Ghost in The Shell Filmi İlk Görseli Geldi

750

Ghost in the Shell filmi başrolünde güzeller güzeli Scarlett Johansson‘ın (Avengers: Age of UltronLucy) bulunduğu ve yönetmenliğini Rupert Sanders’ın (Snow White and the Huntsman) yaptığı Aksiyon – Dram ve Suç temalı bir film.

Paramount Pictures ve DreamWorks Pictures’ın yaptığı paylaşım sonrası filmin çekimlerinin başladığı bilgisi de gelmiş oldu. Çekimleri Yeni Zelanda’nın Wellington kentinde yapılacak olan filmin Amerika’da vizyona giriş tarihi ise Paramount’un duyurusunda 31 Mart 2017 olarak lanse edildi.

- Reklamlar -

Ghost in The Shell Filmi Konusu

2029 yılında dünya günlük hayatın her alanına yayılmış uçsuz bucaksız bir elektronik ağ ile birbirine bağlanmıştır. Bu ağın parçaları ise insanlar, cyborgler, robotlar ve yapay zekaya sahip programlardan oluşmaktadır. İnsanları bu yaşam formlarından ayıran tek ayırt edici özellik ise sahip oldukları hayaletlerdir. Hayalete sahip her türlü canlı varlık tamamı ile sibernetik bir vücuda sahip olsa dahi insan olarak tanımlanmakta ve insana ait her türlü hak ve özgürlüklerden yararlanabilme şansına sahiptir. Ancak, siber suçlular hayaletleri yönlendirmekte, algısal verilere ulaşılabilmekte hatta hafızalar silinip üzerilerine yenilerini yazılabilmektedir. Böyle bir ortamda, insanlığın, bilincin ve varoluşun bilinen tanımları bile netliğini yitirmektedir.

Japonya’nın Ulusal Kamu Güvenliği Komisyonu teşkilatında yarı özerk bir konumda faaliyetlerini devam ettiren 9. Şube personeli, yukarıda isimleri geçen suçlara karşı mücadele eden özel bir birimdir. Teşkilatın harekat lideri, vücudu tamamı ile sibergenetik organ ve uzuvlardan oluşan Binbaşı Motoko Kusanagi (Scarlett Johansson) ve ekibi, siber suçlulara karşı yürüttükleri operasyonlar esnasında Kuklacı (Büyük ihtimalle Michael Wincott) adındaki oldukça tehlikeli ve kimliği tespit edilemeyen bir siber suçluya ulaşır. Motoko Kusanagi ve 9. Şube çok geçmeden Kuklacının gerçek kimliği ve amaçları ile karşı karşıya kalacaktır.

Ghost in The Shell Oyuncu Kadrosu ve Yönetici Ekibi

Scarlett Johansson – Kusanagi, Michael Pitt – Laughing Man, Michael Wincott , Pilou Asbæk – Batou, Takeshi Kitano – Daisuke Aramaki, Christopher Obi – Ambassador Kiyoshi, Joseph Naufahu – Komiser Johns rolleriyle karşımıza çıkacak.

Film mangalarıyla ünlü olan Kodansha Comics‘in aynı isimli çizgi romanından beyaz perdeye uyarlanacak. Masamune Shirow tarafından yazılıp çizilecek olan filmin yapımcılıklarını Avi Arad (The Amazing Spider-Man 12Iron Man), Ari Arad (Ghost Rider: Spirit of Vengeance) ve Steven Paul (Ghost Rider: Spirit of Vengeance) üstlenecek. Japonya’da yayınlanan Ghost in the Shell filmi ve mini dizisinin de ekibinde bulunan Michael Costigan (Prometheus), Tetsu Fujimura (Tekken), Mitsuhisa Ishikawa Production I.G animasyon stüdyosu adına Yönetici Yapımcılık görevinini Jeffrey Silver (Edge of Tomorrow300) ile paylaşacaklar.

Bu heyecan verici hikayenin beyaz perdeye gelecek olmasının verdiği heyecan paha biçilemez!

İşte Ghost in The Shell Filminin İlk Görseli

Ghost in The Shell Filmi İlk Görseli Geldi

Önceki İçerikAgents of SHIELD 17. Bölüm Fragmanı Yayınlandı
Sonraki İçerikConjuring 2 Afişi Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)