George Miller İçin Mad Max Defteri Kapandı

958

George Miller, yazıp yönettiği ve pek sevdiğimiz Happy Feet (Neşeli Ayaklar) filmi ile Yılın En iyi Animasyon Filmi Oscar Ödülü sahibi olan aynı zamanda Mad Max’in yaratıcısı olan ünlü yönetmenlerden bir tanesi. Bu ünlü yönetmen Mad Max: Fury Road ile gözleri boncuk boncuk olan ve “Diğer hikayeler ile yeni devam filmleri de gelsin” diye beklerken George Miller’dan üzen bir haber geldi.

George Miller Mad Max’in Yeni Filmlerini Yönetmeyecek

George Miller İçin Mad Max Defteri Kapandı

- Reklamlar -

Pagesix‘e yaptığı röportajda iki filmin yapımının da kendisini epey zorladığından bahseden George Miller, franchise’ını tamamladığını ve bir devam filmi yapmak isteyen yönetmene Mad Max’i devredebileceğini söylemiş.

George Miller’ın Röportajından Alıntı

“Bir ‘Mad Max’ filmi daha yapmayacağım” dedi Miller. Başından itibaren sonsuza kadar tüm planlamalar tamamlanmıştı zaten. Fury Road filmini eğer bir yıl içinde bitirirsem, benim için bu bir sıçrama olacaktı. Çünkü inancım bunu gerektiyor. İnanmak başarmanın yarısıdır derler ya aynı öyle…Başlat, Durdur, Yeniden Başlat bu süreci tam olarak anlatan kelimeler arasında bence. Çorak bir toprakta çiçek yeşermesi için orayı sonsuza kadar yağmur sularıyla sulamanız gerekiyor. Ben de bu yağmuru Avustralya’da buldum. Fury Road’ı çekmek için 18 ay beklemek zorunda kaldık. O kadar zorladı ki bu beni anlatamam. Max hiç bitmeyecek bir hikaye olmuş oldu. Bu daha iyi değil mi?

Valhalla’da geçen bu hikayenin aslında 9 hikayeden oluştuğunu ve 70 yaşındaki ünlü yönetmen George Miller’ın en azından bunlardan 4 tanesini çekeceğini düşünenleri de boşa çıkarmış oldu.

Yapımcılığını yine kendisinin yapacağı ancak yönetmenlik olarak Mad Max kariyerini şu noktada tamamlamış olan Miller, bu konunun onun için sonsuza kadar kapanmış olduğunu söylemek yerinde bir tabir olur.

Miller, Mad Max: Fury Road ile Golden Globe (Altın Küre) 2016’da En iyi Yönetmen ve En iyi Film (Drama) dalında aday olarak gösterilmişti.

Bakalım bu gelişmelerin ardından serinin yeni filmi olan Mad Max: The Wasteland‘ın yönetmeni kim olacak merakla bekliyoruz.

Önceki İçerikEn Kötü Filmler 36. Altın Ahududu Adayları İle Belli Oldu
Sonraki İçerikRotten Tomatoes 2015 Yılının En İyi film ve Dizilerini Seçti
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)