Çıksın diye beklediğimiz 2016 filmleri

2
11422

2015 yılı Bilim-Kurgu ve süper kahramanlarla dolu bir yıl oldu bizim için. Özellikle çizgi roman dünyası için epey verimli geçtiği söylenebilir 2015 yılı. Oscar ödülleri, Altın Küre falan derken farklı beklentilerin cevaplanamadığı bir yıl oldu herkes adına.

Fakat 2016 yılı için beklentilerimiz epey yüksek! Beklentiyi arttıran anlaşmalar, senaryolar, haberler ile bizleri müthiş bir yeni yılın beklediğini söylemek durumundayız.

İşte çıksın diye çılgınlar gibi beklediğimiz 2016 filmleri

15. Deadpool

deadpool

Konusunun aksine sosyal medyada yaptığı paylaşımlar ve PR çalışmaları ile beklentilerimizi tavan yaptıran Deadpool şüphesiz 2016 yılının en çok beklenen filmlerinden bir tanesi. V dizisinden hatırlayacağımız Morena Baccarin ve hastası olduğumuz Ryan Reynolds ile aksiyon ve maceranın ötesinde eğlenceli yapısıyla da “gelsin artık” denilen filmler arasında yerini alıyor.

Vizyon tarihi: 12 Haziran 2016

14. Independence Day: Resurgence

Independence Day-Resurgence

Independence Day denildiğinde içi pır pır titreyenleri şöyle alabilir miyiz? İlk filmin ardından 2012, The Day After Tomorrow ve Godzilla filmlerinden tanıdığımız Rolan Emmerich’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmle ilgili ne söylesek az…Liam Hemsworth ve It Follows, The Guest ve The Labor filmlerinden tanıdığımız Maika Monroe’nun başrolleri paylaştığı film için daha çok beklememiz gerekiyor.

Vizyon tarihi: 24 Haziran 2016

13. Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

Yakın tarihin Marvel Dünyası’na ait en büyük yapımı olacak olan Captain America: Civil War için geri sayım devam ediyor. Bir Russo kardeşler yapımı olan bu için Marvel tarafından yapılan her paylaşım sonrası beklentilerimiz biraz daha artıyor. Şüphesiz bu yılın en güzel filmlerinden biri olan Ant-Man karakterine can veren Paul Rudd, Scarlett Johansson ve Jeremy Renner ile müthiş bir kadroya sahip olan Captain America: Civil War ikonik ve efsanevi bir film olacağa benziyor.

Vizyon Tarihi: 26 Mayıs 2016

12. Warcraft

Warcraft

Oynadığım yıllar içinde sürekli “Abi filmi ne zaman çıkacak bunun ya!” diye dillere destan olmuş Warcraft efsanesi harika bir film ile hayat bulacak. Her ne kadar afişinde Human Warrior (Alliance) olsa ve ben bir Undead Rogue (Horde) olarak pek beğenmemiş (:P) olsam da tüylerimi diken diken etmiyor değil. Yönetmen koltuğunda Source Code ve Moon filmlerinden tanıdığımız Duncan Jones’un olduğu Warcraft efsanesi için daha çok bekleyecek olmamız rağmen “Değecek!” diye beklemeye devam ediyoruz…

Vizyon tarihi: 10 Haziran 2016

11. Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

Sizi bilmiyorum ama tam bir animasyon delisi olarak Kung Fu Panda serisine bayılıyorum. İlk yayınlandığı tarih olan 2008’de Yılın En iyi Animasyon Filmi Oscar’ına aday olarak gösterilen film, ikincisiyle yine 2012 yılında aynı ödüle aday olarak gösterilerek kalitesini ortaya koymuştur. Orijinal seslendiricilerin tam anlamıyla efsanevi oyuncular olduğunu da eklemek isterim. Üçüncüsünü de merak içinde beklediğimi söylüyor ve devam ediyorum.

Vizyon Tarihi: 26 Ocak 2016

10. Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman-Dawn of Justice

300 ve Man of Steel filmleriyle tanıdığımız ünlü yönetmen Zack Snyder’in ellerinden çıkan ve Batman ile Superman’i karşı karşıya getiren “Batman v Superman: Dawn of Justice’i kimler heyacanla bekliyor?” desek ortalık karışır 🙂 Kadrosunda Game of Thrones’taki Khal Drogo rolüyle tanıdığımız Jason Mamoa’yı Aquaman’i, Henry Cavill’in Superman’i, Ben Affleck’in Batman’i ve Gal Gadot’ın ise Wonder Woman’ı canlandırdığı film, bu kadro ile herkese filmlerin şampiyonlar ligi olduğunu düşündürüyor. Bakalım DC Universe, Marvel’a bu film ile iyi bir çalım atabilecek mi?

Vizyon Tarihi: 25 Mart 2016

9. Finding Dory

Finding Dory

Dory’i görünce yüzünüzde bir gülümseme oluşuyor değil mi? İşte o gülümseme çok güzel bir şey biliyor musunuz? Dory ile Kayıp Balık Nemo filminde tanışmıştık ve akıllarımıza kazınan “Balık Hafızası” olayına da açıklama getiren Dory geliyor! Dory kim mi? Siz kimsiniz? Ben neredeyim heee tamam buldum! Tam 13 yıl sonra bir kez daha karşımıza çıkacak olan ekip için beklentilerim tavan yapmış durumda. Nemo ile aynı yönetmenin ellerinden çıkacak olan Dory için daha çoook beklememiz gerekiyor!

Vizyon tarihi: 26 Haziran 2016

8. Neighbors 2

Neighbors 2

Chloë Grace Moretz, Rose Byrne ve Zac Efron’un başrollerini paylaştığı Kötü Komşular filminin ikincisi 2016 yılında bizlerle olacak. Filmin konusuyla ilgili detaylı bir bilgi sahibi olmasak da ilk filmde olduğu gibi henüz yeni çocuk sahibi olmuş Teddy ve Marc’ın başlarından geçen komik olaylar yine hepimizi güldüreceğe benziyor.

Vizyon tarihi: 13 Mayıs 2016

7. The Jungle Book

The Jungle Book

Şüphesiz hepimiz Ormanın Kitabı hikayesiyle büyümüşüzdür diye düşünüyorum (90 sonrası doğanlar hariç) 1967 Disney yapımı ilk filminde sonra fazla sayıda remake yapılmış olmasına rağmen bir türlü ilk yapımın tadını verememiştir. Yetim Mowgli’nin hikayesinin anlatıldığı filmin yeni hali için yine aynı hikayenin anlatılacağı ancak değişen teknoloji ve ünlü oyuncuların sesleriyle yeni bir hale bürünecek The Jungle Book’un seslendirici kadrosunda; Idris Elba, Scarlett Johansson, Christopher Walken, Lupita Nyong’o, Bill Murray, Ben Kingsley ve Giancarlo Esposito yer alıyor.

Vizyon Tarihi: 15 Nisan 2016

6. X-Men: Apocalypse

X-Men-Apocalypse

Marvel Cinematic Universe’un 2016 yılında çıkacak filmlerinden olan X-Men: Apocalypse çizgi roman dünyasının efsanelerinden biri. Gerisinde yedi film bırakan X-Men yine konu olarak Marvel’ın en büyük düşmanlarına karşı olacağı da bir gerçek. Apocalypse’i seslendiren En Sabah Nur’un İncil’den gelen bir terim olmadığı, en güçlü karakterler biri olduğu bilgisini de iletelim isteriz. Mısır’da doğan En Sabah Nur’un ölümsüzlük gücüyle etkisini göstermesi yeni teknolojiler ile etkisini hissettireceğe benziyor. Kadrosunda Jennifer Lawrence, Hugh Jackman ve Michael Fassbender’ı bulunduran X-Men: Apocalypse için bekleyecek çok günümüz var.

Vizyon Tarihi: 26 Mayıs 2016

5. The Secret Life Of Pets

The Secret Life Of Pets

Geldik The Secret Life Of Pets filmine! Bir devam ya da yeniden yapım olmayan tamamıyla güzel bir iç görüyle harekete geçmiş harika ve bir o kadar da eğlenceli bir film!

Özellikle evcil hayvanı olan insanların akıllarındaki en büyük soru olan “Acaba ben evden çıktıktan sonra ponçik neler yapıyor?” sorusuna cevap verir nitelikte olan ve yayınladıkları her fragman ile beni gülme krizine sokan bir geliyor diyebilirim.

Konusuyla ilgili detaylı bilgi sahibi olmasak bile evcil hayvanlarımızın bizim bilmediğimiz o gizli hayatlarında neler karıştırdığı ve ne kadar eğlenceli bir hayatları olduğuna ışık tutacağı kesin.

Orijinal seslendirici ekibinin Kevin Hart, Louis C.K. ve Albert Brooks olacağı film için bekleyişimiz sürüyor.

Vizyon tarihi: 8 Temmuz 2016

4. Teenage Mutant Ninja Turtles 2

Teenage Mutant Ninja Turtles 2

Her ne kadar ilk filmiyle beklentilerimizi karşılayamamış olmasına rağmen şahsen ikinci filmi sırf kaplumbağalar adına deli gibi bekliyorum.

Gelen kötü yorumlar sonrası yönetmeni değiştirerek yola devam etme kararı alan yapımcıların belirli aralıklarla paylaştığı ve içimizi kıpır kıpır eden Rocksteady ve Bebop fotoğraflarıyla bekletimizi biraz arttırdı (En azından benim)

Vizyon tarihi: 3 Haziran 2016

3. Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

“J.J Abrams’tan sonra nasıl bir film gelecek acaba?” sorusu kafamı halen meşgul ediyor olsa da Hızlı ve Öfkeli serisinin yaratıcısı olan Justin Lin ile de aksiyona doyacağımızı net olarak söyleyebiliriz. Bilim-Kurgu dalında fazla bir yapım ortaya koymamış olmasına rağmen Justin ile ilgili kötü bir his yok benim içimde.

Leonard Nimoy’u kaybettikten sonra daha anlamlı bir hale gelen Star Trek Beyond için önümüzde 1 yıl olmasına rağmen beklediğimize değecek film geliyor olmasının haklı sevincini yaşıyorum.

Vizyon tarihi: 8 Temmuz 2016

2. Angry Birds

Angry Birds

“Ne zaman yapacaklar acaba?” diye beklediğim bir filmdi Angry Birds. Şüphesiz mobil oyun tarihinin en büyük oyunu olan Angry Birds, animasyon dünyasının iki usta yönetmeni Clay Kaytis ve Fergal Reilly ile kötü bir film ortaya koymayacağına da adım gibi eminim.

Orijinal seslendirme kadrosunda Game of Thrones dizisindeki Tyrion Lannister rolüyle tanıdığımız Peter Dinklage’de yer aldığını da ekleyerek ne kadar farklı bir animasyon filmi ile karşı karşıya kalacağımızın da farkında olmanızı isterim 🙂

Vizyon tarihi: 13 Mayıs 2016

1. Suicide Squad

Suicide Squad

Bu listenin en iddialı ve en çok beklenen filmlerinden biri Suicide Squad! DC Entertainment’ın çizgi roman dünyasından sinemaya uyarlanan belki de en saldırgan filmlerinden biri.

Devletin gizli kurumlarının çok gizli bir şekilde yürüttüğü bir işe alım ile tehlikeli görevler için süper suçluları seçmesi ve bu arkadaşların DC dünyasının en büyük düşmanlarına karşı savaşmasını ya da ona benzer bir konuyu konu almaktadır. Fragmanlar ve plotlar ile daha detaylı bilgi sahibi olacağız ancak Suicide Squad şimdiden adından bu kadar söz ettirmeyi başarmış ise “fena bir film geliyor beyler!” demek yanlış olmaz sanırım. Ama 2016 Ağustos’a kadar nasıl bekleyeceğiz tabii ki buradaki en büyük soru işareti de bu!

Vizyon tarihi: 12 Ağustos 2016