Gelmiş Geçmiş En İyi Vampir Filmleri ve Dizileri

650

Herkesin vampir denildiğinde aklına gelen bir karakter, bir film mutlaka vardır. Benimkini sorarsanız çok kaliteli bir film izleyicisi olduğumdan ötürü güneşe çıktığında disko topu gibi parlayan Edward birinci sırada geliyor ki bu da Alacakaranlık serisini komple yeniden izleme hissiyatı oluşturuyor, çünkü neden izlemeyelim.. Hazır karantinada bomboş vakit geçirmeye çalışıyorken.

Eminim sizlerin aklına daha kaliteli işler de geliyordur. Belki aralarında aklınıza gelmeyen, henüz izlemediğiniz, ya da yeniden izlemek isteyebileceğiniz filmler vardır diye listeyi tam şuraya bırakıyorum. Filmler kime göre neye göre en iyi diyecek olursanız, zaten sınırlı sayıda vampir dizisi olduğundan değişik yorumlanmış hemen hemen her filmi listeye koymaya çalıştım.

Birbirinden Güzel Vampir Filmleri ve Dizileri

15Nosferatu (1922)

Gelmiş Geçmiş En İyi Vampir Filmleri ve Dizileri
- Reklamlar -

Dracula’nın film uyarlaması olan Nosferatu, romanın isim haklarının kullanılamaması yüzünden Kont Orlok olarak kullanılıyor ve inanılmaz başarılı. Yönetmen her ne kadar Dracula’yı anlatmak istese de onu daha korkunç ve açıkçası ‘tipsiz’ bir karaktere büründürmüş. F. W. Murnau’nun yönettiği filmde Max Schreck, vampir Kont Orlok rolünde ve film korku dünyasının klasiklerinden sayılıyor.

Önceki İçerikThe Umbrella Academy’nin 2. Sezonu Geliyor
Sonraki İçerikTarih Yazan Filmlerin Çekildiği 60 Mekan
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.