Hans Zimmer Artık Süper Kahraman Müzikleri Yapmayacak

974

Hans Zimmer; Buggles grubuyla çıkardığı 45’lik olan Video Killed the Radio Star parçasıyla ilk başarısını elde eden günümüzün ünlü Süper Kahraman film müziklerini yapan bestecisidir. Video Killed the Radio Star ile MTV’nin yayına geçtiği gün çaldığı ilk video klip olarak da ayrıca ünlenmiş ve besteciye de daha sonra açılacak olan büyük kapıyı sonuna kadar aralamıştı.

Hans Zimmer artık Süper Kahraman Müzikleri Yapmayacak

- Reklamlar -

Daha sonra besteci Stanley Myers ile birlikte film müzikleri dünyasına girip esas başarılarını da bu dalda elde etti. Film müzikleriyle ilgili kariyerinde; 7 Oscar adaylığı (1 kez Aslan Kral filmiyle kazandı); 4 Grammy adaylığı (1 kez Crimson Tide filmiyle kazandı) ve 7 kere de Altın Küre adaylığı (2 kez Aslan Kral ve Gladyatör filmleriyle kazandı) elde etmişti.

BBC‘nin haberine göre ünlü besteci Hans Zimmer artık Süper Kahraman film müzikleri yapmak istemediğini belirtmiş. Son olarak Zack Snyder’in yönetmenliğini yaptığı Batman v Superman: Dawn of Justice filminin müzikleri Junkie XL ile birlikte yapan besteci aşağıdaki cümleleri kurmuş:

Hans Zimmer’in Açıklaması

Christopher Nolan ile 12 yıl önce Batman Begins filminin müziklerini yaptık. Ardından bu bir üçleme olarak geldi ve bu da hayatımdan toplamda 11 yılın gitmesine sebep oldu. Daha sonra Man of Steel ve The Amazing Spider-Man 2 filmlerinin de müziklerini yaptım. Son olarak Batman v Superman ile kendimi bir döngü içerisine girmiş hissettim. Benim için çok zor bir karardı ancak yeni bir dil bularak müziğime devam etmek istiyorum.

Bundan sonra kendisini herhangi bir DC filminde göremeyeceğimiz için üzülüyor olsa da Ron Howard’ın Inferno ve Christopher Nolan‘ın Dunkirk filmleriyle onu hala dinleyebilecek olmanın sevinci de bir başka tabii ki. Alman bestecinin tamamıyla emekliye ayrılana kadar kulaklarımızı şenlendireceği kesin.

Önceki İçerikThe Path Dizisi Başlıyor
Sonraki İçerikEwan McGregor: Trainspotting 2 Çekimleri Mayıs’ta Başlıyor
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)