Printer’ın daha neler yapabileceği konusunda kafalardaki soru işaretleri artmaya başlıyor.

inception

Tasarlarken Inception filmindeki şehrin aynısını yapmak için maksimum gayreti gösteren bu tasarımcıya koskocaman bir alkış!

Her zamanki gibi bunu gördükten sonraki tepkimiz:

inception

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz