04-06 Aralık Haftasının En İyi Gişe Filmleri

1298

Gişe rakamları konusunu bir süredir boşlamıştık ancak güncel rakamlar ile tekrar karşınızdayız! Belki de bu süre içerisinde yazmaya değer bir film ve önemli bir gelişme olmamıştır ha ne dersin? Tekrar görüşüyor olmamızın nedeni ise Selçuk Aydemir’in ilk filmi ile seyirciyi sinema salonlarında gülme krizine sokan Düğün Dernek filminin devamı olan Düğün Dernek 2: Sünnet’in büyük başarısı.

Bir BKM yapımı olan Düğün Dernek 2: Sünnet’in Boxoffice Türkiye verilerine göre 1.380.122 seyirci ile 2015 yılının en iyi açılış yapan filmi ve tüm zamanlarda En iyi Aralık ayı seyirci sayısına ulaştığını da sizlerle paylaşmak isteriz. Bu yadsınamaz başarının ardındaki en önemli sebebin, doğallığını bozmadan bir senaryonun nasıl devam ettirilmesi gerektiğiyle yakından alakalı olduğu da bir gerçek.

Düğün Dernek 2: Sünnet filminin ardından 2. sıradaki yerini alan filmin yine bir Türk filmi olması da sevindirici ikinci hadise olarak tarihe geçmeli bizce.

Cem Yılmaz’ın yeni filmi Ali Baba ve 7 Cüceler filmi 4. haftasında 72.230 seyirci ile toplamda 1.690.190 seyirciye ulaşmış durumda. Bu yapımı seven insanların “Sevdin mi filmi?” sorusuna verdiği cevabın “Ben eğlendim valla” olması belki de Cem Yılmaz’ın sorgulaması gereken konulardan biri olmalı gibi görünüyor.

Haftanın sıralamadaki üçüncü filmi ise merakla beklenen Açlık Oyunları serisinin son filmi olan Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 2 olmuş. Üçüncü haftasındaki bu filmin hafta sonu 63.871 seyircinin de izlemesiyle toplamda 628.749 kişiye ulaşmış olması “Aslında o kadar da merakla beklenmiyormuş” dedirtti.

Haftanın Gişe Sonuçları

3Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 2

04-06 Aralık Haftasının En İyi Gişe Filmleri
- Reklamlar -

04-06 Aralık 2015 tarih aralığındaki seyirci sayısı: 63.871

Toplam seyirci sayısı: 628.749

Önceki İçerikPride and Prejudice and Zombies Muhteşem Fragman
Sonraki İçerikNeville Longbottom ve Harry Potter Sonrası Değişimi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)