Frequencies / Frekanslar (2013) Film İncelemesi

4262

Filmimiz, okulda bir çeşit test uygulanan çocuklarla başlıyor. Bu garip test ile ne mi belirliyorlar? Çocukların frekanslarını. Bu çocuklar beyin dalgalarının frekansına göre sınıflandırılıyorlar ve frekans ne kadar yüksek olursa, kişi doğayla o kadar uyum içinde oluyor. Buna şans da diyebiliriz.

Frequencies / Frekanslar (2013) Film İncelemesi

- Reklamlar -

Başrollerimiz Marie Curie Fortune ve Isaac Newton Midgley birbirinin tam anlamıyla zıttı. Marie okuldaki en yüksek frekanslı kişiyken, Zak en düşük frekanslı olanı. Durumu şöyle anlatayım:

Zak ve Marie bir araya geldiğinde doğa buna karşı çıkıyor ve garip şeyler olmaya başlıyor, tehlikeli şeyler.

(İsimleri yanlış okumadınız.)

Marie 210 I.Q’lu inanılmaz zeki bir genç kızımız ve Zak ile bir araya geldiğinde olanları anlamaya çalışıyor. Yılda 1 kere 1 dakikalığına yakınlaşabiliyorlar ve bundan fazlası doğanın isyan etmesine neden oluyor. Bu yüzden de her yıl 1 dakikalığına buluşarak bir deney yapıyorlar.

Marie için bu buluşmalar sadece bir deneyden ibaret olmasına karşın Zak gönlünü bu etkileyici kıza kaptırıyor. Tabi doğa bu birlikteliğe izin vermiyor ve insanların frekansının değişemeyeceği herkes tarafından bilinen bir şey, ama gerçekten öyle mi?

Zeki ama biraz da saf oğlanımız Zak, can dostu Theo’nun yardımıyla sevdiğine kavuşmaya çalışıyor.

Bilim tarafı iyi olan bilim-kurgu sevenler kaçırmasın bence, gayet başarılı bir film olmuş. İşin içine hafif tarih de katmışlar güzel olmuş. Ayrıca oyuncu seçimi mükemmel olmuş bence, Marie’yi oynayan kızların aynı kişi olduğuna inandım resmen. Yönetmeni de çok başarılı buldum. Her zaman bulup sizlerle paylaşmaya çalıştığım filmler gibi, değişik, ilginç bir film. Zaman ayırın derim ben, pişman olmazsınız.

İlginç Bilgiler

  • Bilim şenliğinde Nicola Tesla, Thomas Edison’ı projesini çalmakla suçluyor. (İzleyince anlarsınız)
  • Öğrenciler frekanslarının rengine göre kravatlar, atkılar takıyorlar. Düşük frekans kırmızı, yüksek frekans mor gibi.
  • Isaac, Marie ile yere düşen bir elma sayesinde tanışıyor.

Frequencies / Frekanslar (2013) Fragman

Frequencies / Frekanslar (2013) Film İncelemesi

Müzik - 5
Görsellik - 6
Oyuncu Performansları - 8
Yönetmen - 7
Senaryo - 8

6.8

Çok iyi

Baş rollerinde Daniel Fraser ve Eleanor Wyld'ın olduğu Frequencies / Frekanslar filmini değerlendirdik. Farklı film arayanların kaçırmamasını tavsiye ederiz

User Rating: Be the first one !
Önceki İçerik07–09 Ağustos Haftasının En İyi Gişe Filmleri
Sonraki İçerikÇıksın Diye Beklediğimiz 2016 Filmleri